Zachowałem się jak gówniarz, to się nie powtórzy

Obrazek użytkownika Mirosław Dakowski
Kraj

Zachowałem się jak gówniarz, to się nie powtórzy

 

Dwukrotnie w ostatnich miesiącach umieściłem na kilku portalach (NE, Niepopki, u siebie) wiadomości, że „po cichu” władze „dają” po 100 zł miesięcznie rodzinom t .zw. niepełnosprawnych (to też nowomowa..), czyli kalek. Poinformowali nas o tym prawnicy, którzy wyszperali w monitorach - a było to dość „ normal">tajne”.

Złożyliśmy odpowiednie papióry „w terminie zawitym” – i czekamy. Żadnej odpowiedzi. Pytam w gminie - po zastanowieniu i „ normal">konsultacjach” mówią, że nam się nie należy, bo... opiekunka osoby niesprawnej jest emerytką. Aha, to tylko dla pracujących? Pytam. No nie, wie pan.. Dalej bełkotek. Dlaczego nie zawiadomiliście, jak można ten status osiągnąć?

normal"> 

Dopiero wczoraj, po 4-ch miesiącach, dostałem długą odpowiedź „z up. PREZYDENTA M. ST. WARSZAWY”, ODMOWĘ - z której normal">nic nie zrozumiałem. A już przez te lata nauczyłem się czytać pisma biurokratyczne...

Konsylium prawników wyczytało, wyłowiło z zapisanej drobnym druczkiem stronicy, że „ normal">posiadanie zasiłku pielęgnacyjnego nie powoduje powstania kwalifikacji”... Bo te pieniądze (ochłapy) są tylko dla pobierających świadczenia pielęgnacyjne.

 

normal">Rozróżniacie?

 

Uparłem się by zrozumieć. Chyba jest tak, że ostatnie to są osoby, które nie mają żądnych dochodów ani zasiłków (??) - tylko kalekie dziecko, czy dzieci. Czy są takie w Polsce? Może... Ale prawicy zajmujący się zawodowo podobnymi sprawami dawali normal">odpowiedzi wymijające. (Nie cytuję dowcipu, bo mało przyzwoity- ale dobry).

Dlatego - już NIGDY nie nabiorę się na „korzystne normal">przepisy”. Ch... z nimi. I przepraszam ludzi, których zachęciłem do tych akcji. Były dwie.

 

normal">Zachowałem się jak gówniarz, to się nie powtórzy.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 To nieprawda. Zachował się Pan przyzwoicie, jak Osoba z Sercem na dłoni.

Zrozumiałam, że jedno z rodziców nie ma swojego wypracowanego poza domem  źródła dochodu, tylko to tzw świadczenie pielęgnacyjne za opiekę nad chorym dzieckiem. 

Mam znajomych, którzy to dostali, ale to było tylko za pażdziernik i listopad 2011( taki wabik wyborczy- głosuj na po), i to chyba nie w pełnej wysokości, nie wiem dokładnie. Wiem, że matka dziecka z MPD pracowała ok.3 lat przed urodzeniem dziecka. Później już do pracy nie wróciła. Córka ma w tej chwili 28 lat.

Emerytom się to nie należało, oni mają na dziecko z gminy 153 zł tytułem zasiłku pielęgnacyjnego dla  osoby niepełnosprawnej. 

Świadczenie pielęgnacyjne jest dla opiekuna takiej osoby, ponieważ opiekun nie może pracować zawodowo i jest wyższe. Przepraszam, może mętnie to wywiodłam, proszę o wybaczenie.

Tez mam córkę niepełnosprawną i nie chciałabym , by była nazywana kaleką. A informacja przydała się nie tylko tym dwóm wymienionym osobom, bo moi znajomi dowiedzieli się ode mnie a ja z tego portalu, więc PRZYDAŁO SIĘ. Pozdrawiam serdecznie, proszę się nie winić.

A tak a propos "korzystnych" zmian. Córki leki były do tej pory bezpłatne w dosłownym tego słowa znaczeniu. Po wejściu w życie ustawy o refundacji leków jeden z lekó w jest na ryczałt a drugi "B" czyli "bezpłatny". Za ten bezpłatny płacę w aptece 5,08 zł. Bo on jest bezpłatny do wysokości limitu finansowania, który to limit jest akurat o 5.08 zł niższy od ceny detalicznej leku. Ciekawe, prawda? Czy to już Orwell czy wstęp do nowomowy? Bo na  normal nie wygląda, przynajmniej dla mnie. Pozdrawiam raz jeszcze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#230065

"to było tylko za pażdziernik i listopad 2011"
Nie, też (inne zarządzenie) za 3 miesiące 2012
Ale.. ukryta - i nie dla wszystkich.
może lista imienna? Pfuj1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#230290

w dwójkę informowaliśmy na NP.PL o tym, że na podstawie rozporządzeń tajne/poufne, które pojawiały się i znikały ze stron ministerstwa oraz gmino/mopsów przysługuję zasiłki kwotowe po 100 złotych w miesiącu listopadzie i grudniu 2011 roku dla osób pobierających zasiłek pielęgnacyjny i taki wszyscy ci, którym o tym poinformowałem otrzymali.
Chodzi o tę moją notkę:
http://niepoprawni.pl/blog/1906/jak-skorzystac-z-tajnej-dwumiesiecznej-pomocy-spolecznej

Natomiast podobny zasiłek kwotowy za I kw. 2012 roku nie przysługuje tak jak wcześniejszy wszystkim ty, którzy pobierają zasiłek pielęgnacyjny, a tylko rodzicom opiekującym się swoimi niepełnosprawnymi dziećmi i w tym przypadku winien z urzędu interweniować RPO, bo zostali wykluczeni pełnoletni podopieczni, nawet ci których niepełnosprawność powstała w dzieciństwie lecz opiekują się nimi nie rodzice a np. rodzeństwo, członkowie dalszej rodziny lub osoby obce.
I to jest według mojej opinii (być może subiektywnej) naruszenie podstawowych praw konstytucyjnych.

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#230074

Był taki film"To nie jest kraj dla starych ludzi".Film amerykański.A kto nakręci film o Polsce dni naszych i jaki mu nada tytuł? Może "Polska- kraj nie dla ludzi"?
Dlaczego nie możemy żyć normalnie?Dlaczego kaleka oprócz swego kalekiego losu musi dźwigać upokorzenia od byle urzędniczyny? Dlaczego rządzą "normalni inaczej'? Dlaczego? Dlaczego...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

#230304

więc Panu Mirosławowi serdeczne życzenia samych jasnych i dobrych składam. No i żeby nie przychodziło Panu do głowy pisać o sobie, że zachował sie Pan nie tak. :))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#230427

uwierzyć tym notorycznym kłamcom? Kto to może? szczypta humoru, Panowie..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#230744