Na zaś! czyli na rympał, na wydrę! gospodarne ... zaskórniaki ekipy tracącej władzę.

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Odchodząca po ośmiu latach ekipa usiłowała odłożyć czyli zagwarantować sobie coś w rodzaju instytucjonalnych zaskórniaków!.
Takie " na zaś" czyli jak piszą w słownikach języka polskiego na potem, na zapas.

Ile twego "na zaś", ile tych zaskórniaków sobie przyklepali?, to dopiero się okaże.
Zapewne nowa ekipa w bilansie otwarcia, w protokołach zdawczo/odbiorczych nie jedno " na zaś" jeszcze odkryje.

Podchodzać do tego " na zaś" w kategoriach dla kraju najważniejszych, samo najgłówniejsze to ichnie PO/PSL : na potem, na zapas", to niewątpliwie sposób jaki wybrali nowych członków do TK!
Albowiem ten ich wybór sędziów TK "na zaś" trzeba by traktować jako nr jeden z tych zapasów POczynionych przez tracącą władzę ekipę Tusk/Kopacz.

Wybór sędziów TK wedle zasady "na zaś" nie świadczy w żadnym wypadku o gospodfarności, zaradności tych ludzi, lecz wyłącznie o brutalnej, bezczelnej pazerności, zachłanności nie liczącej się ani z konstytucją ani też elementarną przyzwoitością.

Zero zasad!
Brak zasad! to zasada nr 1 tej ekipy tracącej władzę po osmiu latach wielkiej samowolki i zdemolowania wielu dziedzin życia w Polsce.

Na potem, na zaś uwłaszczył się też na majątku państwa, na wyposażeniu kancelarii odchodzaćy prezydent B. Komorowski tworząc sobie zapasy pod przyszłą działalność fundacji wywożąc nawet takie drobiazgi jak choćby... deska do krojenia.

Śmieszne!? czy raczej straszliwie obrzydliwa, prostacka pazerność!
A może jednak zaradność?

Na zaś też były prezydent sobie założył latem 2010 drugą pewną kadencję na pałacowych pokojach, podpisując umowę na czas ściśle określony, na lat 10 wynajmując swe mieszkanie.

Nie tak dawno, bo tez latem gego roku w sukurs chciał mu też przyjść latem kolega proboszcz ( podobno razem polują?) jednej z parafii w tzw. otulinie Kampinosu i juz na zaś mu odsprzedać bardzo atrakcyjną działkę z gruntów parafialnych.
Na przeszkodzie stanęła rada parafialna nie podzielając życzliwości proboszcza, który jakby też na zaś chiał panu Bronkowi atrakcyjnego gruntu przychylić.

Na zaś, na potem, na zapas!
Niby zaradni?, gdyby nie to, że raczej pazerni!
Czyli na rympał!

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

że przywłaszczył on sobie nie tylko deskę do krojenia, ale także deskę sedesową, bo widocznie pasowała mu do bredzidenckiej d... .

Vote up!
1
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1500396

już nie wymieniłem.

pzdr

Vote up!
1
Vote down!
0

antysalon

#1500398

Człowiek jak i cZŁOwiek - może wybierać własne zamiary …
Wspólnotowy wymiar sprawiedliwości, często nie daje prawa wyboru… – wskazuje zachowania nieZŁOmne – wiodące - do SPRAWIEDLIWOŚCI …

POlityci („politycy” tyci = polityci) obierający karierę ZŁA - nie mogą uciec od dobra świadomości …

Dobro przypomina o sprawiedliwości i zadość uczynieniu ( o oddaniu dorobku, rzeczy, własności -> zagrabionych Obywatelom Polski - w imieniu platformianego „prawa”…

Co przyszło (?)nieludzkim funkcjonariuszom Platformy Obywatelskiej z zagrabienia majątku produkcyjnego polskich rzemieślników ...

– zwłaszcza tych , którzy od 1998 roku nie mieli wyboru – gdyż zgodnie z prawem [ w państwie (teoretycznie) prawa] ...

- musieli najbardziej zadbać o przekazanie potomnym Rodakom - najistotniejszych doświadczeń, prawnych zeznań, dowodów i dostrzeżeń społecznych…

– Życiowych ostrzeżeń, przed dalszym wchodzeniem obywateli - (odpowiedzialnych-odpowiedzialnie ?) mianowanych prokuratorami i sędziami, wchodzącymi w POlityczne uzależnienia...- zmieniające Ich powinności zawodowe : prokuratorskie, sądowe, polityczne - w karygodne zawinienia wobec społeczeństwa…

Któremu najwięcej krzywd i strat w kapitale ludzkim - od 2008 roku wyrządziła niesprawiedliwa „władza”- najbardziej sprawna w likwidowaniu gospodarki i dziesiątek tysięcy żywych istnień obywatelskich (w szpitalach) …

Rok PO roku – do śmierci Obywateli świadomych- nieodpowiedzialnego= POlitycznego rujnowania warsztatów gospodarskiej pracy dla Polski…

Aby – koniecznej=sprawiedliwej władzy, najbardziej PRZEKORNIE- utrudnić podnoszenie gospodarki Polski, z ruiny - noszącej znamiona - premedytacji nieodpowiedzialności - „elit” trybunałów najbardziej zawodnych- na platformie antypaństwowych zawodów „zaufania publicznego”

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1500401