Geszeft ze stocznia?

Obrazek użytkownika tosz
Blog

Zawsze zastanawiało mnie "szczęście" co poniektórych biznesmenów. Jak kupić  100 ha (z czego 20 ha to akwen) świetnie położonego terenu w Gdyni za 65 mln euro, czyli ok. 288 mln zł?

Kilka dni temu  minister skarbu Aleksander Grad z radością ogłosił, że "bezprecedensowy przetarg na majątek stoczni w Gdyni zakończył się sukcesem, bo z 31 elementów majątku stoczni, udało się sprzedać za 288 mln złotych" (cały majątek stoczni wyceniono na 307 mln zł).

Stocznię kupił, a raczej wylicytował, United International Trust B.V. Co to jest? Szybkie szukanie w necie i mamy wyniki, które raczej nie rozwiewają wątpliwości. United International Trust powstał w 2006 roku, ma wiele siedzib, w tym na Cyprze, Amsterdamie, Curacao, Arubie na Antylach Holenderskich, Anquilli, Irlandii. Na razie nic szokującego. Ale im głębiej w necie, tym robi się ciekawiej... UIT jest firmą zależną spółki Sapiens International Corporation NV . Ta z kolei zatrudnia byłych oficerów Mossadu i armii izraelskiej

Eli Reifman, Roni Al-Dor, Guy Bernstein, Yacov Elinav, Gad Goldstein, Hadas Gazit Kaiser, Uzi Netanel, Naamit Salomon, Ido Schechter... to ludzie, którzy nagle zapragnęli budować statki nad Bałtykiem :-)

Jakoś nie moge w to uwierzyć. Kto powiedział, że stocznia musi byc stocznią? Liczy się te kilkadziesiąt hektarów terenu, na których być może powstaną supermarkety  i czort wie, co jeszcze.

Z szybkiego rachunku wynika, że metr kwadratowy stoczni kosztuje w tej operacji ca. 360 złotych.

O Elim Raifmanie jest tu. Roni Al-Dor ma swoją wizytówkęw sieci.

Ciekawe, co na pytania o tych inwestorów odpowie stoczniowcom w poniedziałek premier Tusk?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wyraz twarzy sprzedajacego stocznie podobny do czlowieka,inwalide umyslowego,ktory zastananawia sie jak splacic dlug.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pat

#20208

Taki zarzut, zaniechania stawiali polityc\y PO rządowi J. Kaczyńskiego.
Za rządów Bieleckiego, Sld,owców mniej za Buzka "szczęściarze" robili niesamowite geszefty odkupując firmy skarbu państwa.
A tereny POstoczniowe są atrakcyjne dla kupujących
/ szczególnie za tę cenę!!!/ na przeróżne biznesy ale nie na ...budowę statków!!!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#20209

Tereny stoczni zostaną sprzedane za "duże pieniądze" deweloperom, no jeszcze wierchuszka gdańskiej PO zarobi kasę, a "bydło", "bydłu" zostanie plac z Trzema krzyżami.
I to jest POlska właśnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#20210

Polska ma nieszczescie byc pod oberwanymi chmurami Grad-u.Kiedy brat odda miliony.Nie odda.Oddadza polacy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pat

#20231