Po co nam lekarze unikający leczenia chorych?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

 Dziś [25.01.2022] weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia:

  "W Dzienniku Ustaw opublikowano w poniedziałek rozporządzenie, na którego mocy pacjentów powyżej 60 lat, skierowanych do odbycia izolacji z powodu COVID-19, ma zbadać lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Badanie ma nastąpić w ciągu 48 godzin izolacji. (...) Rozporządzenie wejdzie w życie od wtorku [czyli właśnie dzisiaj]. (...) Badanie fizykalne pacjenta, zależnie od stanu klinicznego, może odbyć się w poradni podstawowej opieki zdrowotnej albo podczas wizyty domowej w miejscu pobytu pacjenta." {]]>TUTAJ]]>(link is external)}.

  Aby więc zapewnić pacjentom - najbardziej narażonym na COVID 19 - możliwość normalnego zbadania przez lekarza - minister zdrowia musiał wydać specjalne rozporządzenie.  Dla reszty chorych wciąż pozostają fikcyjne teleporady.  A jak na ten ruch ministra zareagowali sami lekarze?  Zajrzyjmy na twitterowe konto Porozumienia Rezydentow {]]>TUTAJ]]>(link is external)}.  Znajdziemy tam wpisy:

  "Słowo stało się ciałem.
@MZ_GOV_PL, @a_niedzielski i @MorawieckiM
właśnie zdestabilizowali i tak wątły system ochrony zdrowia w Polsce. Poniedziałki można już w tym momencie oficjalnie uznać za dzień braku dostępu do lekarza POZ. O ile w ogóle kiedykolwiek będzie on dostępny...",
   "Pozbawianie opieki osób chorych na inne choroby niż COVID na rzecz „obsłuchania” przez lekarza, (które nic nie wnosi do dalszego postępowania) pacjentów Covid+… I to wszystko w ciągu 48h,w zaciszu domowym, wykonane przez LEKARZA. Wow. Doprawdy wspaniałą mamy tę Ochronę Zdrowia!".
  "Szanowni Pacjenci wobec deklaracji ze
@MorawieckiM
obwieścił że każdy pacjent może zostać zbadany przez lekarza POZ w ciągu 48 godzin proszę zrozumieć co zostało deklarowane ... Z uwagi na zasady sanitarne nie bedzie możliwości aby ogarnąć pacjentów niecovidowych... brawo !".

  Oprócz zawoalowanych gróźb jest też użalanie się nad sobą :  "Przerzucanie winy za katastrofalny przebieg pandemii w Polsce na lekarzy - odcinek 100500100900."..

    To Porozumienie Rezydentów zasłynęło w przeszłości protestami i żądaniami płacowymi.  Do zajmowania się pacjentami są jakoś mniej chętni.  Może zresztą to i lepiej.  Oto, co przeczytałam w portalu Wyborcza.pl {]]>TUTAJ]]>(link is external)}:

  "Po tekście "Wyborczej" rzecznik praw obywatelskich prof. Marcin Wiącek chce wyjaśnień od Ministerstwa Zdrowia w sprawie oddziałów covidowych, na których umierają niemal wszyscy pacjenci podłączeni do respiratora. Resort Adama Niedzielskiego i NFZ milczą.".

  Dodam do tego, że ilość hospitalizacji oraz innych usług medycznych świadczonych przez służbę zdrowia w okresie pandemii zmniejszyła się - a nie wzrosła.  W listopadzie przywrócono dodatki covidowe.  W efekcie medycy otrzymują więcej pieniędzy za mniej pracy.  To lenistwo [teleporady] i tchórzostwo lekarzy jest odpowiedzialne za znaczną część ze stu kilkudziesięciu tysięcy tzw. nadmiarowych zgonów w latach 2020 i 2021.  Oczywiście jest wielu ofiarnych lekarzy, którzy starają się pomóc chorym.  Bywają oni jednak tępieni przez środowiska lekarskie, tak jak np. dr Bodnar z Przemyśla.  Pandemia zdemoralizowała medyków.

 

  Moje notki z okresu 12.05.2020 - 3.09.2021 można znaleźć {]]>TUTAJ}.]]>

]]>  ]]>

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (12 głosów)

Komentarze

Niewygodny wpis  zamieciony pod dywan... Nie dziwi nic.

Vote up!
5
Vote down!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1640580

ZamiaTa(j)ne  pod dywan - są zamiary tajne...

Dla najmocniejszego osłabienia Polski ( żeby władze w Polsce, nie miały odwagi -> do skutecznego wyegzekwowania odszkodowań wojennych) - zagraniczne wywiady "polityko-prawne" - utkaly dla Polski polityczny dywan, który został dotkany do Konstytucji RP w 1997r.

Artykuł ten dOstał nr 44 - i ma rządzić " Wymiarem Sprawiedliwości" w Polsce - do "USTANIA przyczyn politycznych"...

Konstytucyjne nie ściganie urzędniczych przestępstw i zbrodni antypoloniZmów, pospolicie popełnianych "z przyczyn politycznych" - od 1997roku, ma służyć zagranicznym wywiadom - do łowienia na dyplomację Polski -> haków prawnych, hakami "prawnymi"...

Dla poprawienia sobie zrozumienia preTekstu artykułu 44 w Konstytucji RP - wystarczy się zapoznać z przedkovidowym procederem "ŁOWCÓW SKÓR" (dr google)...

DyplomAtyczne okreśLenie "Łowcy Skór"...

Do skutecznego łowienia "Skór" pacjentów... - równoległe wywiady zagraniczne POtrzebują ( "POlitycznymi przyCzynami") ->

ZŁOWIĆ TOTALNĄ POdległość... ->... "Skór" = FASAD -> sądów, prokuratur, szpitali, komend policji w Polsce...

Pozdrawiam. J. K.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1640686

...

Vote up!
1
Vote down!
0
#1640695