Nielegalny napis

Obrazek użytkownika Mind Service
Humor i satyra

Jak donoszą media Rebecca Gallagher z Gowerton, jedna z klientek brytyjskiej sieci Primark, znalazła dramatyczną wiadomość na wszytej metce zakupionej przez siebie sukienki. "Jesteśmy zmuszani do pracy w nieludzkich godzinach" - przeczytała. Sieć próbuje wyjaśnić, w jaki sposób etykieta trafiła na ubranie, ale podkreśla, że nigdy do tej pory takich incydentów nie było.

 

Problem znany jest już od lat, a o wykorzystywanie pracowników oskarżano kilka znanych sieci odzieżowych. W 2011 r. np. hiszpański Inditex, do której należą takie marki jak Zara czy Massimo Dutti, został oskarżony o takie praktyki. Koncern musiał zapłacić pracownikom odszkodowania. Robotnicy pracowali po 16-18 godzin dziennie. W pomieszczeniach nie było toalet ani ciepłej wody, ze ścian wystawały przewody elektryczne. Za każdą uszytą bluzkę lub spódnicę pracownicy dostawali zaledwie od 7 do 12 centów (czyli ok. 20-40 groszy).
źródło: ]]>http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/third-shopper-finds-sweatshop-cry-3762570]]>

]]>]]>

Foto: Dailly Mirror

Oto niektóre komentarze na ten temat na polskich forach internetowych:

 Uważam że najważniejsze w tej sprawie to wyjaśnić jak to się stało że napis pojawił się na metce i kto go napisał. Winni tego zamachu na bogobojnych przedsiębiorców powinni zostać przykładnie ukarani - w szczególności szwaczka i kontroler jakości który przepuścił tego bąka. Powinni też zapłacić odszkodowanie za zniszczenie materiału i reputacji. Całe szczęcie że nie znalazło się tam słowo f@ck bo bylibyśmy już całkowicie zgorszeni tym wyczynem.

 Najważniejsze jest to, że ten napis powstał nielegalnie, co jest przestępstwem ściganym z całą surowością.

 Należy niezwłocznie ukarać klientkę, czyli osobę, ujawniającą informację uzyskaną w sposób nielegalny, czym zdestabilizowała działalność firmy charytatywnej, niosącej pomoc krajom ubogim. Podłe, skandaliczne zachowanie tej pani.

 Jak to jest wogole mozliwe ze w dobie globalnego dostepu do informacji, ludzie dowiaduja sie o takich rzeczach z metek?

 Gdyby pracowały dzieci poniżej 6 roku życia takich problemów by nie było - nie potrafią pisać.

 Wszystko wskazuje na nielegalny atak chińskich szwaczek wsparty przez Rosjan i mafię węglową. 

 Nie będzie jakiś szeregowy pracownik lub zorganizowana grupa szwaczy szantażować poważnej firmy. Trzeba szybko znaleźć źródło tego przecieku i ukarać. Firma nie może tolerować takich nielegalnie wszytych metek. To jest teraz najważniejszy cel dla firmy. najlepiej jakby prezes firmy wystąpił do zarządu z wnioskiem o głosowanie czy nadal mu ufają (tzn. czy zarząd się rozwiąże i szuka sobie nowej pracy). Tak się załatwia te sprawy w cywilizowanym świecie.

 To spisek szwaczek pisany obcym, azjatyckim alfabetem. Nasze służby się tym zajmą i kolejny raz zdadzą egzamin, ratując międzynarodowy wizerunek koncernu.

 Na szczęście walne zebranie akcjonariuszy firmy udzieliło absolutorium radzie nadzorczej spółki. Czyli problemu nie ma.

]]>]]>
Foto: Dailly Mirror

Uwaga:
Niektóre wypowiedzi mogące być odczytywane jako aluzje do Tuska i jego sprawowania rządów są nieuprawnione.

 

Ps. zapraszam mna mój blog: ]]>1do10.blogspot.com]]>

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (9 głosów)

Komentarze

W Wielkiej Brytanii jest kilkaset tysięcy niewolników. Wielu z nich to pracujący za półdarmo Polacy, wykorzystywani ... przez innych Polaków! Dlatego nie dziwie sie tych cytatow :)

Kobiety i mężczyźni obsługują klientów w burdelach, piłują paznokcie klientkom salonów kosmetycznych, układają bruk, zbierają kapustę, patroszą kurczaki. Są pilnowani jak więźniowie, i bici. Zwykle wystarczy ich zastraszyć ze wysle sie ich z powrotem do Polski, dlatego harują siedem dni w tygodniu po 20 godzin dziennie, za kilkanaście funtów.

Taka jest POLONIA po za krajem :)

Niewygodne informacje zawsze omijamy z daleka : http://bardzo-wirtualna-polska.abceblog.com/niewygodne-informacje-niewygodne-fakty/

 

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1429430

How u know? 

Vote up!
1
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1429434

Polacy wolą wmawiac sobie, ze nie ma niewolnictwa na swiecie. Jest i bedzie dla Polakow w kraju i poza nim. Bo Polak wystrzeli zawsze w kosmos drugiego Polaka - taka nasza Polska natura.

Bezdomni z Warszawy wolą mieszkać jako niewolnicy gdzieś w przyczepie w Anglii, niż marznąć zimą na ulicy w Polsce

W całym Zjednoczonym Królestwie jest co najmniej 100.000 polskich niewolników. Bez jezyka i ciagle zastraszani sa motorem dla angielskiej gospodarki. Policja nie wtraca sie do tego procederu, bo po co?

Handlarze niewolników mają ulubione miejsca, w których szukają ofiar: urzędy zatrudnienia i ośrodki dla bezdomnych. Najlepiej gdy taki przyszly niewolnik nie zna jezyka i ma rodzine na utrzymaniu w Polsce.

Jeden Polski niewolnik wspomina wieczór w Londynie, kiedy podpity i zmarznięty przyszedł do ośrodka dla Bezdomnych. Przez lata bez domu, był świadkiem śmierci ponad 20 bezdomnych kolegów. Każdy sposób był dobry, by przeżyć dlatego ludzie z wyboru staja sie niewolnikami.

W Polsce nie ma przyszlosci dlatego Polacy wolą wpasc w niewole niz siedziec w "dobrobycie w Polsce"

Polki w Anglii z biedy wychodzą za maz za muzulmanow a potem sa bite i molestowane seksualnie, otworcie oczy politycy!!!!

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1429443

To co piszesz jest tak nieprawdopodobne, że trudno w to uwierzyć. Wygląda mi to raczej na tuskową propagandę. Tak może pisać tylko ktoś, kto nigdy nie był w UK i nie wie jak wygląda tam życie. Napisz w jakim celu wypisujesz takie brednie?

Vote up!
2
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1429455

@Mind Service: sam jestes "proaganda tuskowa"

Poczytaj o niewolnikach z polski w anglii: http://abceblog.com/sports-direct-shirebrook-no-human-rights/

cytat: Czyżby byli aż tak zastraszeni przez oprawców, że nie chcą zeznawać przeciwko nim?

9 spośród 24 mężczyzn uwolnionych z obozu pracy w okolicy brytyjskiego Leighton Buzzard odmówiło pomocy policjantom.

Więzili mnie cztery lata!

To było piekło na ziemi.

Zaczepili mnie w sklepie, obiecywali pracę i mieszkanie.

Ale była tylko harówka, 12 godzin dziennie za kromkę chleba - opowiadał.

Wśród mieszkańców obozu było także trzech Polaków.

Prawdopodobnie przebywają w szpitalu z powodu wycieńczenia.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1429508