I znowu: "Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę"

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Ten okrzyk Maxa w "Seksmisji" {TUTAJ} jest dziś tak samo aktualny, jak w roku 1984, gdy film ten powstał.  Wtedy mieliśmy 20 stopień zasilania, a w sierpniu 2015 znowu go ogłoszono.  Osiem lat rządów Platformy doprowadziło polską energetykę do stanu, w którym totalny black-out stał się prawdopodobny.  Od sierpnia nic się nie poprawiło.  Oto w sobotę, 3 października 2015 w portalu Niezalezna.pl pojawila się wiadomość "Awaryjne dostawy prądu z Ukrainy do Polski wznowione" {TUTAJ}.  Czytamy w niej:

 "W piątek wznowiono dostawy prądu z Ukrainy do Polski – podał w komunikacie tamtejszy koncern państwowy Ukrenergo. To już kolejny raz w tym roku, kiedy w Polsce brakuje prądu.

 Z elektrowni w Dobrotworze w Obwodzie Lwowskim linią przesyłową do Zamościa popłynął w piątek prąd – podał Nowy Region. (...)

Na początku sierpnia Polskie Sieci Energetyczne wprowadziły ograniczenia w dostawach energii elektrycznej. Branżowy serwis wysokienapiecie.pl alarmował, że „PSE od poniedziałku rano zarządziły 20, najwyższy poziom zasilania. To oznacza ryzyko awarii systemu elektroenergetycznego na najwyższym możliwym poziomie. Takiej sytuacji w Polsce nie mieliśmy od lat 80. XX w. (...)

18 sierpnia 2015 r. PSE podpisała umowę z Energorynok i Ukrenergo na dostawy prądu do Polski z elektrowni w Dobrotworze.".

 Oto kilka komentarzy na temat tej informacji:

 "Abigorre | 03.10.2015 [13:18]Z biednego kraju na terenie którego trwa konflikt wojenny i tysiacami gina ludzie - wielokrotnie ponoc bogatsza i zasobniejsza Polska ,bedaca członkiem UE z aspiracjami do szefowania w Europie sr.wschodniej musi awaryjnie kupowac i ciagnac prad. ....:) Ludzie takiego scenariusza to by zaden pisarz sf nie wymyślił. Niech sie Dan Brown schowa :) Okreslenie tego mianem skandalu to nadmierna delikatność i eufemizm. Ktos za doprowadzenie kraju do takiego stanu powinien swiat zza krat do konca zycia ogladac.

całkowita rozsypka | 03.10.2015 [13:01]Ale sie rozwineliśmy pod rzadami Platformy .. że juz wlasnej energii nam brakuje mimo ze przemysl wygaszony.

O litości i jeszcze ktos tu mowi o rozwoju kraju i o tym ze plan wykonany i ze jak zostana wybrani to place wzrosną.

Tylko sie pytam z czego nabiorą tej kasy jak juz wszystko trzeba kupic poza granicami państwa ?

Jesteśmy za Białorusią , tam ludzie żyja stabilnie , prezydent o nich dba i prad własny posiadają

a my w europejskiej Unii i bida coraz wieksza, coraz wieksze zadłuzenie , coraz wieksza zależnośc od innych państw.

A na dodatek , ze mocno zadłuzeni to jeszcze nas docisneli imigrantami .

Co nam dały te 8 - letnie rzady to sami obecnie doswiadczamy

Vini | 03.10.2015 [12:34]Jak to upałów już nie ma , deszcze padały więc woda do chłodzenia jest ... To nie o wodę chodziło tylko o złodziejstwo i niekompetencję rządu ? To co wybierzmy ich jeszcze pięćdziesiąt razy, za mało kradną i kłamią co ? Narodzie...

POgonicPO | 03.10.2015 [11:51]Nasze państwo z dykty musi kupować prąd na ogarniętej wojną Ukrainie bo całkiem by się rozpadło. Oto sukces tych koalicyjnych szubrawców. Wstydu dranie nie mają.".

 Trudno do tego coś dodać.  Koń jaki jest, każdy widzi.  Przypomnę więc tylko, że w dnu 21.09.2015 w Klubie Ronina wysłuchaliśmy prelekcji Piotra Naimskiego o bezpieczeństwie energetycznym Polski.  Omówiłam ją {TUTAJ}, a relacię wideo mozna obejrzeć {TUTAJ].  Warto !!!

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)