Portal Obiektywnie.com.pl znikł z sieci

Obrazek użytkownika elig
Blog

  Dokładnie 9 dni temu,  Jeszcze 10.02.2015 rano można było na niego wejść, a już tego samego dnia po południu pojawiała się jedynie plansza "strona internetowa jest niedostępna".  I tak jest do tej pory.  Na stronie Myip.ms  /TUTAJ/znalazłam informację:  "Obiektywnie.com.pl - Site Is Temporary Down or the Domain is Permanently Deleted by the Owner ! 

Last known website IP Address is   46.248.182.196  on 06 February 2015".  Portal korzystał z serwerowni firmy Prohost.pl. Jej właścicialem jest Szymon Rybczyński figurujący jako IP Owner.  Na stronie Obiektywnie.prohost.pl   /TUTAJ/ znalazłam informację : "Prace konserwacyjne trwają".  Sugerowało by to jakieś problemy techniczne.  Nie ma jednak żadnej informacji o nich ani na stronie portalu na Facebooku  /TUTAJ/, ani w Salonie24  /TUTAJ/.  Ostatnie wpisy tam pochodzą z 18 i 20 stycznia.  Taka sytuacja bardzo mnie martwi.  Obiektywnie.com.pl był portalem niszowym, mającym kilkaset odsłon dziennie.  Od czasu, gdy w maju 2012 szef portalu, bloger Adriano zaprosił mnie tam, umieściłam w nim ponad 900 notek, które miały w sumie wiecej niz 350 tys odsłon.  Lubiłam jego wygląd.  Redakcja bardzo się starała ozdabiać notki zdjeciami pasującymi do ich treści, co dawało świetne efekty.  Niestety obecnie podziwiać ich nie można.  Z przyjemnością publikowałam w tym portalu.  Nie jest to bynajmniej pierwszy przypadek zniknięcia platformy blogerskiej.  O ile w przypadku wiekszych portali sprawa na ogół jest głośna, że przypomnę upadek Nowego Ekranu, konflikt w redakcji Niepoprawni.pl, czy zniszczenie wskutek nagonki "Gazety Wyborczej" portalu Nicek.info, to mniejsze portale znikają często bez rozgłosu, jak np. Obserwator.com, Placwolnosci.pl, czy agregaty blogów Piwnica.tkm.cc i Nieznudzeni.pl. Ciągle jednak mam nadzieję, że Obiektywnie.com.pl przezwycięży obecne trudności i pojawi się znów w sieci.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:8)

Komentarze

Zniknęła  także strona "MyPiS". Szkoda, bo przepadła  wielka baza ciekawych artykułów, filmów i zdjęć jakie były na tej stronie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Ula

 

#1466382

nazwijmy elastyczność. czasem zamieszczenie nowego wpisu trwało kilka dni! najgprzej było w weekend, wtedy to już spali tam na całego nawet przez przez trzy dniP!!!Pisywałem  wtedy do ich moderatora, czy jak tam go zwać "pobudka" i tp. bez skutku! O statni ozauważyłem, to co Ty " strona nierdostępna".

pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1466440

.... a  kiedyś pisało tam mądrze wielu ciekawych ludzi :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1466471

  Wygląda na to, że sprawa się wyjaśniła dzięki  Kairosowi.  Napisał mi  /TUTAJ/: "Możesz jeszcze uratować obiektywnie.com.pl. Zapłać za właściciela opłatę roczną do az.pl. Powinni przyjąć od ciebie zapłatę i odnowić domenę, która wygasła. Musisz się spieszyć, bo 24 lutego domena przepadnie.". Dodał potem, że opłata wynosi 97,17 zł brutto.  Po zastanowieniu się odpowiedziałam mu:"Dziękuję za informację. Skoro szefostwo Obiektywnie.com.pl nie wniosło tak skromnej opłaty, oznacza to oczywiście, iż postanowiło ono zakończyć działalność portalu. Ja mogłabym wykupić tę domenę, ale co z tego? Nie jestem w stanie poprowadzić takiego portalu i nie mam na to ochoty. Ceniłam sobie DZIAŁAJĄCY portal, a nie martwą atrapę. Wszystkie moje notki publikowałam równolegle w innych portalach, a komentarzy było niewiele. Na upadku Obiektywnie.com.pl nic właściwie osobiście nie tracę. Szkoda mi tylko miejsca, które lubiłam.".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

elig

#1466385

//konflikt w redakcji Niepoprawni.pl,//

szanowna Elig - coś wiecej na ten temat, bo ja niekumaty i pewnie mi coś umkneło:-))))))))

jakieś szczegóły, nazwiska, nick-i, adresy i jak to sie skonczyło

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1466430

  

Obiektywnie.com.pl jest znów w sieci

Nie wiem co będzie z nim potem. Opłaciłam domenę, lecz nie wiem, co zrobi właściciel portalu.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

elig

#1466565

Może wróci pieniądze ;-)))))))))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1466567

  Nie będę się tego domagać :)))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

elig

#1466611

no też i ja tak myslę:-)))))))))))

, ale dziwna jest to sytuacja, dziwna gdy o taaaaaaaakie pieniądze chodzi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1466615