447 czyli nie ma tego złego co by…

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Co by nie mówić, to ponad 50% Polaków widzi niebezpieczeństwo, wynika to po części stąd, iż Polacy mają dobrą pamięć i gdy widzą wymachiwanie „figą z makiem” oraz inne „stanowcze oświadczenia” polityków partii rządzącej przy milczącej aprobacie totalnej opozycji, to natychmiast sięgają do pamięci i wspominają podobne „stanowcze oświadczenia” w sprawie ustawy o IPN-ie, gdy to rankiem pani rzecznik rządu odrzucała stanowczo jakiekolwiek zmiany, a po południu ustawa była zmieniona.

Na tym kończą się analogie, gdyż przy 447 chodzi nie o przysłowiową czapkę gruszek, ale o to czy oddamy reketierom 4 letni dochód narodowy Polski, co prawda, aby ukontentować naszych "przyjaciół" należy zmienić obowiązujące prawo i tu zaczyna się problem. Nie formalny problem, że należy tak zmienić obowiązujące prawo aby nie miało odpowiednika w żadnym cywilizowanym kraju (to mały pikuś:  Polak potrafi) ale problem polityczny. Nie tylko dla partii rządzącej, ale także zgodnej w tej kwestii totalnej opozycji: rośnie Trzecia Siła, która wywróci dotychczasowy porządek i zakończy okres świętego spokoju na salonach.

Trzecia Siła, Jeszcze w istocie jej nie widać, gdyż trudno to coś co się wabi „Konfederacja” nazywać siłą nawet na potrzeby kabaretowe, ale faktów nie da się już zamilczeć, nawet wówczas gdy wszelkie środki głównego ścieku starają się jak mogą, to pomruki burzy - gdzieś daleko za horyzontem jeszcze póki co - ale dają się odczuć.

Obserwujemy jak przez minione cztery lata z jednej strony pan Prezes, a z drugiej strony pan Grzegorz zbierali pod swe skrzydła dłuższe i krótsze kanapy rozdzielając konfitury i synekury dążąc do polaryzacji elektoratu, a tym samym społeczeństwa, i prawie im się udało. Stworzono po raz pierwszy w III RP dwie siły: jedni dobrzy - drudzy „tam gdzie stało ZOMO”; jedni kradli co im w łapy wpadło – drudzy dają pełnymi garściami. Załatwiono, iż Polacy mogli wybierać albo w prawo albo w lewo.  A tu bęc. Wnet może się okazać, iż tak misternie polaryzowany elektorat rozsypie się dzięki Acta 447, mało tego, może się okazać, iż społeczeństwo się istotnie spolaryzuje, ale inaczej niż to sobie wyobrażają rządzący i ichnia, wymarzona opozycja

Scenariusz mało prawdopodobny?

Niech tylko reketierzy postawią twarde warunki, a znając naszych decydentów wybierających mniejsze zło, to łacno przewidzieć, że wynik może być mało zabawny i ów mecz wcale nie zakończy się marszami suwerenności.

Reasumując, szanse na odrodzenie narodowe, na "Trzecią Siłę" rosną z każdym dniem … dzięki Acta 447

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

I jasno pokazujesz na czym polega polityka w Polsce. Wielkie dzięki. Uważam że to jeden z ważniejszych artykułów jakie ostatnio czytałem. Dziwne że niedoceniony :( Powinieneś więcej pisać!

Vote up!
5
Vote down!
0
#1590851

"jedyną słuszną linię partii". Po prostu jest potwierdzeniem tezy zawartej w artykule. Ale procesu nijak nie da się zatrzymać. "Elity" przywiezione na czołgach w '45 wyjechały, powymierały bądź uciekły z naszego kraju. Powstał internet - możliwość niekontrolowanego komunikowania się miedzy ludźmi, więc ludzie wypluwają kneble z ust i zrywają opaski z oczu.Oczywiście, iż różni macherzy od socjotechniki podejmują działania powstrzymania owej "śnieżnej kuli", ale on ruszyła.

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1590882

Daje ile fabryka pozwala+24

Dokładnie jak piszesz Apoloniusz.

Trzecia siła się zbliża.

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1590884