Chciałabym, aby mnie bulwersowano

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

W portalu RMF24.pl ukazał się dzisiaj [2.03.2019] wywiad Krzysztofa Ziemca z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim {]]>TUTAJ]]>}.  Moją uwagę zwrócił jego fragment poświęcony tragedii smoleńskiej:

  "Za pięć tygodni dziewiąta rocznica katastrofy smoleńskiej. Nie smuci pana to, że śledztwo cały czas nie jest zakończone, że w Polsce, cały czas nie mamy wraku tupolewa, a chyba też i efekt prac podkomisji smoleńskiej jest marny, bo od właściwie roku niewiele się wydarzyło w tej kwestii?
  Troszkę się wydarzyło, tylko sądzę, że kierownictwo komisji podjęło taką decyzję, że będzie tę sprawę publikowało, może poza pewnymi fragmentami - ja choćby dzisiaj dostałem pełną książkę jednego z członków komisji - dopiero wtedy, kiedy będzie już oczywiście pewne, że wszystko, co trzeba było zrobić zrobiono, i co można było zrobić zrobiono, ten efekt będzie przedstawiony społeczeństwu. Jaki on będzie, tego w tej chwili nie mogę powiedzieć. Natomiast wiem, że te prace trwają i że tam po drodze pewne ustalenia następowały. Nie były ogłaszane, bo lepiej nie bulwersować opinii publicznej. To prowadzi do tego, by ta dyskusja była wznawiana i ten spór był wznawiany, póki nie ma wyników ostatecznych. Natomiast, co do sprawy śledztwa prowadzonego przez prokuraturę, to uczciwie powiem, że się nie bardzo w tej sprawie w tej chwili orientuję.
A wracając też do podkomisji, chyba też po to ona została powołana, żeby właśnie pewne sprawy wyjaśnić i upublicznić?
Ale już wtedy, kiedy to będzie wyjaśnione do końca. Powtarzam, kiedy były ujawniane jakieś fragmenty, jakieś domniemania, poszlaki, to tylko powodowało to różnego rodzaju niedobre, bulwersujące społeczne reakcje. Nic z tego nie wynikało z punku widzenia celu jakim jest ustalenie prawdy, a nawet być może to przeszkadzało w jej ustaleniu.
 Czy w tej kwestii dalej ma pan zaufanie do Antoniego Macierewicza?
  Mam zaufanie. Uważam, że on idzie po niesłychanie trudnej drodze. To nie jest normalne wyjaśnianie katastrofy lotniczej. Pan redaktor i nasi słuchacze doskonale wiedzą, jak to się normalnie dzieje. Przecież były takie katastrofy na nieodległych terenach. Jednak to wszytko wyglądało zupełnie inaczej. Natomiast tu mamy do czynienia ze stanem zupełnie szczególnym. I tyle w tej chwili mogę powiedzieć.
Pamięta te słowa, że kiedy prokuratura będzie inna - ona jest już inna od trzech lat - to
wtedy śledztwo też będzie inaczej wyglądało?
  No i wygląda inaczej. Natomiast uzyskanie ostatecznego wyniku, kiedy na początku nie miały miejsca pewne działania, jakie powinny mieć miejsce. Kiedy nie ma całego wraku odtworzonego, nie ma...
Wierzy pan, że wróci do Polski?
  Nie chcę w tej sprawie się wypowiadać. Kiedy też nie ma wielu innych elementów, które powinny być w ręku prokuratury i to już w ręku 2010, i to w kwietniu 2010 roku. To naprawdę jest bardzo trudne różne rzeczy ustalić. To nie jest normalna sytuacja. Jeśli coś można powiedzieć na pewno to jest to, że badania tej katastrofy przebiegały w sposób całkowicie nieprawidłowy i to jest w wielkiej mierze wina Rosjan, ale też w niemałej mierze tych, którzy wtedy Polską rządzili.".

  Czego dowiedziałam się z tego?  Ano - prezes PiS oświadczył, że były jakieś ustalenia w sprawie Smoleńska, ale NIE BYŁY OGŁASZANE, BO LEPIEJ NIE BULWERSOWAĆ OPINII PUBLICZNEJ.  Chodzi o to, by nie wznawiać dyskusji w tej sprawie.  Zdaniem Kaczyńskiego - ogłaszanie cząstkowych wyników miało jakoby wywoływać "niedobre, bulwersujące społeczne reakcje" [jakie?].  Prezes PiS przyznał także, iż nie orientuje się w przebiegu śledztwa prowadzonego przez prokuraturę.

  Wszystko to brzmi dziwnie.  Wygląda na to, że po dojściu do władzy PiS uznało, że lepiej jest "odpuścić" sprawę Smoleńska i zamieść ją pod dywan.  Jako przedstawicielka opinii publicznej wolałabym, żeby mnie bulwersowano.  Jeśli w tej chwili nie ma szans na dojście do prawdy, to należy to uczciwie powiedzieć i wyjaśnić, jakie są tego przyczyny.  Wykręty oraz uniki widoczne w wypowiedzi Kaczyńskiego tylko pogarszają sytuację.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (9 głosów)

Komentarze

ale chcielibyśmy poznać więcej faktów i kto za ten zamach jest odpowiedzialny. Czekamy zbyt długo, tak jak na odtajnienie "Aneksu".

Vote up!
9
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1582295

 Zaczyna się od opisu nadejścia wiosny, potem narrator wraca do wydarzeń z zimy, na koniec zwracając się do czytelników w pierwszej osobie. Wydarzenia, przedstawione w utworze, rozgrywają się w ubogiej chacie.

PS

https://www.bing.com/images/search?view=detailV2&id=58F23F918BAB342A45B8F34CA01CDBBDDDA15B98&thid=OIP.GRkQqO0n8EGXQv-zJ0zJCQHaE7&mediaurl=https%3A%2F%2Fvignette.wikia.nocookie.net%2Fnonsensopedia%2Fimages%2Fa%2Fa1%2FTransparent.jpg%2Frevision%2Flatest%3Fcb%3D20110921125310&exph=426&expw=640&q=cytaty+o+smole%c5%84sku&selectedindex=23&ajaxhist=0&vt=0&eim=1,6

 

Vote up!
5
Vote down!
0

casium

#1582296

Czy jest choć jeden człowiek który naprawdę, nie wie?. Który wierzy w wypadek?. Jeden delikwent, nie znający sprawców?. Niech sprawdzi listę obecności na pogrzebie!. Ci których nie było, maczali paluchy w zamachu!. Kaczyński wprowadził do Sejmu chanukowe świece, ale Kaczyński odrzucał wszystkie żydowskie roszczenia!. Także niemiecki imperializm, o czerwonym podłożu!. Ten spisek, objął wszystkich ważniejszych graczy w polityce. Paluchy do góry podnieśli żydzi z Izraela i ci z USA!. Merkel, Putin, Sarkozy i całe unijne żydłactwo!. Był wrzodem gorejącym, na dupsku unijnych planów, Europy bez granic!. Bliżej prawdy powiedzieć, niemieckiej Europy!. Nasi zdrajcy, platforma i wyczekujący pałacu Komorowski, byli siłą sprawczą, ale też siłą dezinformacji. Wypełnili rolę znakomicie od Mierosławca po Smoleńsk!. Komu przeszkadzała kadra generalicji patriotycznej, honorowej i wykształconej w akademiach USA?. Nie tylko Rosji, czy Niemcom!. Najbardziej wadzili Izraelowi, który chciał i przejął, polską armię, swoimi ludźmi w polskich, generalskich rogatywkach!....

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1582348

...jak wypowiedź tego niby polityka  wydarzyć się nie może. Krętactwo z mataczeniem, łgarstwo z zaufaniem, ramię w ramię z Antonim jak Kopacz z patomorfologami wyjaśniają wypadek przy pracy. Kpiny z Polaków...a obywatele i tak ich wybiorą....

...bo jak Pan Bóg chce kogoś pokarać  to mu rozum odbiera...i tak trafiło na Polaków....bo w Polsce wszystko dzieje się na płaszczyźnie emocjonalnej a nie racjonalnej. Gdy rozum śpi...budzą się demony.

 

Vote up!
7
Vote down!
-5

Verita

#1582298

ja przeczytałem wszystkie te książki i w nich nie ma nic ciekawego do czytania. Zaufajcie; od czytania to się tylko psują oczy.

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1582300

No zapewne nikt nie chce zaprzeczac, jednak odsylam do fizyka Miroslawa Dakowskiego, ktory zgrabnie pozbieral ostatnimi laty wszystko razem i wyszlo mu.... no wlasnie warto poczytac. Tak czy inaczej trudno sie z nim nie zgodzic.

Vote up!
4
Vote down!
-1

chris

#1582311

...i śmieszni są ci Polacy, którzy myślą, że od nich coś zależy., by nie powiedzieć - idioci. Szczególnie ci, co wołają na różnych spotkaniach...Jarosław, Jarosław, Antoni, Antoni.  Nadchodzące wybory to kolejna odsłona spektaklu. Partie są bez znaczenia.

Polska jest jedną wielką grupą przestępczą. Rządzą nami na zmianę -   MSW ,WSI, i światowa finansjera, wzajemnie się uzupełniają i ubezpieczają. Wszelkie teatry smoleńskie, gdańskie, kulczykowe...ciągle nas bawią.

Tak będzie trwało życie w jednym, wielkim kłamstwie...dopóki nie zdecydujemy się na Prawdę i tylko Prawdę,  w polityce, rodzinie, życiu społecznym, na portalach....

 Więc  możemy sobie, co najwyżej, pośpiewać ..."Płynie gówno przeręblą"   i   mierzeją wiślaną też...

https://www.youtube.com/watch?v=IqauKqORr5s

Vote up!
6
Vote down!
-3

Verita

#1582314

Od początku pisałem, że niemały wkład w ten zamach mieli "nasi czynowniki" i to z najbliższego otoczenia Prezydenta Rozmowa w Londyńskim POSK dwóch rezydentów o pogrzebie będącego w zdrowiu Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, zablokowanie dostępu do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oficer BOR pani por...........(dzisiaj dziennikarki śledczej siedzącej "jak mysz po miotłą") która próbowała interweniować w sprawie składu na pokładzie samolotu i pózniej tylko jedyny raz udzieliła na ten temat wywiadu znikając zupełnie, a dopiero po paru latach pojawiając się jako "dziennikarka śledcza" ale bez żadnego odnoszenia się do tamtych spraw. Patrząc na zamianę PiSu na ŻydoPiS i poczynania "jeszcze lepszej zmiany" nie ma szans na ujawnienie kulis zamachu.

Vote up!
4
Vote down!
-2

antyleming

#1582343

Ma rozstrzygające znaczenie, a ogłoszenie końcowych wyników będzie miało niszczące skutki dla totalitarnej opozycji i może oznaczać ostateczną polityczną likwidację jej antypolskiego jądra, a w szczególności jej politycznych elit. Wynika to z już rozpoznanego przebiegu smoleńskiej katastrofy. Już znane i potwierdzone fakty świadczą o tym.
 
Ten który nie zdaje sobie sprawy z tych faktów jest głupcem bez wyobraźni.
Ale opozycyjna kasta polityczna na swoje własne nieszczęście prezentuje ten poziom samobójczej arogancji i już. Tak po prostu jest. Na początku była to arogancja władzy, która mogła żywić bardzo dobrze uzasadnione przekonanie, że zbrodnia chroniona przez prawo państwowe i międzynarodowe, że zbrodnia popełniona w interesie przywódców państw nigdy nie będzie ujawniona. W pierwszych latach po katastrofie takie przekonanie mogło być uzasadnione. Historia zna wiele przykładów takich zbrodni. Świadczyły o tym także konkretne działania aparatu państwowego kilku krajów i kunktatorstwo wielu innych administracji rządowych. Zbrodniarze i kłamcy mogą spać spokojnie.
A teraz wiemy, że ich pogarda, arogancja i pycha prowadzi ich do zguby, a ich klęska jest nieuchronna. Pod warunkiem, że prawda będzie pokazana w sposób niepodważalny.
_________________________________________________________
 
Dlatego jest absolutnie niemożliwe, aby ktokolwiek z PiS zamierzał chować prawdę o katastrofie smoleńskiej. Jest tylko jeden problem - jest to problem niepodważalności i skuteczności jej ujawnienia. Wiosną ubiegłego roku PiS przeprowadził test procedury ujawnienia prawdy - opublikowano Raport Techniczny, który jest od tego czasu nieustannie dostępny i oficjalnie [link] i w różnych gazetach [link]. Z raportu wynika, że w Smoleńsku niewątpliwie był zamach. I co?
Wynik testu potwierdza to co wiemy od dawna - antypolskie komunistyczne elity razem z do niedawna rządzącą komunistyczną elitą polityczną mają potężny polityczny interes w ukrywaniu tej prawdy i nawet jeśli dochodzi do jej ujawnienia, to zrobią wszystko, aby skutki ujawnienia były minimalne.
 
Od pierwszego momentu, kilka sekund po katastrofie już były widoczne energiczne działania różnych władz w różnych krajach, których ewidentnym celem było niszczenie dowodów zbrodni, zacieranie śladów, gołym okiem była widoczna propagandowa nawała dezinformacji i bezczelnego matactwa. Do zatarcia i anihilacji każdego nieomal dążenia do prawdy stosowane są wszystkie możliwe środki, od drwin i wyśmiewania do "masowych protestów" i pseudonaukowych wywodów do kampanii medialnych i politycznych działań na rządowych szczeblach. Kłamać jest łatwo. Dowodzenie prawdy jest trudne. To także jest oczywiste. 
Nawet autorka dzisiejszego felietonu chce, aby ja bulwersowano prawdą. A więc ponieważ lubię i szanuję panią elig, proponuję by skorzystała z jednego z wyżej zamieszczonych linków. Nie damy się w ten sposób zwariować. Od opublikowania RAPORTU upłynął prawie rok. Podkomisja pracuje pełną parą. Od czasu do czasu, przynajmniej raz na tydzień otrzymujemy drobne informacje o przebiegu tych prac. To się dzieje. 
Postulat bezdyskusyjnej prawdy jest jeszcze za miękki. Prawda już jest bezdyskusyjna. W Smoleńsku był zamach. Ale ta bezdyskusyjna prawda musi być jeszcze niepodważalna politycznie oraz na międzynarodowym poziomie urzędowym, sądowym i propagandowym. Tu jest skoncentrowana dziejąca się teraz praca.
 
Zwracam uwagę na takie fakty - wynik pracy Komisji Millera oraz MAK Anodiny nie są już oficjalnymi dokumentami rządu Rzeczypospolitej Polski, a Raport Techniczny stał się oficjalnym dokumentem Unii Europejskiej. Mamy w rękach młot. I co?
 
Ano. PiS nie trzyma młota za plecami. PiS szykuje ten młot do bezspornego i niepodważalnego uderzenia.
Vote up!
2
Vote down!
-1

michael

#1582349

No dobrze, ale kiedy i jakie to ma byc uderzenie?

Czy tak jak uczynili z Jedwabnym ?

Bo wiadomym jest, ze PiS to Kaczynscy i to obydwaj...

Poza tym bazujac na Jedwabnym, gdyz to jest dobry przyklad dzialalnosci PiS-u, czy zydowski interes bedacy w PiS-ie bardzo zywotnym bedzie chcial, by ten mlot uderzyl w srodowisko, ktore moze i politycznie jest od niego nieco rozne, ale na pewno nie pod katem interesow ich zwierzchnikow....

Powtarzam od lat jaka to jest dla nas Polakow roznica pomiedzy kahalem nowojorskim, a moskiewskim?

 

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1582360

odczuliśmy dobitnie po wypowiedziach przedstawicieli Israela i USA podczas zwołanej przez nich bez wiedzy ":polskiego" rządu "Konferencji bliskowschodniej".  Nadzieja w Ruchu Narodowym, że nie dopuści do zapłaty bezprawnego "haraczu" 1 bln zł dla zbrodniczego "przemysłu holocaust"

Vote up!
1
Vote down!
0

antyleming

#1582414