"Hat trick Kaczyńskiego", czyli nieostrożna obietnica

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Podczas wczorajszej [7.09.2019] konwencji PIS Jarosław Kaczyński złożył liczne obietnice, ochrzczone jako "Hat trick Kaczyńskiego".  Wielu przyjęło je z entuzjazmem, tak jak bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki]:

 

  ""Hat trick Kaczyńskiego” niniejszym należy ogłaszam treścią, formą i finałem kampanii wyborczej. Minimalna pensja 3000 PLN na koniec 2020 r., 4000 PLN na koniec 2023 r., dwie 13 emerytury dla najstarszych i najbardziej poniewieranych Polaków, plus pełne dopłaty dla rolników, o czym mówiło się lub raczej marzyło od dawna. Koniec zabawy gówniarzy w politykę! Oczywiście pierwszym pytaniem jakie zaraz zacznie fruwać w eterze i długo z eteru nie wyjdzie będzie: „Skąd pieniądze?”. Dalej pójdą tyrady o populizmie, socjalizmie i rozdawnictwie, co przez blisko 25 lat działało doskonale. Każda próba budowy dużego lub choćby małego programu społecznego była wyszydzana i poniewierana, bo „liberałowie” jedno potrafią w ekonomii zrozumieć. Jeśli pieniądze trafiają do ludzi, to „elity” nie będą miały czego kraść.". {TUTAJ}

 

  Kaczyński poprzysiągł jednak, że powyższe obietnice zostaną z pewnością zrealizowane.  Wydaje mi się, iż trochę się zagalopował.  O ile podniesienie płacy minimalnej brutto do 3000 zl jest możliwe, bo obecnie wynosi ona już 2250 zł {TUTAJ} to owe 4000 zł na koniec roku 2023 może nie być realne.  Obecna dobra koniunktura w gospodarce nie będzie trwać wiecznie.  Przypomnę tu biblijną przypowieść o siedmiu krowach tłustych i siedmiu krowach chudych.  Warto też pamiętać o tym, co spotkało Donalda Tuska zaraz po objęciu przez niego władzy w 2007 roku.  Już w 2008 roku wybuchl ogólnoświatowy kryzys finansowy, który także i Polsce dał się we znaki.

 

  Wielu autorów skrytykowało nadmierne szafowanie obietnicami.  Najbardziej złośliwy okazał się bloger Trybeus, który porównał {TUTAJ}"Hat trick Kaczyńskiego" do fragmentu z "Protokołów mędrców Syjonu":

 

  "Protokół VI

§ 7. Podniesienie płacy zarobkowej i podrożenie artykułów pierwszej potrzeby

Podniesiemy płacę zarobkową, co jednak nie przyniesie żadnej korzyści robotnikom, bowiem jednocześnie wywołamy drożyznę artykułów pierwszej potrzeby, spowodowaną rzekomo upadkiem rolnictwa i hodowli. Oprócz tego podkopiemy zręcznie i głęboko źródła wytwórczości, przyzwyczaiwszy robotników do anarchii i nadużywania napojów wyskokowych, jednocześnie zaś zarządzimy wszelkie środki do wyzucia z ziemi wszystkich gojów inteligentnych.".

 

  Jak widać, carska Ochrana [autorka powyższego tekstu] uznała, iż tego rodzaju pomysły mogą być uznane za wyjątkowo wredne knowania żydowskie.  Z obietnicami trzeba uważać.  Nie darmo powiada się: "Obiecanki, cacanki, a głupiemu radość.".

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:8)

Komentarze

Bloger Trybeus??????
Elig, masz poczucie humoru, to i tak dobrze że do tej kategorii jeszcze Lotnej tu nie zaliczyłaś.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1602049

Sumienie Polski - Wiarygodny CZŁOWIEK, który od dzieciństwa pracowicie i sumiennie (PiS) dziedziczy intelektualną efektywność w rEdukowaniu - dywersji antypolskiej dziczy (nie praworządnej, ale władzy żądnej) odpowiedzialnie cały czas pracuje nad rozwiązaniem problemów państwowych, które do ludzkiego Centrum Porozumienia, latami oPiSują tysiące obywateli Polski, również okradzionych od 2008 do 2014 roku przez antypaństwowy i antyludzki reżim systemu POsamorządowych ZŁOdziei.

Od najważniejszych niegodziwości, najodważniejszy Przedstawiciel przedstawicieli władz z ludzką twarzą - nie odwraca się, tylko właściwie natychmiast – sumiennie reaguje, redagując odpowiednie PiSma do nieodpowiedzialnych „prezydentów miast” aby ewidentne przestępstwa  systemu antypolskiego -> POlegającego na „miejskim” (kogo,kim?) zniszczyć -korumpowaniem prokuratorów i sędziów - przywykłych do deprawowania przekupstwami antypaństwowym.

Ta zasada sprawiła, prawidłowe PiSemne utrwalenie twardych udokumentowanych śladów, pomNIKowych reakcji społecznych – do spożytkowania w pracy w przyszłości, dla prawidłowo kształcącej potomność - prawych i sumiennych sędziów, którzy dopiero zostaną profesjonalnie wykształceni na odważnym, sumiennym szacunku -> do zarchiwizowanych wieloletnich DOWODÓW przestępstw antypolskich i antyludzkich, które samorządowi POddani („służbowe” słupy) antypolskich gangów „ŁOWCÓW SKÓR” , trumiennych przemytników: leków , narkotyków „dopalaczy”, cysternowych paliw , pieniędzy, którzy SYSTEMatycznie byli zadaniowani do dywersyjnych realizacji "administracyjnych" obrażających prawo i sądownictwo "uprawomocnieniami" przestępczych umorzeń - dochodzeń prokuratorskich, aby dochodziło dla lawinowego kompromitowania „polskości” – nienormalnością niedostępności  zawodów zaufania publicznego – z sumiennymi lekarzami, sędziami, prokuratorami.

Obecne władze centralne  doskonale znają problemy „wymiaru sprawiedliwości” i dotychczas „nierozwiązywalne” krzywdy i straty ludzkie, wyrządzone i nadal wyrządzane przez lokalne antypolskie: „samorządy”, mafie, kliki, kasty  „demokratycznie” - bezkrytycznie dekapitalizujące narodowy kapitał i społeczny potencjał gospodarczy Polski. 

Z szacunkiem dla zdrowia psychicznego społeczeństwa, władze centralne, sumiennie, przewidująco, odpowiedzialnie i celnie dawkują Polakom, najodważniejsze i najważniejsze lekarstwo, jakim jest kompetentnie ujawniana PRAWDA, bo jedynie Ona może Polaków społecznie wyzwolić z przestępczego, antypolskiego zniewolenia patologiami szpikującymi „wymiar sprawiedliwości”...

Ponieważ tylko PRAWDA - przykładnie, prawidłowo szacowana i sumiennie szanowana w każdej pracy dla Polski, może wyzwolić z każdego pro polskiego Polaka, doskonałe cechy - dające społeczną energię do rozumnego synergicznego dobrodajnego współdziałania, abyśmy mogli sobie wzajemnie, ludzko ufać w codziennej ludzkiej współpracy dla Polski.

Przekonując się w praktyce do efektów pracy dla dobra teorEtycznych idei: wspólnego dobra, bytu, praw, Boga cenienia - dla bogacenia indywidualnych zachowań w pracy, zachowującej dorobek innych (sumiennych pracowników i prawników) dla przysporzenia i mnożenia dóbr i poprawiania warunków dla dobrego bytu,

które musi być sumiennie zorganizowane w wiarygodnym Centrum Porozumień ludzkich, tak żeby sumienni podatnicy, przedsiębiorcy, nie byli znieważani, okradani i traktowani jako podatkowi frajerzy, zakłócający dobry byt „samorządowych władz” chronionych skorupą korupcyjnych kast „zapewniających” totalny bezwład „władz" skompromitowanych umorzonymi odpowiedzialnościami, opozycyjnością do sprawiedliwości, opozycyjnością do elementarnych praw ekonomicznych-  praw przepływu i mnożenia kapitału (a nawet opozycyjnością do elementarnych praw kanalizacyjnych).

Przedstawiciel Przedstawicieli obecnych energicznych Władz Polski, odpowiedzialnie Wykonał odważny szacunek wartości pracy Polaków-podatników, którą Uznał za znacznie niedocenioną…

Dzięki szacunkowi dla normalnej pracy Polaków i dla Polaków, którzy zostali pozbawieni możliwości pracowania we własnych przedsiębiorstwach, bo rozkradły je kasty samorządowe, na „zasadzie” samosądowej zemsty i samorządowo-mafijnych represji wymierzonych w Polaków "sygnalistów"- za praworządne informowanie władz centralnych ( od 1998 roku) o nikczemnych przestępstwach i zbrodniach (powierzchownie "osądzanych" od 2003) „łowców skór” i „radnych odpowiedzialnych” – biznesowo uzależnionych od imposybilizmu samorządowego i „wymiaru sprawiedliwości” obciążającego współudziałem w zbrodniach przeciwko praworządności Polski kolejnych ( od 1998 r.) prezydentów miasta Łodzi.

Wartość pracy Polaków, Nasz Najodważniejszy Narodowy Powiernik, właściwie Docenił, Ocenił i Oszacował sumiennie – sumując wartość mienia które Polacy posiadają i wartość sumy mienia które nieustannie wytwarzają w zakładach produkcyjnych , które Polacy sami wypracowali.

W szacunku dla sprawiedliwości, Nasz Przedstawiciel Przedstawicieli z pewnością nie Zaniedbał szacunku wartości mienia ukradzionego z indywidualnych przedsiębiorstw Polaków – narzędziami i rękoma „samorządowców” dywersyjnie, kastowo, dywersją "administracyjną" wprzęgniętych w antypolskie krzywdzenie sumiennych Polaków.

Szacunek wartości pracy Polaków musiał się okazać budujący -> na tle kosztów (strat społecznych) generowanych przez zdegenerowany system POwyższych, ewidentnie patologicznych faktów, charakterystycznych dla anty użytecznego, opozycyjnego do Państwowości i Sprawiedliwości - antypolskiego systemu komun dywersyjnych,  dewaluujących wartość „pracy prawników” pasożytnictwem zadawaniowanym „kastowemu wymiarowi sprawiedliwości”…

Wiarygodny wynik pełnego zrozumienia, sumiennego szacunku wartości pracy Polaków, zobowiązuje Polaków (sumiennych ) do odpowiedzialnego dzielenia się swoimi doświadczeniami, wiedzą i fizycznymi możliwościami w aktywowaniu potrzebnych społeczeństwu i gospodarce przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych koniecznych w pro polskim systemie - sprawiedliwego gospodarowania, umożliwiającego sumienne wypracowywanie sumarycznego mienia, dla zagwarantowania możliwości sprawiedliwego dzielenia, rozsądnie organizowanego - społecznego dobrobytu.

Pozdrawiam J.K.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1602195

A wyczekiwalem, kiedy znowu jakiegoś neonowca przytoczyć się jako autorytet. Padło na reaktywanego śpiocha trybeusa, dobrze znanego w sieci jako zamówionego agenta wpływu Rosji. Moje gratulacje, jest też co propagować - i jeszcze za autorstwo nieprecyzyjnie mieć Ochranę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1602203

"Pojawienie się prawdziwego geniusza poznajemy po tym , że wszystkie osły i nieuki jednoczą się przeciwko niemu" Jonathan Sfiwt [ 1667-1745 ]

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ke-fas

#1602258