Rozmowa z Józefem Orłem w Krakowskim Klubie Wtorkowym

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 W dniu 10.10. 2017 spotkały się dwa kluby - Warszawski Klub Ronina, któremu szefuje Józef Orzeł i Krakowski Klub Wtorkowy reprezentowany przez prowadzącego rozmowę Adama Kalitę:  Dokładny opis zdarzenia jest taki:

  "Spotkanie Krakowskiego Klubu Wtorkowego w Pubie Róg Brackiej i Reformackiej, ul. Reformacka 3 we wtorek, 10 października 2017 r. „Porozmawiajmy o polityce”. Gościem Klubu był Józef Orzeł (polityk, filozof, menedżer, współzałożyciel Klubu Ronina). Spotkanie prowadził Adam Kalita.".

  Efektem była niezwykle ciekawa dyskusja,, z która zapoznać można się {TUTAJ(link is external)}.  Była ona długa, trwała prawie dwie godziny, ale doprawdy - warto poświęcić ten czas na jej obejrzenie i wysłuchanie.  Na wstępie Józef Orzeł ubolewał, iż mimo, że Klub Ronina działa już ponad 10 lat {TUTAJ(link is external)}, to wciąż nie udało mu się nauczyć bywalców, czym jest polityka [Krakowski Klub Wtorkowy działa od 2012 roku {TUTAJ(link is external)}].  Przystąpił potem do omawiania bieżących wydarzeń politycznych np. tych związanych z osobą prezydenta Andrzeja Dudy.  Pomagały mu w tym sensowne pytania zadawane przez Adama Kalitę.

  Rozmowa obu panów trwała godzinę i 10 minut, po czym przyszedł czas na pytania z sali.  Rozszerzyły one zakres omawianych tematów.m.in. o sprawę samorządów oraz sukcesji po Jarosławie Kaczyńskim.  Namawiam wszystkich do zaznajomienia się z [linkowanym powyżej] nagraniem z omawianej imprezy

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Poprosił mnie znajomy, żebym sprostowała pewne dane dotyczące topografii Krakowa, zatem prostuję.

Otóż Bracka ma kontakt jedynie z Gołębią, Franciszkańską i Rynkiem a Reformacka z placem Szczepańskim i Pijarską. Reformacka leży kilkaset metrów od Brackiej i nijak się z nią stykać nie może !!.
Co można sobie łatwiutko sprawdzić na google-mapach.

Oczywiście treść rozmowy panów jest najważniejsza, ale tak na przyszłość warto pamiętać, bo nie daj Boże ktoś chciałby tam pójść i mógłby nie dojść.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1550399