Zmiana stylu prezesa PiS?

Obrazek użytkownika p.szaton
Kraj

Awantura między Platformą i PiS-em trwa. Mimo przywdziania przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości owczej skóry i chęć współpracy ze wszystkimi, którzy wyciągną do niego rękę kłótnia między politykami nie ustaje. Tym razem chodzi o wywiad Jarosława Kaczyńskiego udzielony Gazecie Polskiej, w którym powiedział, że katastrofa pod Smoleńskiem to wynik zbrodniczej polityki PO, ponieważ nie kupili oni nowych samolotów. Na tę wypowiedź natychmiast zareagował minister spraw zagranicznych w rządzie Tuska mówiąc w Radiu ZET, że słowo „zbrodniczej” nie padło, że na pewno by je zapamiętał.

No dobrze, ale skąd ta nagła reakcja? Przecież mógł to zignorować. Tej rozmowy nikt nie słyszał. I jedna i druga strona mogła nazmyślać, co tylko chciała. Jarosław Kaczyński jako pierwszy wyraził swoje zdanie w tej kwestii i czytając to, co powiedział w wywiadzie nie ma powodu do zdziwienia, że nikt nic wcześniej nie mówił. Sama odpowiedź Sikorskiego też niczego nie wyjaśnia. Ile w tym prawdy? Nie wiem, ale patrząc na „wcześniejsze podejście” prezesa można w to wierzyć. Można w to również wierzyć biorąc pod uwagę powagę sytuacji, szok i zdenerwowanie z powodu tej tragicznej wiadomości – w końcu zginął jego brat, bratowa i wiele innych znanych mu osób. Z drugiej strony, czy nie miał racji? Wykluczając w tym momencie możliwość, a w zasadzie podejrzenia niektórych o ukartowaniu tej katastrofy, co także mogłoby się zgadzać z wypowiedzią Kaczyńskiego. Wracając jeszcze do przywdziania przez szefa PiS owczej skóry: czy nie jest to tylko przykrywka? Czy takie postępowanie to wykazanie się chęcią współpracy ze wszystkimi? Nie wydaje mi się. Jarosław Kaczyński oczekuje od Platformy przeprosin, może to jest warunek, dzięki któremu współpraca z PO również będzie możliwa? Być może. Ofiar katastrofy już nikt nam nie wróci; kłótnia o to, czyja to wina nie buduje zgody i jedności jednak trzeba tę sprawę doprowadzić do końca; a przebranie Jarosława Kaczyńskiego wkrótce może się okazać jedynie owczą skórą na przebiegłym wilku.

http://kosciol-tradycja-polityka.blogspot.com/2010/07/zmiana-stylu-prezesa-pis.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

od dłuższego czasu, media i swołocz toczą słowną wojną, a to czy to prawdziwa przemiana, a to to co powie pan Jarosław, a może pierdnie, ciągłe dywagacje, a co na to swołocz nie atakuje partii miłości z jej rzekomą zgodą, rzygać się chce jak wszystko widzą i słyszą u innych, a u siebie nie widzą.Ja kiedyś napisałam, że polityka to jedna wielka k.... 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#72076

... Jareczek się obudził :) Bo już myślałam, że będzie tak długo spał aż prześpi przetrzepanie skóry Tuskowi i PO za tragedię smoleńską. A tu masz, i nareszcie powiedział w wywiadzie dla Gazety Polskiej jak to naprawdę wyglądała "troska" Tuska-ruska o ofiary tragedii. Nareszcie zapowiedział , że tego nie odpuści póki nie zostanie wyjaśniona ta straszna tragedia, tak na to czekałam !!!! Brawa wielkie też dla Joachima Brudzińskiego za wywiad u Olejnikowej i wyrzucenie prawdy o zdrajcy-Tusku. Przecież ja pamiętam jak we mnie się gotowało na przemian ze łzami wielkimi jak grochy, kiedy to widziałam Tuska w świetle reflektorów ściskającego ręce Putinowi, podczas gdy za plecami tych zdrajców na ziemii leżał nasz prezydent Lech Kaczyński !!! Zresztą nie tylko bo i inne ofiary... Ale co się spodziewać po Tusku i reszcie z PO , skoro lepszego prezentu jakim było pozbycie się Lecha Kaczyńskiego nie mogli już dostać .... Dramat.Dałabym wiele żeby oni wszyscy żyli.... Nie mogę patrzeć na radość Tuska, Komorowskiego, Niesiołowskiego i innych oszołomów z PO z pozbycia się tylu cudownych osób z PiS lecących na pokładzie Tupolewa... Czy Jarosław sobie poradzi z wyjaśnieniem tej tragedii ? Wątpię. Wszyscy wiedzą kto sprzątnął JFK, ale na głos do dzisiaj nikt tego nie powiedział...Identyczna sytuacja...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72083

jak nadepnity wielki robal.TVN jak może stara się pomagać krętaczom-jak widaći TVN przeciw faktom niewiele może.Jakieś bladziutkie te próby ogłupiania Narodu.Ato cieszy! pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#72093

http://www.fakt.pl/artykuly,Sekielski-Jaroslaw-Msciwy,77237,0,9,1,0,0,0.html MŚCIWA SWOŁOCZ Z TVN SEKIELSKI TO
SPRZEDAJNY DUPEK, MYŚLI, ŻE NAM ZROBI WODĘ Z MÓZGU

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#72236

Nie wmawiajcie prezesowi zmiany stylu, jakiego stylu??? Kto niby ma określać ten dobry styl??? Dla mnie styl JK jest najlepszym, nauczciwszym, i stylem z klasą, nie to co styl żydokomuny, która chciałaby narzucać własny styl na kolanach!!! ŻE okradli Polaków z mediów nie daje im prawa odbierać nam naszego polskiego, narodowego stylu. Nie, dla takiego nijakiego, obcego, wrogiego zbrodniczego stylu!!! JK jest jedynym dzisiaj odważnym żołnierzem przeciw tej agresji, czy ktoś zna kogoś innego, kto byłby tak zaangażowany w sprawę Polski, w sprawę odzyskania niepodległości, w sprawę ostatecznego rozprawienia z zaborcami, w sprawie uwolnienia się z więzów niewolników??? Szkoda, że jest sam, kto stanie z nim i nastawi pierś na pirwszej lini???Miał tylko brata!!! Nasza bieda, Polska bieda jest bezpośrednim skutkiem niewolnictwa, kiedy, my Polacy to zrozumiemy??? To przecież nie jest walka o to, jaka ma być służba zdrowia, albo ile podwyżki dostaną nauczyciele, to wojna o Polskę właśnie!!! Kiedy my Polacy to zrozumiemy w naszych wyborach, chcemy być wiecznie niewolnikami Niemców i Ruskich??? Proszę nie ględźcie mi o Europie!!!Polska mlekiem i miodem płynąca, taka Polska, ale taką Polskę trzeba wybrać, tylko wybrać, wysilić się tak mocno i iść na wybory i wybrać wolną Polskę!!! Och ale wysiłek!!! Wstyd mi za rodaków, którzy widzą tylko własny koniec nosa i święty spokój za jałmużnę!!! Szkoda gadać!!! Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72284