Komorowski przeciw obywatelom

Obrazek użytkownika elig
Kraj

CBOS oświadczył, że w czerwcu 2013 Komorowski jest na czele rankingu zaufania. Podobno ufa mu 71% Polaków. Następny, zdaniem CBOS, jest Radek Sikorski z 45%. Dalsze miejsca zajmują: Leszek Miller - 35% oraz Donald Tusk i Jarosław Kaczyński - po 32% /patrz - / http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=114020&filename=&idnews=117331&data=infopakietinfopakiet&_CheckSum=-325217764 /.

Sondaż ten jest zapewne "naciągany", ale faktem jest, iż Bronisław Komorowski cieszy się sympatią wielu polskich obywateli. Nie zdają sobie oni sprawy z tego, jakie jest zaplecze prezydenta oraz z tego, że to właśnie Komorowski jest najwiekszym wrogiem inicjatyw obywatelskich.

Było to widać już w lipcu 2010, gdy Komorowski wywołał konflikt o krzyż na Krakowskim Przedmieściu. Zrobił to po to, by rozbić jedność Polaków wywołaną żałobą po Smoleńsku. Pierwszego czerwca 2012 podpisał ustawę podwyższającą wiek emerytalny do 67 lat mimo, że nie chciało jej 80% społeczeństwa, a związkowcy zebrali 1,5 miliona podpisów pod sprzeciwem wobec niej / http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/reforma;emerytur;prezydent;podpisal;ustawe,182,0,1097654.html /.

Także w czerwcu 2012 przedstawił on projekt ustawy ograniczajacej wolność zgromadzeń / http://niezalezna.pl/29799-komorowski-uderza-w-wolnosc-zgromadzen /. Została ona następnie uchwalona przez parlament. W czerwcu 2013 zawetował obywatelski projekt ustawy o przywróceniu 79 najmniejszych sądów rejonowych / http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=&filename=&idnews=115465&data=infopakiet&_CheckSum=67712894 /. Ustawa trafiła w efekcie do kosza. Komorowski postąpił tak chyba tylko po to, by "pokazać chamom, gdzie ich miejsce". Autor kwestionowanej w ustawie reformy, Jarosław Gowin, popadł bowiem w miedzyczasie w niełaskę i stracił stanowisko ministra sprawiedliwości.

Obecnie powstała nowa inicjatywa prezydenta Komorowskiego, a mianowicie projekt ustawy o referendach lokalnych. Czytamy / http://blogmedia24.pl/node/63805 /:

"Bronisław Komorowski w swoim nowym projekcie stworzył zapis, który ograniczy siłę referendów lokalnych. Aby jego wynik był wiążący, będzie musiało wziąć w nim udział co najmniej tylu mieszkańców, co w wyborach samorządowych! To spowoduje, że odwołanie władzy będzie praktycznie niemożliwe - uważa Adam Bochentyn, prawnik z Uniwersytetu Gdańskiego, który konsultował ten projekt. (...) Już dziś większość referendów odwoławczych jest nieważna z powodu zbyt wysokiego progu W prezydenckim projekcie znalazł się zapis, który ograniczy siłę referendów lokalnych. Aby jego wynik był wiążący, będzie musiało wziąć w nim udział co najmniej tylu mieszkańców, co w wyborach samorządowych! Dziś wystarczy 3/5.".

Prezydent Komorowski spowoduje więc dalsze ograniczenie praw obywatelskich Polaków. Taka jego postawa nie dziwi, jeśli wspomnimy, iż jego zaplecze polityczne, to byli funkcjonariusze WSI z Dukaczewskim na czele oraz dawni działacze Unii Wolności, tacy jak Tadeusz Mazowiecki, Jan Lityński, czy Henryk Wujec. WSI - to rosyjska agentura, a Rosja nie chce przecież by w Polsce powstalo silne społeczeństwo obywatelskie. Ci z Unii Wolności mają zaś pretensje do narodu polskiego za to, że odrzucił ich pomysły sprawowania rządu dusz w naszym kraju. Mazowiecki mówił kiedyś wręcz o "przypadkowym społaczeństwie".

Czemu jednak ludzie w Polsce nie zdają sobie z tego sprawy? Ano, media mainstreamu z pewnościa nie bedą informować o wadach Komorowskiego. "Drugi obieg" natomiast , jeśli w ogóle krytykuje Komorowskiego, to skupia się na duperelach takich, jak błędy ortograficzne i gafy towarzyskie. "Osłona medialna" Komorowskiego jest szczelna ze wszystkich stron. Dlaczego tak jest - nie wiem.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (1 głos)

Komentarze

 To da się czytać!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372005

jest postrzegany przez większość społeczeństwa jako taka nieszkodliwa fajtłapa, ci co mu tak ufają powinni przejrzeć na oczy, a przede wszystkim odświeżyć swoją pamięć. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372044

elig: To prawda, lecz media "drugiego obiegu" powinny im to ułatwiać. A nie robią tego :(((

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#372098

i to jest najgorsze z mozliwych polaczen - kanalia o wygladzie ciamajdy.

Co do parasola medialnego to faktycznie zastanawia. Przed wyborami prezydenckimi nikt - z "naszej strony" przede wszystkim - nie wyciagnal mu esbeckich i zydokomunistycznych powiazan. Pisal o tym Seawolf i rowniez nei mogl sie nadziwic, kto zamknal gembe wszelakim sakiewiczom.

Coz, komorowski to bezwzgledny sukinsyn i bardzo cyniczny gracz. Z zapleczem, jakiego nawet tuski mogly by pozazdroscic.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372122

przez jego kolesi zamchu smolenskim i zamordowaniu naszego PREZYENTA to do wiekszosci tych co sie nazywaja Polakami nie trafia.

Ja mam Eligowata jedno pytanie ile jest procentowo Polaka w Polaku?
Mnie srednio wychodzi ze jakies tylko 33%.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#372126

Dopiero co pisałam o nim w "Nowa krucjata Don Chichota Donalda ?", kilka dni temu zamieściłam notkę o tym jak www.AntyKomor.pl przeprowadził własny sondaż*, obalający wielkie poparcie dla bula, wynikające z badań Homo Homini ale notkę skasowałam bo propozycja małej blitz ankiety na NP.PL okazała się wielkim wstydem dla tychże i mi wyszło, że nawet takie środowisko jak Niepoprawni nie "doceniają" Komorowskiego i wolą go widzieć jako misiowatego gamonia zamiast jako wielkiego szkodnika i antyprezydenta.
Pomyśleć, że ten możeł szykuje się na drugą kadencję?... Włos się jeży na głowie.

Pozdrawiam.
contessa

* - http://antykomor.pl/sondaz-antykomor-pl-polacy-negatywnie-oceniaja-3-lata-prezydentury-bronislawa-komorowskiego/

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#372149

Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę.
Pamiętam, kiedy trwała wewnętrzna kampania wyborcza w PO, co do ustalenia jednego kandydata na urząd prezydenta RP, bez skrupułów podkreślano wtedy żydowskość żony Sikorskiego. Myślę, że dlatego przegrał.
Nie zauważyłam nigdzie nawet wzmianki o pochodzeniu obecnej prezydentowej.
Czyżby nie wiedziano?

Mało prawdopodobne. Komu, po prawej stronie,zależało na ukryciu trefnych faktów?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372150

"Inżynierowie" doskonale przewidzieli, że pozostanie lojalny względem mocodawców, bo jego styl bycia i kontrowersyjne pochodzenie żony, utrzyma go na określonej pozycji.
Polacy go nie akceptują,co skutecznie zapobiega ewentualnemu "nawróceniu" się prezydenta i jego powrót na łono narodowych wartości.
Krótki sznurek, na którym go wodzą mocodawcy,to typowe pęta.

Rozmaite sondaże na temat jego popularności podbijane są przez odpowiednio sformułowane zapytania.
Typu: kogo cenisz bardziej, prezydenta, czy premiera? Trzeciej opcji brak.
Kiedy "spada" premier, "wzlatuje" prezydent:))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372153

"Drugi obieg" natomiast , jeśli w ogóle krytykuje Komorowskiego, to skupia się na duperelach takich, jak błędy ortograficzne i gafy towarzyskie. "Osłona medialna" Komorowskiego jest szczelna ze wszystkich stron. Dlaczego tak jest - nie wiem.

Bardzo trafna uwagą. Ja również tego nie potrafię zrozumieć.
U wielu ludzi to podkreślanie dość nieszkodliwych w gruncie rzeczy potknięć Komorowskiego powoduje nawet reakcję w postaci poczucia pewnej współrodzajowości - ot, taki "nasz chłop". Jest to nic innego jak ocieplanie wizerunku.
O prawdziwych zagrożeniach pisze się niewiele lub zgoła nic.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372157

elig: Widzę, że wszyscy się ze mną zgadzają. Dlaczego więc tak mało blogerów pisze o Komorowskim i porusza przy tym ważne sprawy, a nie tylko wałkuje drobne słabostki?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#372175

porcelany to zbytniego zainteresowania nie było, żeby nie powiedzieć kolokwialnie - czytający mieli to w d.... (co widać było np. po ilości wejść).
Z resztą - przykład podałam w komentarzu wyżej.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#372176

elig: Ja przecież napisałam "na poważnie" i ta notka ma już ponad 3000 odsłon /we wszystkich portalach łącznie/.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#372279

Myślę, ze jednym z powodów traktowania Komorowskiego "z przymrużeniem oka", może być widzenie go przez lemingi.
Jeśli spróbujesz rozmawiać z lemingiem o sprawach poważnych, pokazywać zagrożenia, albo zlekceważy, albo zareaguje wręcz agresją i inwektywami.
Jedyny sposób, aby zwrócił uwagę, pomyślał, to ośmieszać. Ośmieszenia, obciachu leming boi się jak diabeł święconej wody. Jeśli pokażesz Komorowskiego jako bałwana, będzie się go wstydził.
A drugi powód - przynajmniej w moim wypadku, ale myślę, że w jakimś stopniu dotyczy nas wszystkich - to poczucie bezsilności. Przekaz władzy jest jednoznaczny - wszystko nam wolno i co nam zrobicie? Gdzieś wyczytałam, ze ironia jest bronią bezsilnych. Myślę, że to stwierdzenie tutaj się sprawdza. Dlatego pewnie mamy więcej ochoty na, jak to piszesz "wałkowanie drobnych słabostek", niż pisanie "na poważnie". Nie znaczy to oczywiście, że nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, szczególnie wśród społeczności Niepoprawnych.

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#372178

gość z drogi

dobry Dziadzio z radością strzelający do rosyjskich głuszcy na polowaniach z putinem...ten sam Dobry Dziadzio

doprowadza do dramatu redaktora Sumlińskiego i ten sam

Dobry dziadzio "rechocze na lotnisku,w czasie wynoszenia z samolotu ...smoleńskich  trumien"

Dobry ,czy straszny...?

Elig,dycha

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#372185