Rafał Ziemkiewicz jest solą w oku wszystkich

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Takie przynajmniej można odnieść wrażenie, zwłaszcza dzisiaj [29.10.2017].  Na stronie internetowej tygodnika "Do Rzeczy" ukazał się tekst "Ziemkiewicz: Szczucie medialnej antypisowskiej orkiestry wciąż działa, ale słabiej niż wcześniej..." {TUTAJ(link is external)}.  Czytamy w nim:

  "Odnotowuję to zdarzenie ze smutno-wesołą refleksją, że szczucie medialnej antypisowskiej orkiestry wciąż działa i agreguje złe emocje, ale jednak słabiej niż wcześniej – pisze Rafał Ziemkiewicz. Publicysta tygodnika "Do Rzeczy" opisuje przybycie "komitetu powitalnego" na krakowskie Targi Książki.  "Podobnie jak rok temu, także i dziś miałem na krakowskich Targach Książki swój komitet powitalny" – pisze Ziemkiewicz, który przypomina, że dokładnie rok temu przeciwko jego obecności na Targach protestowały "Dziewuchy" i przedstawiciele Partii Razem, którzy zarzucali mu znieważanie kobiet. Publicysta tłumaczy, że powodem tegorocznej obecności nieprzychylnych mu osób było oskarżenie, jakoby śmiał się z człowieka, który podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki.
"Zarówno w roku ubiegłym, jak i w tym, inspiracją dla "komitetu powitalnego" była więc medialna manipulacja. Żeby to wyjaśnić, podszedłem więc do pikietujących z pytaniem, co do mnie mają. W odpowiedzi jeden z pikietujących, przy milczeniu pozostałych, obrzucił mnie obelgami i życzeniami, by zdarzyły mi się różne przykre rzeczy.".

  W rzeczywistości Ziemkiewicz mówił o tej tragedii w TV Republika {TUTAJ(link is external)}, a winą za nieszczęście obarczył histeryczną propagandę TVN i "Wyborczej".  Powiedział:

   "Ulotka rozrzucona przez tego człowieka to ciekawy materiał dla socjologów. Trzeba przyznać, że ten człowiek spisał te 15 bredni, które są tak durne, jak hasło, że w latach 2005-07 była „duszna atmosfera”. Same puste frazesy. Pisałem o tym już dwa lata temu, że jak człowiek rano włączy TOK FM, później poczyta „Wyborczą” a następnie obejrzy TVN, to jest to taki poziom histerii, że człowiek może zwariować. No i mamy tego ofiary – dodaje Rafał Ziemkiewicz.
– Wyborcza od tygodnia zajmuje się tym spaleniem, zastanawiam się, czy oni go nie dobiją w szpitalu, bo to bym im bardziej pasowało do narracji [dziś nieszczęśnik ten zmarł]. Zresztą Hartman o tym otwarcie pisał, że po części czeka na śmierć tego męczennika. Opozycja ma swój zamach w Smoleńsku, jako coś co podgrzewa nastrój, tylko, że w Smoleńsku rzeczywiście zginął prezydent i 96 osób, doszło tam do rzeczy potwornej, upadku państwa i podeptania go przez Ruskich, a tu mamy chorego człowieka, który podpalił się przez tę propagandę. Daje to temat dla tych hien medialnych na najbliższy miesiąc – zauważa RAZ".

  To była krytyka ze strony "totalnej opozycji".  Jednak prawicowi publicyści wcale nie traktują Rafała Ziemkiewicza lepiej.  Oto dziś znany bloger i pisarz Krzysztof Osiejuk ["Toyah"] napisal notkę "Raz, raz, jeszczo raz" {TUTAJ(link is external)}.  Stwierdził w niej m.in.:

  "Otóż wydaje mi się, że za tą jego szczególną tu popularnością stoi owa wyjątkowa bezczelność, z jaką on się od lat produkuje. Ile razy on się pojawi, czy to na papierze, czy w Internecie, czy na publicznych spotkaniach, czy wreszcie w telewizji, ów kontrast między ową bezczelną pozą, a tym, co ona w sposób oczywisty zakrywa, jest tak irytujący, że naprawdę trudno jest wobec tego przejść obojętnie. Ziemkiewicz bowiem, to jest coś więcej niż słowo i opinia. Ziemkiewicz, to jest pewien szczególny szyk, który sprawia, że każdy normalny człowiek, zamiast podejmować dyskusję, ma ochotę temu człowiekowi dać w pysk za samo spojrzenie, za samo wykrzywienie ust, za sam ton głosu, a wszystko to podane w taki sposób, by jak najlepiej przykryć tak naprawdę jedną jedyną wiadomość: „I’m sick as a brick, and I’m fine”. (...) włączyłem sobie telewizor, a tam trwał program „W tyle wizji”, gdzie wspomniany Ziemkiewicz rozmawiał z nieznaną mi panią (...) nieznana mi pani powiedziała, że przecież nawet w Niemczech wszystkie sklepy w każdą niedzielę są zamknięte, na co Ziemkiewicz, z owym swoim, nieznośnym wręcz, szyderczym uśmiechem, odpowiedział jej, że w tych samych Niemczech są promowane najgorsze zboczenia, a my jakoś nie bierzemy z nich przykładu i natychmiast zamknął dyskusję.
     A więc, jak rozumiem, ów dziwny człowiek postanowił zrównać postulat wolnej od ekonomicznego i instytucjonalnego przymusu pracy niedzieli z promocją wszelkich możliwych zboczeń i, jak się domyślam, owa intelektualna, ale też czysto ludzka postawa, ujdzie mu jak najbardziej na sucho. (...) Od Ziemkiewicza głupszy jest już tylko Warzecha i to się po raz kolejny potwierdza.".

  No cóż, ja się z tymi krytykami nie zgadzam.  Lubię czytać i słuchać Ziemkiewicza, mimo że najczęściej nie podzielam jego poglądów.  Od Toyaha różni mnie to, że nie wpadam z tego powodu w szał i nie pragnę wdeptać Ziemkiewicza w błoto.  Wręcz przeciwnie - daje mi to do myślenia i działa na mnie inspirująco.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:16)

Komentarze

Dla mnie ma on dodatkowa zaletę, do końca nie wiadomo co on powie, RAZ mądrzej, RAZ głupiej, ale zwykle jest jakaś niespodzianka. Przez to traci, bo prowadzący zawsze wolą zapraszać "cymbalistów", takich co zawsze wiadomo co na dany temat powiedzą. Wtedy program łatwiej jest prowadzić, wygląda to jak gra na cymbałach, uderzasz pałeczką w klawisz i zawsze wiesz jaki dźwięk zabrzmi. A z Ziemkiewiczem bywa różnie raz pełna harmonia, a innym razem muzyka brzmi fałszywie.

Pozdrawiam

P.S. Na Fotografii Mordko Fajerman, ostatni cymbalista warszawski, podług fotografii Karola Bejera.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1551382

... nie biorę go na poważnie tak jak jego "partię" od Kukiza do........? POPiS? - Skacze niczym zakręcona "fryga" ale czasami zdarza mu się powiedzieć coś ciekawego w sam raz na "kabaret Wolskiego".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1551386

dośc obszernie komentuje autora sloganu "polactwo" profesor Jerzy Robert Nowak

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1551390

W dodatku zakompleksiony - nie może darować RAZ, że ów jest bardziej popularny od niego samego, jako że Osiejuk we własnym przekonaniu jest lepszym i ciekawszym pisarzem. Warzesze z kolei zazdrości błyskotliwości, jako że sam, jako nudziarz i grafoman, takowej nie posiada.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1551397

Tak jak obywatel GC śpiewał, "to jest piosenka pisana dla pieniędzy...", tak i on wszystko robi dla pieniędzy, nie jest to naganne, ale na grila do Giertycha nie powinien chodzić, jeśli chcę pouczać w sieci jako prawicowiec.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1551456

Przypuszczam, że pan Ziemkiewicz się ze mną zgodzi.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1551471

druga częśc wypowiedzi profesora Jerzego Roberta Nowaka nt Rafała Ziemkiewicza

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1551493

Jest inteligentny i często błyskotliwy.Przy głębszym wejściu w temat zwykle okazuje się powierzchowny.Emocje biorą się z intelektualnego odstawania, polemika z RAZ nie jest wcale trudna bo gotowe odpowiedzi ma tylko na stereotypowe argumenty. Nawet go lubię za szybkie i proste punktowanie nonsensów. Śmiać mi się chce z większości na niego wściekłych bo to jak wyjść do ringu do starcia z bokserem co ma szybki prawy prosty bez gardy i potem się żalić- no jak mógł tak bezczelnie prosto w nos.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1551508

taki właśnie jest raz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1551509

To gdyby chcieć osiągnąć poziom obrzydliwości obraźliwej propagandy GW czy KOD trzeba by rzec o samobójcy coś w rodzaju: skwarek czy niedopałek. Taki styl tu polewający.Do takiego poziomu nigdy RAZ nie spadł.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1551511