Czy Tusk ma krew na rękach?

Obrazek użytkownika tosz
Świat

Nie ma juz złudzeń. I nadziei. - Ścięliśmy głowę polskiemu inżynierowi, ponieważ rządy Pakistanu i Polski nie chciały spełnić naszych żądań. Nie dostarczymy jego ciała - powiedział nieznany dowódca w rozmowie z AFP.

Historia oceni, czy i w jaki sposób Donald Tusk oraz jego ministrowie odpowiadają za smierć Piotra S. Eksperci ni emaja wątpliwości, że do egzekucji mogła doprowadzić wczorajsza deklaracja Tuska.

Rząd polski nie płaci nikomu okupów - powiedział Donald Tusk pytany przez dziennikarzy, czy Polska jest gotowa zapłacić okup, aby uwolnić Polaka uprowadzonego w Pakistanie. - Mam nadzieję, że ta sprawa znajdzie swój szczęśliwy finał - zaznaczył.

Premier wyraził nadzieję, że starania rządów polskiego i pakistańskiego w sprawie porwanego Polaka przyniosą efekt. Tusk zapewnił, że są podejmowane intensywne działania na rzecz uwolnienia polskiego geologa. Ocenił, że polski rząd uruchomił największą akcję z dotychczasowych.

Jak widać z tragicznym skutkiem. Nie pomogła nawet misja Zenona Kuchciaka, nazywanego przez tabloidy "polskim Jamesem Bondem".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

W sumie co miał powiedzieć? Że zapłaci okup?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12848

my szczęśliwie mamy "honor", no i Tusk może się pochwalić, że znalazł oszczędności. Należąło nie mówić nic lub mówić o dalszych negocjacjach, a nie od razu stawiać sprawę "możecie go sobie zabić, bo my wam gorsza nie damy". A to zrobił Tusk i to było pierwsze, co w tej sprawie zrobił od 4 miesięcy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12849

Krew na rękach mają mordercy.
Tusk postąpił słusznie, zapłacanie okupu przez Polskę zachęcało by bandytów do porywania następnych Polaków, a przecież jest ich miliony na świecie, a i w Polsce bandyci mogli by zwietrzyć zarobek - bo dlaczego rząd miał by płacić okupy tylko za porwanych za granicą?
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że mordercy zostaną schwytani i powieszeni, tak aby dla wszystkich bandytów na świecie stało się jasne, że porywanie ludzi kończy się stryczkiem.

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#12850

nie napisałem, że Tusk miał zapłacić, napisałem, ze niektórzy płacą. Tusk powinien podejmować działania na rzecz uwolnienia typa, łącznie z militarnymi i wywiadowczymi, do czasu odbicia zakłądnika zwodząc porywaczy.Nie zaś skazywać go na śmierć, co uczynił wczoraj swoim durnym wystąpieniem. Zachowanie rządu było skrajnie nieudolne a raczej nie było go w ogóle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12851

... co jest jego specjalnością. Ale ie, musiał nagle pokazać, jaki jest zdecydowany i jeszcze pieprzyć o "największej akcji".
Chyba jedyną skuteczna metodą walki z terrorystami jest przeciąganie negocjacji aż do zmęczenia i osłabienia psychicznego porywaczy oraz oczywiście obiecywanie częściowego spełnienia żądań, a nawet udawania, że się je spełnia. W tym czasie przygotowuje się akcję odbicia.
Po to chyba mamy antyterrorystów (a nie dla występów w TV i aresztowania przeciwników politycznych czy dzienikarzy).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#12853

Tusk cierpi jak Piekarski na mękach w TVP Info, zaś TVN 24 podaje "potwierdzenie nieformalne" (cytat z żółtego paska), ze porwany nie żyje.

Moje uwagi:

1) Z terrorystami się nie negocjuje; terrorystów sie zabija

2) Porządne państwo robi taki wywiad i armię, by  a) zabezpieczać obywateli za granicą;  b) gdy dojdzie do zabicia obywatela, zabić przynajmniej bezpośrednich wykonawców, jeśli nie wyżej...

3) Ostatnią rzeczą na której należy oszczędzać są siły zbrojne.

Mam tylko nadzieję, że cała sytuacja nie stanie się pretekstem do pacyfistycznej histerii w stylu hiszpańskim po zamachach w Madrycie. To byłoby wyjściem najgorszym z możliwych.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

ps. Czy to przypadek, że do zabójstwa doszło akurat tuż przed rozpoczęciem konferencji d/s bezpieczeństwa w Monachium?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#12857

Rozwinąłem trochę myśl w osobnym wpisie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#12859

a jaki koń jest każdy mądry widzi,pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12872