Ukraińskie siły powstrzymały "inwazję" Rosjan

Obrazek użytkownika Mind Service
Świat
Ukraina nie dopuściła do wkroczenia na swe terytorium ogromnej kolumny wojsk rosyjskich, które zmierzały ku jej granicy pod pretekstem misji humanitarnej – oświadczył wiceszef administracji prezydenckiej w Kijowie Wałerij Czałyj.
 
 
Znalazł wytłumaczenie zatem wczorajszy nocny atak trolli w Internecie. Na różnych portalach i w dyskusjach pojawiło się wiele agresywnych wpisów. Można było podobną akcję zauważyć tutaj. Z całą pewnością obydwie akcje były ze sobą skoordynowane. Ponadprzeciętna aktywność i bezpardonowe ataki - jak się wydaje - miały na celu zneutralizowanie osób nieprzychylnych rosyjskiej polityce imperialnej i agresji Rosji na Ukrainę. Taka mobilizacja zadaniowców nie występuje zawsze i jak widać tym razem była to akcja dobrze przygotowana.

 
 
Tutaj mój protest na to co się wtedy działało: http://niepoprawni.pl/blog/7852/wypraszam-sobie
 
Kulminacyjny moment nastąpił wczoraj w nocy. 

 
 
"Kilka godzin temu Rosyjska Federacja przygotowywała bardzo poważną prowokację, która już tej nocy mogła doprowadzić do nieprzewidywalnych wydarzeń i eskalacji zagrożenia. W stronę ukraińskiej granicy jechał ogromny konwój, któremu towarzyszyły sprzęt wojskowy, co rzekomo miało być uzgodnione z Czerwonym Krzyżem" - powiedział Czałyj w programie telewizyjnym nadanym w nocy z piątku na sobotę.

 
 
Na Ukrainę "miała wejść humanitarna kolumna z wojskami pokojowymi, by sprowokować konflikt na pełną skalę" - mówił.

 
 
Czałyj poinformował, że w związku z zagrożeniem prezydent Petro Poroszenko zwołał pilną naradę szefów resortów obronnych i przeprowadził szereg rozmów telefonicznych z przywódcami światowymi, w wyniku czego konwój został zatrzymany.

 
 
"Mamy zapewnienie MSZ Rosji, że kolumna dalej nie jedzie" - przekazał.

 
 
Według zastępcy szefa administracji Poroszenki Czerwony Krzyż zaprzeczył, jakoby władze rosyjskie uzgadniały z nim swoje działania.

 
 
Czałyj nie ujawnił, w którym miejscu granicy rosyjscy żołnierze zamierzali wtargnąć do jego kraju.

 
 
W piątek amerykańska ambasador w ONZ Samantha Power ostrzegła Rosję przed dalszą interwencją na wschodniej Ukrainie, w tym pod pretekstem dostarczenia pomocy humanitarnej, gdyż byłoby to uznane za "inwazję".

 
 
Zdaniem amerykańskiej ambasador pogarszająca się sytuacja humanitarna wymaga działania, lecz "nie ze strony tych, którzy się przyczynili do jej powstania".

 
 
źródło: http://swiat.newsweek.pl/ukraina-konflikt-separatysci-rosja-newsweek-pl,artykuly,345352,1.html
Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:13)

Komentarze

Kontrolowane przez Zionist Jews tzw. Wolne Media przygotowuja nas na inwazje Putina (diabel z rogami, mozna juz nim straszyc dzieci) na Ukraine ale dopiero we Wrzesniu (D. Tusk - "Byc moze polskie dzieci nie pojda we Wrzesniu do szkoly"). Zastanawiam sie wiec jak powinna wygladac rosyjska inwazja na Ukraine ??? Moze prezydent Rosji Putin powinien oglosic Swiatu, dokladnie tak samo jak w 2003 roku Dablju Bush, prezydent Duzego Izraela of America, ze Ukraina posiada BMZ - Bron Masowej Zaglady ?! Vitalij Churkin w ONZ - cie, jako dowod pokazalby: samochodziki cysterny, betoniarki - dzieciece zabawki, aluminiowe rurki, ocynkowane kolanka i miedziana folie samoprzylepna a takze mape wykonana, na podstawie zdjec satelitarnych, przez czeskich studentow z zaznaczonymi miejscami wokol Kijowa, w ktorych dyktator Poroszenko ukrywa Bron Masowego Razenia i "ona gdzies tam jest". Vitalij Churkin po prezentacji moglby tez przedstawic jakas 17 letnia dziewczynke, ktora urodzila sie w Pekinie i tam mieszka ale moglaby zeznac pod przysiega, ze widziala jak dyktator Poroszenko, nie tylko likwiduje "terrorystow wschodnio ukrainskich" ale torturowal niemowleta w inkubatorach na porodowce we Lwowie. Rosja tez mogalby zorganizowac koalicje chetnych panstw do operacji, na przyklad "Swoboda Ukrainu". Do koalicji panstw chetnych do poszukiwania BMZ na Ukrainie powinny zostac zaproszone tylko silne kraje suwerenne takie jak np. Chiny, Korea Polnocna, Iran i Indie.

 

Janek Wiśniewski 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1434635

,,Amerykańska ambasador w ONZ Samantha Power oznajmiła w Radzie Bezpieczeństwa, że pogarszająca się sytuacja humanitarna na wschodzie Ukrainy wymaga działania, lecz "nie ze strony tych, którzy się przyczynili do jej powstania". A kto pomagał w obaleniu prezydenta Ukrainy??? Rosja??? Jankes mówi podobnie jak goniony złodziej, który krzyczy ,,gonić złodzieja" oczywiście dla zmylenia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1434637

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kazek

#1434648

Fantasmagorie Braun snuje. W świecie rządzi przypadek i lenistwo, niechęć do wyprzedzającego, prewencyjnego działania a Braunowi w głowie wszechogarniające i super efektywne spiski. Proponowałbym jednak ograniczanie się w interpretacjach świata do rzeczy bardziej namacalnych i sprawdzalnych. Jeszcze parę miesięcy temu panowała atmosfera pacyfistyczna, teraz wszyscy trąbią o wojnie. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1434653

Na naszej planecie NIC nie dzieje sie przez przypadek ! Regularne spotkania grupy Bilderberg  w super ekskluzywnych miejscach z obstawa wojska i policji z niedopuszczaniem dziennikarzy do tych miejsc to tez przypadek ? To wedlug Ciebie oni tak nagle , przez telepatie zjezdzaja sie w tych miejscach ?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1434661

Nawet niewiem gdzie tu zaczac.  Moze troche o Teheranie czy historii innej wojny swiatowej np. drugiej - przypadek i lenistwo?

Ksiazeczke do historii poczytac by wypadalo a potem tu pisac.  A to "wszyscy" to mnie nie dotyczy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Bogdan

#1434691

Na Lwów i Tarnopol wystarczą. Ale skoro Polacy nie mają podbijać Zachodniej Ukrainy, lecz walczyć z Rosją, to te czołgi wystarczą Polsce na tydzień, na zajęcie Kaliningradu - być może - ale nie na kontrofensywę Rosji przez Litwę i ( lub ) Białoruś.

Bez dodtakowych 1500 czołgów, 500 samolotów, itp. itd... w skróecie bez powiększenia 3 razy potencjału militarnego polska armia do niczego sie nie przyda. Chyba, ze chodzi o jakąś samobójczą szarżę ?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1434796

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kazek

#1434657

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Uważam, że do otwartej agresji Rosji na Ukrainę jest daleko i jest ona mało prawdopodobna.
Dlaczego Rosja nie zaatakuje teraz Ukrainy? Czyli możliwe scenariusze z uzasadnieniem:
.
http://1do10.blogspot.com/2014/08/dlaczego-rosja-nie-zaatakuje-teraz.html
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1434662

masz do tego prawo. Mozesz twierdzić, że wszystko w swiecie dzieje sie przypadkiem, że służby specjalne nigdy w niczym palcem nie maczały i pozostawiły wszystko zbiegowi okoliczności..

cisny umysł pozwala spokojnie żyć w swoim małym świecie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1434794