Czy Putin wygrywa?

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

 Dzisiaj [19.06.2022]w portalu Businnessinsider.com.pl {]]>TUTAJ]]>(link is external)} ukazał się artykuł "Putin w tej chwili wygrywa wojnę z Ukrainą. Nie tylko na polu bitwy".  Jego główne tezy to:

  "– Putin w tej chwili wygrywa – powiedział Edward Luttwak, strateg wojskowy, który doradza rządom na całym świecie
Rząd USA ocenia, że prawdopodobnie przerodzi się to w wojnę na wyniszczenie
Giełdy spadły, stopy procentowe poszły w górę, inflacja gwałtownie wzrosła, a ceny benzyny są niebotyczne.
Putin odniósł szereg zwycięstw poza polem bitwy. Najbardziej oczywistym z nich jest zniszczenie gospodarki jego globalnych wrogów.".

  Edward Luttwak twierdzi, że:

  " Putin w tej chwili wygrywa – powiedział Edward Luttwak, strateg wojskowy, który doradza rządom na całym świecie. – Udaje mu się to po zwolnieniu wielu generałów i awansowaniu zdolniejszych pułkowników, a także poprzez bycie znacznie mniej ambitnym i zrezygnowanie z Kijowa i Charkowa czy Odessy. Tym sposobem Rosja jest w stanie dokonywać powolnych postępów w sposób stalingradzki, czyli poprzez masowe bombardowanie budynków – dodał.".

  Co więcej, w powyższym tekście czytamy:

  "Putin odniósł szereg zwycięstw poza polem bitwy. Najbardziej oczywistym z nich jest zniszczenie gospodarki jego wrogów na całym świecie. Giełdy spadły, stopy procentowe poszły w górę, inflacja gwałtownie wzrosła, a ceny benzyny są niebotyczne. Naturalnie także inne czynniki przyczyniły się do załamania zachodniej gospodarki, jednak to decyzja Putina o wysłaniu swoich wojsk za granicę, a następnie gwałtowny wzrost cen ropy, były tym, co dobiło gospodarkę po pandemii. Sam Biden był bliski przyznania się do tego, gdy próbował określić wzrost cen gazu w USA jako "podwyżkę cen Putina".

  To biadolenie na temat sytuacji Ukrainy nasiliło się po wystąpieniu Kissingera w Davos  {]]>TUTAJ]]>(link is external)}.  Namawiał on Ukrainę do rezygnacji z części terytorium.  Dzienniki "New York Times" oraz "Washington Post" prowadzą od kilku tygodni histeryczną kampanię straszącą klęską głodu na świecie z powodu wstrzymania dostaw żywności z Ukrainy [te dostawy to tylko 9% całości]. To zaczyna wyglądać na zorganizowaną akcję żydowskiej finansjery dążącej do jak najszybszego zmuszenia Ukrainy do ustępstw i zakończenia konfliktu jej kosztem.  Nie tylko rosyjscy oligarchowie tracą majątki wskutek wojny Rosji z Ukrainą.

  Jak na razie władze Ukrainy nie poddają się żadnym naciskom.  Twardo bronią swojego.  Na froncie sytuacja jest wciąż niejasna.  Rosjanie czynią bardzo powolne postępy w rejonie Doniecka, ale Ukraińcy nacierają w okolicach Charkowa i Chersonia.  Nie sposób przewidzieć, jaki będzie ostateczny bilans tych starć.

 

  Moje notki z okresu 12.05.2020 - 3.09.2021 można znaleźć {]]>TUTAJ]]>}

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (10 głosów)

Komentarze

Business Insider był amerykańską stroną biznesową, która rozpoczęła swoją działalność w 2007 roku. Niestety, w roku 2015 została przejęta przez niemieckiego Axel Springer, a więc niech się Pani od Business Insider amerykańskiego punktu widzenia, ani też obiektywizmu, nie spodziewa. Ja wielokrotnie zauważyłam ostentacyjną prorosyjskość, lewicowość i antyamerykańskość tego portalu. A rzucał mi się w oczy ten dziwny punkt widzenia BI tak wyraźnie, iż sprawdziłam kto jest tej publikacji właścicielem. Tak widzą wojnę rosyjsko-ukraińską Niemcy, dla których wrogiem są USA ze względu na "kiełzno" nałożone na zdradziecki niemiecki pysk od czasów zakończenia II Wojny. A jeśli ten wątek nie jest jaskrawym przykładem ważności posiadania własnych narodowych  mediów, to co jest?

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1645180

Wy towarzys(z)k(o)...(towarZyski "Wygrywacie"...) - Wy Grywacie haniebnie - jako POpropaganDziśCi...

Vote up!
1
Vote down!
0
#1645251