Niepełnosprawni są dobrzy na wszystko

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Tak przynajmniej uważa "totalna opozycja" i angażuje tych nieszczęśników w coraz to bardziej kompromitujące "ustawki", ośmieszając dokumentnie protest niepełnosprawnych [oraz ich opiekunów] w Sejmie.  Oto wczoraj [19.05.2018] dowiedzieliśmy się, że:

  "Skandaliczną "zabawę" zorganizowaną na manifestacji pod budynkiem Sejmu przedstawił na Twitterze vloger Dariusz Matecki. Umieszczone na taczkach portrety przedstawicieli władz państwowych - prezydenta Andrzeja Dudy, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego, stały się w tej "zabawie" tarczami, w które uczestnicy protestu celowali jajami. Inicjatorzy namawiali osoby niepełnosprawne do udziału w tej "zabawie"." {TUTAJ}.

  Dziś natomiast doszło do awantury podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Gdańska {TUTAJ}:

  "Zamieszanie rozpoczęło się po zakończeniu wystąpienia premiera, gdy zaczęła się faza pytań z sali. Premier był pytany m.in. o trwający w Sejmie protest osób niepełnosprawnych. Podczas odpowiedzi premiera na to pytanie, część osób zgromadzonych w sali wyjęła egzemplarze konstytucji i transparenty m.in. z napisami: "Pycha i Szmal, "Wspieramy protest niepełnosprawnych w Sejmie".
Wznoszono też okrzyki: "kłamca", "Solidarność", "Lech Wałęsa". Odpowiadając na te okrzyki stronnicy szefa rządu śpiewali "Sto lat" i krzyczeli "Bolek" oraz "Mateusz".
Obie grupy zaczęły przepychać się i wzajemnie obrażać.".

  Jak widać - protest niepełnosprawnych posłużył bojówkom KOD jako wygodny pretekst do wszczęcia awantury.  A co z samym protestem?  Traci on początkowe poparcie społeczne.  Według ostatniego sondażu:

  "W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster zadano pytanie: "Czy uważasz, że po podniesieniu renty socjalnej oraz przedstawionych rządowych propozycjach dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, osoby prowadzące w Sejmie protest powinny go zakończyć?".
  "Zdecydowanie tak" odpowiedziało aż 31 proc. Polaków, a kolejne 31 proc. oceniło, że "raczej tak".
Koniec protestu jako zły pomysł uznało z kolei 38 proc. ankietowanych. Wśród nich "zdecydowanie nie" odpowiedziało 26 proc., a "raczej nie" - 12 proc. respondentów.
Badanie zostało przeprowadzone dla "Wiadomości" TVP w dniach 17-18 maja br. na próbie 1083 dorosłych obywateli RP." {TUTAJ}.

  Protestujący są coraz bardziej sfrustrowani.  Czytamy {TUTAJ}:

  "Rodzice osób niepełnosprawnych czekają na gest ze strony rządzących. Mimo tego, że ich protest trwa już 33-eci dzień wciąż nie spotkała się z nimi wicepremier do spraw społecznych - Beata Szydło. Protestujący nie tracą nadziei i wciąż wierzą, że porozumienie jest możliwe, ale jak sami podkreślają, do tego konieczne są rozmowy. - Musi się coś wydarzyć. Mam nadzieje, że pan premier lub prezes Kaczyński nie da się tak skompromitować i spotka się z nami i przedstawi jakąkolwiek propozycję – powiedziała Marzena Stanewicz, jedna z protestujących matek.".

  Wiążą oni pewne nadzieje z rozpoczynającą się w piątek, 25.05.2018, sesją parlamentarzystów z krajów NATO.  Jednak:

  "Jeśli do piątku nie będzie porozumienia, miejsce, gdzie są protestujący ma zostać specjalnie wygrodzone. Zapowiedział to w mijającym tygodniu szef kancelarii premiera Michał Dworczyk." {TUTAJ}.

  Odwołanie posiedzenia sejmu dzieci w dniu 1 czerwca wskazuje na to, iż Sejm jest przygotowany na bardzo długi pobyt w nim osób protestujących.  Szkoda, że powoli wszyscy zapominamy, że zapewnienie godnego życia niepełnosprawnym jest ważnym problemem społecznym.  Nie powinien on być tematem politycznych przepychanek.

  Jutro protestujących ma odwiedzić Lech Wałęsa.  Znając poziom jego ostatnich wypowiedzi, obawiam się, że to dopiero będzie prawdziwy cyrk.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Był człowiek, który, bez obu nóg, co roku był wzywany na komisję ZUS-owską celem przedłużenia renty. Specjalista ortopeda, który co roku wystawiał nowe orzeczenie, nie wytrzymał i napisał: "Facetowi ujebało obie nogi i już mu kurwa nie odrosną!"

Przyznano dożywotnią rentę..

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1564478

Chyba nikt nie ma złudzeń, że tu wcale nie chodzi o wsparcie finansowe kalekich dzieci, tylko o wszczęcie maksymalnej rozpierduchy totalnych POlszewików i w efekcie obalenie rządu PiSu. Jest to kolejna próba powrotu dziczy POlszewickiej do koryta. Jeżeli PiSowski rząd ustąpi, to mamy na 1000%  następne protesty : lekarzy, rencistów itp. Chodzi o to aby rządzący bez przerwy zajmowali się protestującymi, a nie reformowaniem kraju po 8 letniej zbójeckiej polityce kliki POlszewicko-PSL zielonych ludzików. A swoją drogą wplątanie biednych kalekich dzieci w politykę przez wyrachowane, bezwzględne i zachłanne matki, to jest coś wysoce obrzydliwego i niegodnego nazwania się człowiekiem. Ohyda i niegodne nawet splunięcia.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1564504

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1564508

Wsparcia, dla niepełnosprawnych, "w należytym zakresie" (tak nawiasem - jak to należy rozumieć) nie udziela żaden, nawet najbogatszy kraj Świata. Mam niezłą wiedzę w tej dziedzinie - mogę mówić o Wielkiej Brytanii i o Danii.

To, co obiecano owym sejmowym "protestantom" czy "protestantkom", biorąc pod uwagę polskie ekonomiczno-polityczne realia stanowi pomoc porównywalną z tamtymi dwoma, wymienionymi, bogatymi krajami. Ażeby było jasne - za "niepełnosprawność" nie przysługują "dodatki finansowe", są natomiast przyznawane "świadczenia w naturze". I nikt z tego powodu nie organizuje zadym, czy hucp politycznych. A w Polsce - lewicowcy "wiozą się" na niepełnosprawnych, a różne Verity, jakoby prawicowe - bezmyślnie im basują.

Gratulacje,

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1564523

ciekawe, Verito, że z całego art. wybierasz tylko to, co podpasowało. nie ma np. znacznie bardziej dobitnego:

To pokazuje bezwzględność polityczną i cyniczne wykorzystywanie nieszczęścia ludzkiego. To jest moja – myślę – uczciwa ocena sytuacji.

ale i art. zawiera niepokojące tezy kukizowca, że skoro ludzie protestują w sejmie, nie powinni odejśc z niczym. sorry, ale to nic innego jak zachęta do wszelkich protestów i roszczeń a tego żadne państwo nie wytrzyma. mi osobiście nie podoba sie tez cyrk z protestami w budynkach instytucji rządowych, same względy ochrony i mozliwość prowokacji powinny być brane poważnie w powaznym panstwie. mysli ktoś, że w innych krajach można sobie tak manifestować po korytarzach sejmowych? pis obwiniać można jedynie o rozzuchwalające poblażanie dla oczywistych względów, niepojete zaś dla mnie, o jakich niespełnionych obietnicach mówi ów kukizowiec. 

a potem pojawią się inni, wszystkim nieba przychylić pewnie po to, by usłyszeć że rządy PiSu to drugi PRL. tak samo było z sanacją, dla jednych- faszyści a inni będą bredzić o socjalizmie.

rozumiem Verito, że chcesz dezinformować i nakręcać konflikt, mając pretekst do obwiniania rządu. odkąd protest ma charakter polityczny, zarówno ugięcie się jak i nie-, będzie uznawane za porażkę. zerwanie rozmów też będzie na niekorzyść. pozostaje zawrzeć porozumienie z innymi reprezentantami, wtedy zostaną sobie tylko ci polityczni od żywej gotówki
 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1564553