Podwójne życie Weroniki...

Obrazek użytkownika Zebe
Kraj

Miesiącami co tydzień średnio trzy miliony telewidzów oglądało show "You can dance " w TVN . Nie ma go w nowej ramówce stacji. Z wizji zniknęła też Weronika Marczuk-Pazura, jurorka programu.

Pojawiła się w spółce zależnej Giełdy Papierów Wartościowych. Od lipca jest prezesem WSEInfoEngine, zajmującej się transmisjami internetowymi. Przekonuje, że nie przypadkiem. Bo najpierw była w biznesie, a potem dopiero w show-biznesie.

„Cieszę się, że właściciel spółki docenił moje dotychczasowe doświadczenie i zdobyte wykształcenie. Myślę, że najmniejsze znaczenie miała tu moja aktywność medialna i kariera telewizyjna”, zastrzega pani prezes.

„Ma dobre wykształcenie z zakresu prawa i biznesu, mam wrażenie, że lepsze niż niejeden polski prezes. Dlatego twierdzenie, że znalazła się na tym stanowisku z pozamerytorycznych powodów, jest na tym etapie nieuprawnione i krzywdzące”, przekonuje Iwona Sroka, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, która zasiadała w radzie nadzorczej WSEInfoEngine, gdy na prezesa wybrano Marczuk-Pazurę.

Świeżo upieczona prezes spółki córki GPW niedawno ukończyła studia MBA prowadzone przy BCC. Jej spółka Sting Production w branży produkcji filmowej działa od 6 lat, brała udział w kilku dużych projektach. Ponadto Marczuk-Pazura jest radcą prawnym, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego.

I to właśnie prawo, a dokładnie jego zmiana, otworzyło jej szerzej drzwi do WSEInfoEngine. W sierpniu weszły w życie przepisy pozwalające na głosowanie na WZA (Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy) w trybie internetowym.

WSEInfoEngine osiąga roczne obroty poniżej miliona złotych. Obsługuje głównie transmisje z WZA giełdowych spółek oraz seminaria i konferencje.

Weronika Marczuk-Pazura jest też udziałowcem m.in. spółki MTC, która niedawno uruchomiła pierwszą w Warszawie hotelową TV.

Pod koniec października ma być realizowany dla TVN Style odcinek pilotowy programu prawniczego z jej udziałem jako prowadzącej .

W odstawkę poszła chyba kancelaria adwokacka w stolicy (odzywa się tylko sygnał faksu). Działalność zawiesił Instytut Ekotechnologii, założony m.in. wraz z byłym mężem Cezarym Pazurą.

Wczoraj C B A zatrzymało Weronikę Marczuk-Pazurę, prezes WSEInfoengine, spółki zależnej GPW oraz Prezesa WN-T.

Prezes Wydawnictwa Naukowo-Technicznego, zatrzymany wczoraj przez CBA, miał celowo zaniżać wartość swojej firmy, aby sprzedać wydawnictwo konkretnemu inwestorowi.

Kilka miesięcy temu do Centralnego Biura Antykorupcyjnego zgłosił się inwestor, który twierdził, że ma wiedzę o korupcyjnych propozycjach przy załatwianiu prywatyzacji Wydawnictwa Naukowo Technicznego. Od tego momentu CBA ściśle współpracowało z inwestorem - rozpoczęła się tzw. akcja specjalna: umawianie się na spotkania, negocjacje ceny za przejęcie państwowej firmy. Podczas tych negocjacji prezes miał zadeklarować, że sprzeda inwestorowi przedsiębiorstwo po zaniżonej cenie.

Zatrzymana Weronika Marczuk-Pazura cały czas była pośrednikiem między inwestorem a prezesem .

Ciekaw jestem, czy przy tej sprawie nie maczał palców ktoś z administracji rządowej,polityków, czy też Służb wywiadowczych... zobaczymy, czas pokaże.

W momencie gdy to piszę, prokuratura nie postawiła jeszcze zarzutów Weronice Marczuk – Pazura.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bardzo ceniłem Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, to prawdziwa gratka.
Piękna Pani Weronka postanowiła zadziałać tak po "wschodniacku" bakszyszkiem, przez kieszonkę, a jak trzeba to i rozporek. Pomocna jest tym intuicja-serce "ljudzi" ze wschodu.

Wiadomo jako to między eMBiAj-mowcami.

pzdr
Milton

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#32142

Cholera te chłopaki od Kamińskiego, to dopiero mają POwodzenie!
No tak! jak ma się min. 100 kawałków!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#32149