Smoleńsk związał siły Obozu III RP

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Co to znaczy "związał siły"? Ano, w czasie wojny często zdarza się, że wielka armia napotyka na silny opór stosunkowo nielicznych oddziałów przeciwnika. Jest potężna, ale nie może ruszyć naprzód bez ich pokonania. Została przez nie "związana " i nie jest w stanie realizować swoich strategicznych celów. W podobnej sytuacji znalazła się obecnie Platforma Obywatelska, a ogólniej cały obóz budowniczych III RP /dawna Unia Wolności, SLD, Palikot/. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest wręcz przeciwnie. Wskutek tragedii smoleńskiej PO przejęło wszystkie ważniejsze instytucje państwa i trzykrotnie wygrało wybory. To są niewątpliwie sukcesy, lecz tylko taktyczne. A co z celami strategicznymi ?

  Najpierw trzeba sobie powiedzieć, na czym one polegają. Podobnie jak w czasach komunizmu chodzi o przekształcenie Polaka w nowego człowieka - prawdziwego Europejczyka, przedkładającego tożsamość europejską nad narodową, a prawa człowieka, permisywizm i tolerancję nad tradycyjne wartości chrześcijańskie. Temu służyła "pedagogika wstydu" uprawiana przez "Gazetę Wyborczą, czy hasła typu "wybierzmy przyszłość", głoszone przez Aleksandra Kwaśniewskiego i całe SLD. Tusk dokładał swoje obiecując "cuda", "zieloną wyspę" oraz "ciepłą wodę w kranie" - ideał pogodnego życia wypełnionego jedynie konsumpcją.

  Tragedia smoleńska spowodowała, że perspektywa realizacji takich pomysłów gwałtownie się oddaliła. Nagle wielu ludzi przypomniało sobie o patriotyzmie, o obronie krzyża, o haśle "Bóg, Honor, Ojczyzna". Takie hasła zaczęto głosić jawnie, nie wstydząc się ich. Establishment naturalnie stara sie dawać odpór. Powielanie kłamstwa smoleńskiego jest coraz trudniejsze i pochłania coraz więcej sił, których nie można już użyć na tworzenie "wzorowych Europejczyków". Oczywiście niecierpliwi patriotyczni działacze narzekają nieustannie, że wciąż za mało ludzi walczy o wolną Polskę, a zwłaszcza, iż za mało młodych się angażuje. Procesy społeczne wymagają jednak czasu. Czy w roku 2002, a nawet w 2008 ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić dziesiątki tysięcy demonstrujących na ulicach polskich miast w obronie Telewizji Trwam?

  Najlepszym dowodem na to, że tak właśnie sprawy się mają, było wczorajsze przemówienie Tuska w Sejmie /TUTAJ/. Większość komentatorów zwróciła uwagę przede wszystkim na jego agresywność i histeryczny ton. To prawda, premier nie dorównuje jeszcze Hitlerowi w słynnej scenie z filmu "Upadek", lecz stara się na nim wzorować. Ważniejsza jest jednak treść tej mowy. Oto Tusk stara się odwrócić kota ogonem, próbując wykazać, ze to PiS działa na korzyść Rosji i szkodzi Polsce. Usiłuje więc odwołać się do wartości narodowych, z których kiedyś szydził /"polskość to nienormalność"/. Motywy Tuska dobrze rozszyfrowała Barbara Fedyszak-Radziejowska w portalu Wpolityce.pl /TUTAJ/:

  "Ale myślę, że przemówienie D. Tuska trzeba umieścić w szerszym kontekście. Po pierwsze tego, co wydarzyło się 10 kwietnia, w drugą rocznicę tragedii smoleńskiej. W wielu miastach i miasteczkach Polski, ale przede wszystkim w Warszawie pojawili się już nie gniewni, oburzeni i postrzegający samych siebie jako wykluczonych, lecz pewni siebie, opanowani, spokojni obywatele. Już wiedzę, że nie są wariatami i nie szukają w mediach potwierdzenia dla swojej normalności. Od Archikatedry św. Jana szli Krakowskim Przedmieściem obywatele demokratycznego państwa, godnie i spokojnie reprezentując wszystkie grupy i stany społeczne. Można powiedzieć, że była to "demograficzna reprezentacja wszystkich, także młodych pokoleń”, sporo inteligencji, ale także górale z Podhala, stoczniowcy ze Stoczni Gdańskiej, czy delegacje "Solidarności". I to był pierwszy powód wystąpienie premiera".

  Uważam, że próba przejęcia terminologii i haseł narodowych przez premiera świadczy o strategicznej porażce Obozu III RP.

  Jak dotrzeć do moich notek? - patrz /TUTAJ/.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Kadłub tupolewa leży obok komisu,o tym fakcie pisano już 17 czerwca 2010 roku
całość na tym portalu http://www.granagieldzie.pl/viewtopic.php?f=34&t=297&start=130&sid=a144eb9cc03c6a7a0b452ad7720b9073

i kolejne intrygujące zdjęcie,fotel z kokpitu
http://www.granagieldzie.pl/viewtopic.php?f=34&t=297&start=1690&sid=a144eb9cc03c6a7a0b452ad7720b9073
To wszystko układa się w jedną całość i jest jasne jak słońce!
Szkoda tylko że słońce Peru król bajeru czyli zdrajca tusk jest nadal taki ociemniały

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------------- http://www.youtube.com/watch?v=QwzbHQt9_rY

#245049

elig To wszystko prawda, lecz nie o szczegóły tragedii smoleńskiej chodziło w mojej notce, ale o szersze zamiary Obozu III RP, którym Smoleńsk przeszkodził

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#245089

Piękny tekst o jedności, która buduje siłę nie do przezwyciężenia. Jest ogromna szansa na stworzenie takiego, swoistego " frontu jedności narodowej".
"Wierna Polska - Katolicka!" - krzyczał tłum, powtarzając hasło za liderem z megafonem przy ustach.
Za plecami usłyszałam żachnięcie - dlaczego tylko katolicka? Nie tylko katolicy żyją w Polsce!
Zmierzyłam faceta od stóp do głów - na Żyda nie wyglądał, więc zaczęłam tłumaczyć, że to bardziej o symbol - o obronę Wiary chodzi niż o nietolerancję.
Był wyraźnie podirytowany:
- Przecież ja jestem Polakiem, chociaż ewangelikiem, a przez to hasło, czuję się odrzucony od społeczeństwa.

Podreptałam w stronę megafonu, a co!
- Przepraszam, czy mógłby pan krzyknąć chociaż raz: wierna Polska - Chrześcijańska!? Są wśród nas protestanci, prawosławni...
- Jeszcze czego! Zaraz i inni będą chcieli! - Ściana.

Odstąpiłam pokonana - co mi się rzadko przytrafia:)
Pomyślałam sobie tylko: czy "lider" pamięta, że w tupolewie byli biskupi - ewangelicki i prawosławny. Ich szczątki przemieszane z fragmentami ciał katolików, leżały w tym samym smoleńskim błocie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245054

Niestety, ale czasami daje znać w naszym obozie, brak szerszego spojrzenia, co skutkuje takimi scenkami o których piszesz. Musimy się uczyć postępować bardziej tolerancyjnie i zarazem mądrze, ale to wymaga czasu i dobrych chęci.
Miejmy nadzieję, że postęp będzie widoczny. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245066

elig W każdej grupie ludzi może się znaleźć jakiś dureń, wśród organizatorów manifestacji, jak widać, też.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#245090

Witam panią!Wpis dający wiele do myślenia.Jest pani dobrym strategiem.Powinna pani być doradcą pana Jarosława.

               Pozdrawiam.

DAJĘ 10.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245069

Szczególnie w miejsce niektórych "kretów".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245075

elig Nie mam kwalifikacji na doradcę. Zajmowałam się naukami ścisłymi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#245092

Przemówienie w Sejmie, wydaje mi się, miało między innymi na celu uzmysłowienie "sojusznikowi" ,że powoli dotychczasowe chwyty, graniczące często z demagogią już nie dają spodziewanych efektów, ba, miało uzmysłowić,że jak bardzo trzeba odwrócić "kota ogonem", by nie dopuścić do oficjalnego pisma w imieniu Narodu Polskiego wyemitowanego przez Sejm...zaadresowanego do Putina a świadczącego o świadomości nieudolności tego nierządu...Obnażyło rosnącą słabość tej ekipy a nawet powoli dotychczasowi cisi sojusznicy zdają się wzorem szczurów opuszczać łajbę sternika D.T. Było poniekąd podniesionym głosem z błaganiem o pomoc, bo jakiś drobny sukces lub choćby złudzenie współpracy z rosją jest potrzebne jak woda rybie...No i co...chyba jedna z pierwszych w sumie niedoróbek a może kpina- zdjęcie boku tutki wyprostowanego, pomalowanego tyle, że z literkami nie tam, gdzie były na orginale101-ki, a tak namalowanymi jak na 102-ce...Krety w otoczeniu ś.p. Pana Prezydenta były i wystarczy zastanowić się kto dopuścił do lotu, kto go organizował lub popełnił grzech zaniechania mądrej sugestii o zmianie środka transportu lub zmianie całej organizacji wyjazdu...Po to są doradcy, a jeżeli boją się doradzać to są zbędni...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245096

krotko
i na tamat.
Prosze o wiecej.
Dobre pioro.

pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#245106

elig Miło mi :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#245205

Joe Chal
Niemieckie Monte cassino!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joe Chal

#245137

elig Nikt nie wspominał o Monte Cassino. Chyba pomylił Pan notki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#245207

Wspomniała Pani o tym, jakie deklaracje składał ongiś Tusk n.t ciążącej mu polskości, którą uważał za nienormalność itd. Kiedy przekopiowałam ankietę, w której składał swoje "credo", gdzie ma nas i Polskę, by ta większość, która tu , w interii, wygłasza swoje dozgonne przywiązanie i miłość do tego pana - wiedziała z KIM ma do czynienia , KTO rządzi państwem polskim - otrzymałam oburzoną reakcję jednej pani, co to prym wodzi na tym obszarze i ma zwolenników bez liku , która objawiła się okrzykiem : "Jesteś prowokatorką". Odpowiedziałam, kim ona dla mnie jest i że niech powstrzyma swój polityczny temperament, a zastanowi się nad FAKTAMI, które ujawniłam i wówczas - spadła na mnie lawina oszczcerstw, inwektyw, wyśmiewano moją AKowska przeszłość (byłam jako dziecko łączniczką na Litwie), zaangażowanie w cały okres walki o wolność itd.itp. Taka, oto, mentalność przejawia ogromna liczba tej naszej nowej "inteligencji" - pozbawiona rozumu, umiejętności i chęci analizowania status quo Polski, prowadzonej przez takich antypolskich polityków, jak Tusk - donikąd.
Czy zauwazyliście Państwo, ze na uroczystości rocznicy katastrofy smoleńskiej, pan minister KULTURY, przemawiający na miejscu tragicznego zdarzenia w Smoleńsku - MIAŁ CAŁY CZAS KAPELUSZ NA GŁOWIE, NIE ZDEJMUJĄC GO ANI RAZU, podczas, gdy NIKT z obecnych mezczyzn nie miał nakrycia głowy ?! Nawet nie umieją uszanować zmarłych, nie mają obycia, bo nie miał kto im wpoić i nauczyć miłości Ojczyzny i tradycji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245165

Oni inaczej definiuja slowo inteligencja...

A czy to "nasze"?,
to rowniez trzeba by bylo sie zastanowic ;-)

Polemizowal bym rowniez z Pani stwierdzeniem, iz ICH dzialanie jest pozbawione rozumu itd.
Wykazuja sie bowiem niespotykana wrecz nadgorliwoscia w rozmontywaniu tego wszystkiego co jeszcze pozostalo...

Naturalnie drocze sie z Pania celowo, rozumiejac Jej ironie w tym temacie...

serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#245185

Naturalnym odruchem szczura w kontakcie z ludźmi jest ucieczka. Gdy jednak szczura zapędzić do narożnika, czyli miejsca skąd nie widzi szansy na swoją obronę, jest w stanie rzucić się na człowieka. Wszelkie podobieństwa do bohatera notki są uprawnione.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245171

elig Rzeczywiście są uprawnione :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#245209

 Wydaje mi się jedynie, że jeśli chodzi o nakrycie głowy ministra kultury, to pomylił cmentarz i obrządek....To nie chamstwo tylko pomyłka, ale są to jedynie moje domysły, bo aktów chrztu nikomu nie kontroluję. Swoją ścieżką- powinien dopasować się do obrządku cmentarza na którym się znajduje a nie manifestować, ze nad Smoleńskiem nie zginęli tylko chrześcijanie....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245196

elig Zachowanie min. Zdrojewskiego ma niewiele wspólnego z tematem mojej notki. Ten rząd ma cięższe grzechy na sumieniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#245211

celne spostrzeżenia.
pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245198

elig Dziękuję za dobre słowo :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#245214

To "fascynujące" jak zbrodnia i wspólna o niej wiedza cementuje poprzez wspólne interesy i kaskę niczym zaprawa murarska. A w Stoczni Gdańskiej zwodowano we czwartek 12 kwietnia statek (prom Stavanger Fjord). Serio. Co prawda wyposażą kadłub już w innym, docelowym państwie, ale zawsze. Będzie seria samobójstw w obrębie zarządu Stoczni? A co na to developerzy związani z PO i prezydentem Gdańska p. Adamowiczem (innych "biznesmenów" w Gdańsku nie widać... Wiadomo powszechnie, iż "trzeba dać"...), czekający na stoczniowe tereny??? Od centrum (dworzec PKP) do miejsca budowy promu jest nie więcej niż 800m (bardzo blisko pomnika Trzech Krzyży). Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#245226

elig Dlaczego zarząd Stoczni Gdańskiej ma popełnić samobójstwo z powodu zwodowania statku? Stocznia przecież do tego służy. Deweloperzy czyhający na tereny stoczni mogą rzeczywiście doznać zawodu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#245315

Te caly teren jest od dawna opanowany przez koszerne towarzystwo...
Tylko "swoi" mieszaja w tym Geszefcie i zaden Goj nie ma tam czego szukac jak rowniez zadnych szans na cokolwiek!

Sformulowanie Mafia nie oddaje stanu rzeczy,
podobnie jak korupcja czy inne takie...

To jest poprostu zaraza...smiertelna zaraza!

pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#245531