25 lat Radio Maryja, dzień po! Alleluja i do przodu! czy aby na pewno?

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Odnoszę wrażenie, że co poniektórym księżom nadal trudno jest zaakceptować fakt istnienia Radio Maryja.

Zniesmaczyło mnie dziś to, że dzień po tak ważnej dla katolickich mediów uroczystości, w trakcie mszy św w jednym z toruńskich kościołów na Starówce nawet najdrobniejsze słówko nie padło na ten temat.

Onety i insze im podobne GWgazety nie przemilczały tego faktu.

A ksiądz celebrans?
A i owszem!
Nic!
Zero!
Przemilczane!

I jeśli ktoś mi zarzuci czepialstwo, wredstwo, to dodam jeszcze to, że ksiądz napomknął na początku mszy św o uczestnikach dzisiejszego biegu świętych Mikołajów, który ruszał właśnie ze Starego Rynku!

A o Radio Maryja: rocznicy, jubileuszu!?

Ani słówkiem!

Ani, ani!

To ja w takim razie zakończę mój dzisiejszy tekst cytatem z jednego z adwentowych Hymnów.

"...Niech się obniżą wyniosłe szczyty,
Niech się doliny podniosą w górę,
A wszelka droga podąża prosto
Do swego celu
..."
a słowa te kieruję m.in. do tego księdza .

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Dzięki antysalon za ten dobry wpis. O. Tadeo oraz wszystkie Jego dzieła, są wielkim darem Bożym, są solą naszej polskiej ziemi, wiary naszych przodków oraz naszej kultury. O. Tadeo oraz Ci którzy zaufali Jego wielkiemu sercu, zaczynali od małej posesji na toruńskim osiedlu, padarowanej przez bezdzietne małżeństwo. Radio Maryja szybko jednak znalazło miliony słuchaczy, gdyż zwyczajnie trafiało pod proste strzechy, do prostych, biednych ludzi. Potem był Nasz Dziennik, po który leciałem do kiosku w podskokach, jak po odtrutkę. Była także fundacja Lux Veritatis! I w końcu powstała wspaniała, oczekiwana Telewizja Trwam. Mówili wtedy tak ciekawie: "Co znaczy Trwam? i Odpowiadali: Tadeusz Rydzyk Wam". Bardzo mi się to wtedy podobało.

Naturalnie były także zaciekłe ataki na O. Dyrektora oraz na całe to b. dobre i pożyteczne dla naszego narodu dzieło. Ataki były ze wszystkich stron, żadnej nie pomijając. Ale dzielnie wytrwaliśmy i dziś są z tej walki i służby piękne, ponadczasowe owoce.

Vote up!
10
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1527167

Radio Maryja to ość w gardle żydo-komunistów, tak jak TV TRWAM.

I tak te radio zwalczali, bo go się panicznie bali, gdyż one pokazywało inną rzeczywistość, jaką POkazywały POlszewickie stacje radiowe i telewizyjne.

To Radio Maryja i TV TRWAM, obudziło sumienie Polaków i obudziło naszych rodaków z marazmu i matriksu w którym przebywali, POd rządami POlszewi.

Alleluja i do przodu.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1527169

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci” wyjątkowa rozmowa Jacka i Michała Karnowskich z ojcem Tadeuszem Rydzykiem z okazji 25-lecia Radia Maryja.
"...Byłem przygotowany, ale nie sądziłem, że aż takie oszczerstwa się posypią, że to będą takie kłamstwa i że nawet niektórzy wśród duchownych w to uwierzą. Maybacha mam — plastikowe modele tego samochodu przysłali mi ludzie w prezencie [śmiech]. Choć kiedy o tym napisali, nie wiedziałem nawet, co to jest. Potem kiedyś na autostradzie mi pokazano. Nic specjalnego, samochód jak samochód ..."
pzdr

Vote up!
6
Vote down!
0

antysalon

#1527170

Z Toruniem jestem związany od 1988 roku roku, czyli od ropozczęcia studiów na UMK. Później zostałem i choć dziś raz jestem we Włocławku a raz w Toruniu to moja najbliższa rodzina cały czas zamieszkuje Skarpę. Za czasów studenckich mieszkałem na Bielanach, w DS8 i DS10 a więc moja parafia była tam, gdzie zaczęło się Radio Maryja i TV Trwam. Do dziś często bywam - z sentymentu - w moim dawnym kosciele.

Rzadio, telewizja, szkoła wyższa, geotermia to dzieła stworzone przez ojca Tadeusza Rydzyka. Muszą budzić podziw, ale u antypolaków od początku były obiektem nienawiści. polaków jednak nie da się tak łatwo zniewolić i dzis dzieła ojca dyrektora przynosza owoce i pewnie bez nich nie byłoby mozliwe ani zwycięstwo A. Dudy ani PiS-u. 

Pozdrawiam serdecznie

 

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1527183

dotarło nie tylko do owego kapłana ...

Może mu się przysnęło albo się zdrzymnął...

Refleksja przychodzi - czasami z opóźnieniem - ale na czasie.

  

Vote up!
2
Vote down!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#1527191