Trump kontra liberalne media. Naśladujmy go!!!

Obrazek użytkownika elig
Świat

    Dziś [27.02.2017] Eli Barbur napisał {TUTAJ

(link is external)}:

  "Amerykański prezydent Donald Trump nie odpuszcza w energicznej kampanii przeciw tzw. mainstreamowym mediom, które jego zdaniem kłamią w oparciu o wymyślane przez siebie źródła. Trump określa media mianem wroga publicznego numer jeden – w weekendzie zrezygnował z udziału w tradycyjnym dinnerze z korespondentami w Białym Domu. (...) żaden prezydent USA jeszcze z 20 lat temu nie dałby rady w walce z wielkimi mediami, gdyby nie dysponował, jak teraz Trump, internetem umożliwiającym bezpośredni kontakt z narodem. Wcale bym się też nie zdziwił, gdyby Trump postanowił całkiem wystawić media za drzwi z Białego Domu.".

  Wczoraj pisał też {TUTAJ(link is external)} o tym "Fakt":

  "Donald Trump zapowiedział, że nie weźmie udziału w dorocznej kolacji dla korespondentów akredytowanych przy Białym Domu zaplanowanej na 29 kwietnia w Waszyngtonie. Prezydent USA o swojej nieobecności poinformował za pomocą Twittera, co świadczy o jego niechęci do mediów. Trump uważa liberalne media za swoich wrogów.

Doroczna kolacja dla korespondentów przyciąga dziennikarzy, osoby znane z pierwszych stron gazet oraz polityków. Trump zdecydował, że nie pojawi się na tym wydarzeniu. Wynika to z napiętych relacji między prezydentem USA a mediami liberalnymi. Donald Trump uważa je za „wroga narodu” – informuje agencja Reuters (...)

  Reuters przypomina również, że w piątek 25.02.2017] Biały Dom wykluczył niektóre media z nieformalnego briefingu sekretarza prasowego Seana Spicera. Wśród pominiętych znaleźli się m.in. dziennikarze telewizji CNN, dzienników „The New York Times” i „The Los Angeles Times”, wykluczono również przedstawicieli serwisów internetowych Politico i BuzzFeed.

Na briefing zaproszenie otrzymały media konserwatywne, m.in. One America News Network i Breitbart News, które są sprzymierzeńcami nowej administracji. Obecni byli też dziennikarze Reutersa, telewizji Bloomberg, CBS, ABC i Fox News oraz Hearst Newspapers. Briefing, z wyłączeniem kamer, odbył się nie w sali prasowej Białego Domu, ale w biurze Spicera przy wyłączonych kamerach. Można było rejestrować jedynie dźwięk.".

  Widać z tego jasno, że Donald Trump nie ma zamiaru patyczkować się z wrogimi mu mediami.  Uważam, iż zwolennicy i politycy PiS powinni go naśladować i unikać pokazywania się w TVN, "Gazecie Wyborczej", czy "Newsweeku".  Trzeba pozbyć się "parcia na szkło".  Na razie bowiem sytuacja wygląda tak, że ludzie PiS biegają do wymienionych wyżej mediów, wypinają w nich gołe tyłki, dostają tęgie baty - a potem płaczą, trzymając się za obolałe części ciała.

  Ostatnim tego przykładem jest wczorajsza wiadomość z portalu Niezalezna.pl "Jak działa TVN... Na własnej skórze przekonał się o tym profesor Zybertowicz" {TUTAJ(link is external)}.  Czytamy w niej:

  "Jak wygląda praca propagandysty i w jaki sposób przygotować udaną manipulację? Dzisiaj miał okazję przekonać się o tym prof. Andrzej Zybertowicz, którego zaczepiła dziennikarka TVN próbująca umówić się z nim na wywiad.

  Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie pewien szczegół, na który zwrócił uwagę profesor.

Andrzej Zybertowicz @AndZyberto

Nie fair.

Przed chwilą: pani z mikrofonem z logo @TVN w holu po@Sniadanie_ZET negocjuje ze mną ewentualną wypowiedź a kamera już to nagrywa

10:19 - 26 lut 2017".

  Pytanie: Czego własciwie profesor spodziewał się po TVN?  Dlaczego nie posłał od razu tej dziennikarki do diabła?  Trump na jego miejscu na pewno by tak zrobił.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:14)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1534047

Przeciętny człowiek nie wie jakie cuda postają w montażu, trzeba tylko zdobyć ruchomy obrazek ofiary odpowiadającej na jakiekolwiek pytanie. 

Trumpa, podobnie jak Macierewicza usiłowano niszczyć ujęciami wyrazistej mimiki.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0


#1534048

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1534050

Pani elig, przed wojną nie pisało się ani nie mówiło "na tradycyjnym dinnerze" lecz po prostu po polsku: na tradycyjnym obiedzie. Szkoda, że nawet dziennikarze i redaktorzy nie szanują polskiego języka i stwarzają jakieś dziwolągi. Dodam jeszcze, że takie słowo jak "dinnerze" nie istnieje w żadnym języku.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1534056

Pani elig dzieli się z nami nieformalnym „briefingiem” o polityku, który „w weekendzie,” na przekór „mainstreamowym mediom,” zrezygnował z udziału w tradycyjnym „dinnerze,” mimo, że na ów „briefing” zaproszono „media” konserwtywne.

Chciałabym też, jeśli można, wżdy zapytać o to jak powinno wymawiać się po polsku: „mainstreamowy”, „weekend”, „dinner”, „media” oraz „briefing”?

Mikołaj Rej się w grobie przewraca. Bo jednak gęsi język, gęsi. I imię jego - pseudo-angielszczyzna …

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#1534065

Jeżeli uznamy, że media posiadają władzę to trzeba się z tą władzą "liczyć". Z faktami się nie dyskutuje. Z tego wyciągam wniosek, że z wrogimi mediami lepiej nie dyskutować jak "z partnerami". TVP zapraszając na dyskusję przeciwników "dobrej zmiany" w jakiś sposób akceptuje, uwiarygadnia, pomaga rozpowszechniać złą propagandę oraz związane z nią kłamstwa. Na konferencjach prasowych też powinno się selekcjonować skrajnie stronnicze i wrogo nastawione media. Jeżeli jednak "zasady demokracji" na to nie pozwalają, to powinno funkcjonować lepiej Prawo. Za każdy przekręt medialny, kłamsto "wyrwane z kontekstu", szkodliwe nadinterpretacje wypowiedzi - powinny być natychmiastowe i dotkliwe kary finansowe.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1534068