TVP przyłapana na kłamstwie

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Przez prof. Jerzego Trammera na jego blogu {TUTAJ(link is external)}.  Trammer zauważył, że 22 listopada 2017 TVP 1 i TVP Info oświadczyły, iż pociągi Polregio przewiozły najwięcej pasażerów w Europie, podczas gdy w rzeczywistości czeska kolej Ceskie drahy przewiozła dwa razy więcej osób niż Polregio, a niemiecka DBRegio 1 prawie 24 razy więcej.

  Mogłoby się to wydawać drobiazgiem, ale tak nie jest.  "Propaganda sukcesu" uprawiana przez TVP już dawno stała się nieznośna.  Jeśli będzie do tego kłamliwa, to zaszkodzi rządowi PiS bardziej niż cała "totalna opozycja" razem wzięta.  Najpierw zirytuje wielu widzów, potem ludzie zaczną się z niej śmiać i powstaną piosenki takie jak słynna "Propaganda sukcesu" z czasów Gierka {TUTAJ(link is external)}.  Na koniec - nikt już nie będzie wierzył żadnym informacjom podawanym przez TVP i nawet autentyczne sukcesy rządu PiS będą budziły wątpliwości.

  Aby uniknąć takiego scenariusza trzeba szczególnie pilnie dbać o dziennikarską rzetelność.  Jeśli zdarzy się błędna wiadomość - trzeba natychmiast ją sprostować, przeprosić widzów, a niesumiennego dziennikarza ukarać. 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.1 (głosów:11)

Komentarze

Powielając anty rządową propagandeElig powołuje się na jakiegoś politruka z S24 który zarzuca TVP klamstwo. Zarzut ten jest niczym nie uzasadniony tak jak łagarstwa PO o łamaniu Konstytucji przez PiS. Odbywa się to na zasadzie - nie bo nie.

Elig stosuje metodę oczerniania Gazety Wyborczej

Eli za oszczerca podaje że TVP kłamie a żadne nich z nich nie podaje o jaką konkretnie infromację idzie. Zresztą mówi o informacji z 22 listopada 2017 r. a usiłuje tą informacje podważać danymi z 2016 r. nie dokumentując jakiego okresu i jakich usług te dane dotyczą i czy są w ogóle porównywalne.

To jesli nie podłość to z pewnością nieuczciwość aby tylko nabluzgać jak totalni klamcy z opozycji.

Aby uniknąć takiego scenariusza trzeba szczególnie pilnie dbać o dziennikarską rzetelność- twierdzi Elig i sama jakby zapomniała przyjąć tą zasadę do siebie.

Propaganda z czasów Gierka zarzuca Elig TVP a sama oczernia TVP jak propagandziści Gierka .

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1553975

  Nikt tu nie jest oszczercą poza Panem.  Proszę przeczytać komentarz 35stan poniżej.  Potwierdza on fakt podania nieprawdziwej informacji przez TVP.  Zwrócenie uwagi na błąd NIE JEST oczernianiem i nieuczciwością.  Pisze Pan głupstwa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

elig

#1553982

jest oczernianiem i niegodziwością. Należało zapytać TVP czy aby nie było to zwykłe przejęzyczenie albo też tyczyło szczególnej formy usługi. Zresztą porównywanie Polregio z wieloskładową, finansowana z budżetów krajow związkowych i to w 70%  a tylko w 29 % z biletów DB Regio to dopiero manipulacja.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1553985

Dała się Pani nabrać "totalnemu" który postępuje tak jak reszta totalnych.

 

"Trudno wierzyć w dane podawane przez TVP, skoro kłamią w kwestii kolejnictwa, mogą kłamać w innych kwestiach"

Odsłuchując tę kwestię z archiwum Wiadomości TVP z 22.11.2017 godz. 19:30(od 00:25:50) trudno byłoby zaprzeczyć, że padły tam takie słowa:

"Przewozy regionalne Polregio to największy przewoźnik w kraju. Dzięki szerokiej siatce połączeń wozi najwięcej pasażerów w Europie"

Przegięciem Autora notki jest robienie z tego "Totalnego kłamstwa" i do tego z TVP "totalnej telewizji", skoro jest się zwolennikiem i piewcą "totalnej opozycji", która z kłamstwa uczyniła narzędzie walki politycznej z pozycji Targowicy w służbie obcych interesów rozbieżnych z polskimi interesami.

Wypowiedziane w TVP słowa: " wozi najwięcej pasażerów w Europie" mogły być pomyłką czy to lektorki czytającej z promptera lub dziennikarza przygotowującego wiadomość na prompterze(prędzej to drugie).

Zapewne chodziło o to, że POLREGIO jest liderem przewozów pasażerskich w Polsce, spośród kilkunastu firm prowadzących przewozy kolejowe w Polsce.

Poszlaką za takim stanem rzeczy jak opisuję jest to, że zgodnie ze statystyką przewozów pasażerskich w Polsce, POLREGIO jest liderem w przewozach pasażerskich w Polsce z wynikiem za 2016 rok jako 27.17% co daje liczbę przewiezionych jako około 80 mln z około 292 mln ogółem przewiezionych w Polsce.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przewo%C5%BAnicy_kolejowi_w_Polsce#Przewoźnicy_pasażerscy_według_liczby_pasażerów

Notka z takim tytułem, popełniona przez prof. dr.hab.geologa i wychowawcę młodzieży akademickiej na Wydziale Geologii UW, świadczy o jego kwalifikacjach etycznych a pośrednio świadczy o fatalnej kondycji etycznej świata naukowego na polskich uniwersytetach.

Pisząc notkę na ten temat i mając dobrą wolę, mógł postąpić tak jak ja to uczyniłem i zastosować metodę naukową w dochodzeniu do prawdy ale widocznie nie ma takiego nawyku i stąd ten paszkwil.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1553976

deprecjonowania dobrej zmiany, oszczerstw, dezinformacji i zawłaszczania pojęć, przeinaczania historii. Obszczymurki które w czasach PRL mówiły na "gówno" - papu usiłują pouczać nas o tamtych czasach. Do tego grona dolączyła emerytka Elig.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1553979

Dzięki za spokojne wyjaśnienie (sine ira et studio!) Ode mnie plus (jeden z dwu).

A swoją drogą - nie dajmy się wpędzać "do rogu", czyli bokserskiego "kornera". Każdy może się pomylić i nie można, z tego powodu, stale żyć w najwyższym napięciu. Błędy trzeba korygować, natomiast świadome kłamstwa (w czym rzeczywiście celuje "totalna") muszą być piętnowane i eliminowane. Metodycznie.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1553980

  Nie dałam się nabrać. Przecież Pan sam potwierdził, że podana w TVP wiadomość BYŁA FAŁSZYWA!!! Dlaczego ujawnienie kłamstwa ma być nieetyczne? Grzechem byłoby jego przemilczanie. Podając nieprawdziwe wiadomości - błyskawicznie traci się wiarygodność.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

elig

#1553983

Nie "rżnij głupa". Cytujesz prof. Trammera i komentujesz:

"Mogłoby się to wydawać drobiazgiem, ale tak nie jest.  "Propaganda sukcesu" uprawiana przez TVP już dawno stała się nieznośna.  Jeśli będzie do tego kłamliwa, to zaszkodzi rządowi PiS bardziej niż cała "totalna opozycja" razem wzięta.  Najpierw zirytuje wielu widzów, potem ludzie zaczną się z niej śmiać i powstaną piosenki takie jak słynna "Propaganda sukcesu" z czasów Gierka {TUTAJ(link is external)}.  Na koniec - nikt już nie będzie wierzył żadnym informacjom podawanym przez TVP i nawet autentyczne sukcesy rządu PiS będą budziły wątpliwości."

Pomyłka - którą wyjaśnił 35stan - nie miała być, z założenia, "propagandą sukcesu".

Wytłuściłam ten "smaczek" twego komentarza. Czy sama nie czujesz, że coś tu dziwnie "pachnie"? Takim zwyczajnym brakiem dobrej woli. Tak, jak i tytuł twego wpisu. Przykro mi.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1553984

Elig nie chodziło o wyjasnienie prawdy ( w tej materii nieistotnej) ale destrukcję POLSKIEJ wreszcie telewizji i pozbawienie obecnej władzy środka masowego przekazu. O delegelitymatyzacje TVP. To czytelne bo to nie jej pierwsza maskowana próba

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1553986

Wielka propaganda sukcesu i małe kłamstewka, a w tle telewizja edukacyjna z koronnym programem "Rolnik szuka żony" , oraz "Przegląd Polskiej Sceny Dramatycznej", w serialu pod tytułem "Kabaretowy Rejs"...
Żenada i jeszcze raz żenada...
Nie stawaj w obronie czegoś, czego nie da się obronić.
Telewizja misyjna... koń by się uśmiał...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1554005