Czyżby sojusz Turcji z Rosją?

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

 Wczoraj [8.03.2019] przeczytałam w portalu RMF24.pl wiadomość: "Rosja przeprowadziła z Turcją manewry na Morzu Czarnym" {TUTAJ}  Według niej:

  "Rosja przeprowadziła manewry na Morzu Czarnym wspólnie z okrętami tureckimi - tak brzmi komunikat dowództwa rosyjskiej marynarki wojennej. Turcja jest członkiem NATO, a o manewrach Rosjanie poinformowali dopiero po ich zakończeniu.(...) Manewry to inicjatywa turecka. Od 6 marca dwa tureckie okręty "Burgazada" i "Akczaj" przebywały w morskiej bazie w Noworosyjsku. Razem z Rosjanami prowadzili ćwiczenia na morzu związane z działaniami w zaminowanych rejonach. Ze strony rosyjskiej w manewrach wzięły udział dwie jednostki: okręt patrolowy "Wasilij Bykow" i trałowiec "Walentin Pikul". 
Turecka marynarka przeprowadziła manewry typu "Passex" także z okrętem ukraińskim. Turecka fregata "Barbaros" i kuter rakietowy "Marti" zawinęły również do portu w Odessie. Ukraińska strona zapewniała, że to zbliża ich do NATO. Turcy w ramach prowadzonych ćwiczeń odwiedzą 40 portów w basenie Mórz Czarnego, Marmara i Egejskiego. Turcja wykorzystuje w manewrach 67 jednostek marynarki wojennej.
Autor:
Przemysław Marzec
Opracowanie:
Adam Zygiel",

  Ta informacja świadczy o dalszym zbliżeniu Turcji oraz Rosji.  Dzień wcześniej przywódca Turcji, Erdogan oświadczył:

  "Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan udzielając wczoraj [7.03.2019] wywiadu telewizji Kanal 24 oświadczył, że: - Turcja w żadnym razie nie zrezygnuje z umowy w sprawie zakupienia rosyjskich rakiet przeciwlotniczych S-400 Triumf. Sprawa jest załatwiona. Odwrotu być nie może. Nie byłoby to etyczne, byłoby to niemoralne. Nikt nie powinien nas o to prosić." {TUTAJ}.

  Portal TVN24.pl opisał {TUTAJ} te rakiety oraz stwierdził:

  "USA poinformowały Ankarę, że "niemożliwe" będzie uzyskanie zgody Kongresu na sprzedaż Turcji myśliwców F-35 z powodu zakupu przez stronę turecką rosyjskich systemów S-400, ale Turcja "pracuje nad rozwiązaniem tej kwestii" - powiedział minister obrony [Turcji] Hulusi Akar. W wywiadzie dla agencji prasowej Anatolia szef tureckiego resortu obrony oświadczył, że Turcja próbuje "stworzyć środowisko", w którym zakup systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej S-400 od Rosji nie będzie rzutował na zakup F-35 amerykańskiej firmy Lockheed Martin. Akar powiedział też, że trwają rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie zakupu systemów przeciwrakietowych Patriot. Jednocześnie poinformował, że instalowanie rosyjskich systemów S-400 rozpocznie się w październiku. (http://www.tvn24.pl)".

  Przypomnę także, iż 14 lutego 2019 w Soczi, w tym samym dniu, w którym odbywała się zorganizowane przez USA konferencja bliskowschodnia w Warszawie, odbył się "szczyt" Turcji, Rosji oraz Iranu, poświęcony sytuacji w Syrii.  Szczegółowe informacje o nim można znaleźć {TUTAJ}.

  Ta "odwilż" w stosunkach rosyjsko-tureckich trwa od lipca 2016 roku.  Doszło wtedy do próby puczu wojskowego przeciw Erdoganowi {TUTAJ}.  Zamach się nie udał, gdyż Rosjanie w porę ostrzegli Erdogana.  Ten ostatni uważa też, że pucz był przygotowany przez CIA i kierowany, przez przebywającego na emigracji w USA wroga Erdogana, Fethullaha Guelena.  Umowę o dostarczeniu Turcji rakiet S-400 podpisano w grudniu 2017, kilka miesięcy po zamachu.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Pakistan-Indie zadyma w interesie Izraela i Chin. Manewry rosyjsko tureckie z zakupami uzbrojenia w tle - rośnie nam nowa potęga osmańska. Przypominam sobie akcje z kodami do amerykańskich rakiet które nie zadziałały.. Nie dziwne że Turcja się ubezpiecza rakietami rosyjskimi, na miejscu Erdogana zrobiłbym to samo. Tym bardziej że podobnie jak Polska Turcja jest w bardzo wietrznym miejscu ziemi. Watr tam hula ze wschodu na zachód i z północy na południe ;D

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

norwid

#1582783

Nic nowego. Taki sojusz między Rosją a Turcją już bywał w historii. Jest to sojusz bizantyńców z turanszczyzną przeciwko cywilizacji łacińskiej.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#1582818

Nic nowego. Taki sojusz między Rosją a Turcją już bywał w historii. Jest to sojusz bizantyńców z turanszczyzną przeciwko cywilizacji łacińskiej.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#1582819

Iran - Rosja - Turcja i... Syria.

Kwestia sporna do uregulowania to oczywiście Kurdowie w północnej Syrii. Do porozumienia Ankary z Damaszkiem tylko jeden krok. Potrafili się dogadać w Adanie dogadają się i teraz. 

PS

Turcja Erdogana nie znosi krytyki. Telewizja publiczna jest właściwie pod całkowitą kontrolą premiera.

NATO bez Turcji będzie kulawe  bo zabraknie rygla na Bliskim Wschodzie. Tym samym ryzyko proliferacji konfliktu zbrojnego na Europę byłoby nieporównywalnie większe.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1582834

Polska powinna trzymać sztamę z Rosja i z USRAELEM oczywiście po cichu a w razie afery wybrać najlepszą stronę,

Tak robił Hitler i tak robi Ameryka i Anglia. Mocarstwa są mocarstwami bo używają mózgu. A ci ze zdjęcia kłamią,

Turcja została już wcześniej wydymama przez Ameryke, to dmucha na zimne. PiS wpuścił wojska okupacyjne do Polin - tak nazywa Polskę, i co? Teraz USRAEL ciągnie za kieszń- znowu życzy sobie odszkodowania! Co nie zapłacicie? To będą strzelac do Polaków razem z Ukraińcami! Do zabawy dołączą Wietnamcy, których ponoć nie ma w Polin! Komedia ha ha ha

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1583013

Czytając w Twojej, Archiwumx, duszy oczami wyobraźni widziałam sztukę. Jednak obejście widocznie dotyczy innego kalibru. Wracając do meritum. Nie da się trzymać dwóch kotów za ogon bo albo jeden, albo drugi podrapią. W tym miejscu należy podkreślić, że  małego formatu jest ten polityk, który mówi nigdy z kacapem, nigdy z tym czy z tamtym.  Turcja przełknęła by pigułkę z kodami. A co tam panie dzieju - zawsze można c*ś ściemnić, że przycisk się zaciął albo inna duperela zawiodła. W końcu osławione Patriot Advanced Capability 3 też trafiały w cel jak przysłowiową kulą w płot a z dobrą agitką sprzedawały się jak ciepłe bułeczki! Jednak żeby kody były do dupy to faktycznie, to nie jest dobre hallo!  W istocie rzeczy chodziło o to, że Rosja ostrzegła Recep'ta Tayyip'a Erdoğan'a przed piątkowym samobójcą.  Recept w dowód wdzięczności zakupi S - 400 (kod NATO S 21 Growler), imprezować będą wspólnie na śródziemnomorskiej sadzawce, Turcja ponownie zbliży się do Syrii, z Kurdami też coś odpuszczą. W sumie Turcy mogą (używając Twojego słownictwa) wydymać USA i całe NATO ? Co do wojsk okupacyjnych to też nie jest tak do końca jak oceniasz. Ciepło, ciepło, ale wysil zwoje to dostrzeżesz rangę. 

PS

Wietnamczycy? To pracowity ludek. Kaczkę z bambusem, zupkę rybną lub krewetkową  polecam w Hanoi we Wrocku przy Legnickiej.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

casium

#1583018

NATO i WHO to faszyści. Ameryka współpracowała z Faszystami i przejęła ich technologie depopulacji ludzkości.

Zobacz ile ludzi mieszka w Polsce? A ci co mieszkają są schorowani i niezdolni do samodzielnego funkcjonowania. Na każdej ulicy w Polsce jest przynajmniej jedna apteka. Czy to jest normalne? Po co te chemtrails z samolotów?

Dlaczego rząd dodaje fluor do wody pitnej? Fluor znajduje się dosłownie wszędzie w butelkach plastikowych jak i szklanych i wodzie z kranu. Nikt nie porusza tego tematu, w mediach głównego nurtu. Fluor używany był w obozach zagłady gdzie tstowano nowe bronie biologiczxne na Polakach zabijanych głównie przez Chazarów kontrolowanych przez faszystów i tak jest dalej. Po co?

Żywność sklepowa pryjeżdżająca z zachodu to następna trucizna. Większość żywności nie nadaje się do spożycia.

Czytała pani co zawierają szczepionki: https://www.quantectherapy.com/pl/co-zawieraja-szczepionki-sklad-szczepionek/

A przymusowe szczepienia? Po co? Jak nie było USRAELA nie było tylu chorób? To skąd one są?

A żeby o tym nie mówić, fzszyści stworzyli Acta 2. Pięknie

Gdzie Polskie złoto wywiezione do Anglii? Żaden obcy rząd mówiący dobrze po Polsku nie mówi i tym! Dlaczego PiS siedzi cich gdy mówimy o odszkodowaniach za II wojnę?

To nie jest Twój rząd! Po za tym uważam, że goje i zdrajcy Polski nie powinni chodzić w jarmułkach. To uwłacza prawdziwym Żydom.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1583063