Ja, kubeł na śmieci
Ja, kubeł na śmieci nie segregowane protestuję!
Krajowa Rada Platformy i Plazmy
Warszawa
ul. Niezmienna od lat
Protestuję przeciw wrzucaniu do mej głowy: wiadomości, faktów medialnych, zjełczałych wiadomości, spreparowanych afer, reklam, podstępnych lisów, przenikliwych kraśków, środy w czwartek lub piątek, przekręcaniu słów i faktów, narzucaniu lewoskrętnych opinii, urabiania faktów po faktach i wylewania pomyj.
Domagam się w trybie natychmiastowym segregacji jakościowej śmieci medialnych. Jeden kubeł na reklamę, drugi na propagandę, trzeci na wiadomości, czwarty na rozrywkę i piąty na resztę.
Tych śmieci, które serwuje mi telewizor, nikt już nie chce ode mnie odbierać. Moje komórki dwoją się i troją, by jakoś je zutylizować, lecz nic z tego – nie udaje się.
Moje szare komórki zaczynają zamieniać się w sterty śmieci, jeszcze trochę i będą przypominać komunalne – nie dzikie, lecz kontrolowane administracyjnie – wysypisko, z jeżdżącymi po jego powierzchni buldożerami by je zwałować, ubić, a na koniec zakryć warstwą ziemi.
Taki „tort” rozkłada się co najmniej lat 50, a to jest okres czasu, po którym zwykły szary oglądacz TV upora się ze śmieciami i dopiero przejrzy na oczy.
Niestety, dla jemu podobnych, będzie już za późno... zostanie skutecznie unieszkodliwiony, on i jego dzieci też, bo czym skorupka za młodu...
Pragnę dodać, że samo istnienie wszelkich dostępnych platform cyfrowych i możliwość korzystania z guzika on/off nie jest równoznaczne z segregacją śmieci medialnych. To nie to samo.
W przypadku nie spełnienia mojego żądania do 30 czerwca 2013 r. sprawę skieruję do ETS, gdyż jest to naruszenie zapisu ustawy o gospodarce opakowaniami i ustawy o ochronie środowiska /”kto zanieczyszcza ten płaci”/, a ponadto:
1/ od dnia 1 lipca 2013 r. przestaję płacić za odbiór śmieci medialnych nie segregowanych, co jest równoznaczne z zaprzestaniem opłacania abonamentu RTV,
2/ od dnia 1 lipca 2013 r. wprowadzam opłatę za odbiór śmieci medialnych.
Uzasadnienie
Uwzględniając:
- dyrektywę Rady 75/442/EWG z dnia 15.07.1975 r. w sprawie odpadów,
- dyrektywę Rady 91/689/EWG z dnia 12.12.1991 r. w sprawie odpadów niebezpiecznych,
- dyrektywę Rady 1999/31/WE z dnia 26.04.1999 r. w sprawie składowania odpadów,
- zmienioną dyrektywę ramową w sprawie odpadów /2008/98/WE/ Dz.U. L 312 z dnia 22.11.2008 r.,
- rezolucję z dnia 19.11.2003 r. w sprawie sprawozdania z wykonywania dyrektywy Rady 75/442/EWG
- rezolucję z dnia 16.09.1998 r. w sprawie komunikatu Komisji do Parlamentu Europejskiego i Rady na temat stosowania dyrektyw w sprawie gospodarowania odpadami,
uwzględniając:
- wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie C-297/08 z dnia 04.03.2010 r.
- art. 191 i 260 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej /TFUE/
- uwzględniając konwencję z Aarhus,
- uwzględniając art. 115 ust. 5 Regulaminu,
Mając na uwadze, że wykorzystanie kreatywności obywateli umożliwi znalezienie rozwiązań dla wspólnych wyzwań społecznych, przed którymi stoi społeczeństwo europejskie, a mianowicie:
- przejście do zrównoważonego zarządzania zasobami biologicznego i niebiologicznego na rzecz zabezpieczenia i zastąpienia kluczowych surowców,
- silna, stabilna, sprawiedliwa i konkurencyjna baza gospodarcza: ożywienie gospodarcze, zaangażowanie społeczeństwa opartego na wiedzy oraz pobudzanie konkurencyjności UE i zatrudnienia,
mając również na uwadze, że dla pobudzenia innowacji kluczowe znaczenia mają:
- przyznanie pierwszeństwa kreatywności obywateli oraz kapitałowi ludzkiemu, zdolność przystosowania się przedsiębiorstw i przedsiębiorczości, modele konsumpcji i reagowanie na nowe pomysły,
- długofalowe, stabilne, proste, przejrzyste i wspomagające ramy regulacyjne,
zapewnienie udziału wszystkich właściwych zainteresowanych stron w procesie podejmowania decyzji.
Biorąc pod uwagę w/w, będąc kreatywnym, innowacyjnym, mobilnym i uczącym się przez całe życie obywatelem Unii Europejskiej, a jednocześnie mimowolnym odbiorcą śmieci medialnych
wprowadzam opłatę
za wymuszenie na moich szarych komórkach:
1/ segregacji śmieci medialnych
2/ usunięcia śmieci medialnych z organizmu
3/ rekultywacji zwojów mózgowych po kontakcie ze śmieciami medialnymi
4/ rehabilitacji szarych komórek skażonych medialnie,
zgodnie z poniżej przedstawionymi zasadami.
Wyciąg z tabeli opłat.
Segregacja
Za każdy rodzaj śmiecia /5 rodzajów/ - 0,10 zł + czas emisji w trybie naliczania sekundowego - 1 gr/s
Usuwanie
Za każdy rodzaj śmiecia – 5,0 zł
Rekultywacja
Opłata stała comiesięczna – 27,50 zł
Rehabilitacja
Opłata stała comiesięczna - 38,25 zł.
Opłaty specjalne
Po przekroczeniu 68 roku życia opłaty zostaną powiększone o 100%.
Do kwoty powyższej zostanie naliczony podatek VAT zgodnie z obowiązującą stawką.
Opłata będzie naliczana w okresach 30-dniowych i w formie faktury przesyłana do Państwa z czasem realizacji 7 dni.
Nie spełnienie przez KRPiP mojego żądania – wprowadzenia segregacji śmieci medialnych do 30 czerwca 2013 r. – jest jednoznaczne z przyjęciem mojego regulaminu /do wglądu na życzenie/ i tabeli opłat dotyczących odbioru śmieci medialnych serwowanych przez zarządzane i/lub kontrolowane przez Państwa platformy cyfrowe.
Wnioskodawca
Kubeł na śmieci nie segregowane
w/m
ul. Zwój mózgowy 5235/A/94/poziom 16 /odpowiedzialny za kontakty medialne/
Imię i nazwisko
Jan Płatnik Abonament-Ertefał
Protestuj Pan, protestuj... tylko to ci zostało.
P.S.
Przedstawione uzasadnienie wyjąłem żywcem z 2 /słownie dwóch/ uzasadnień czegoś tam. Konia z rzędem temu /prócz prawników!/ kto nie załamie się pod takim deszczem nakazów, paragrafów i obowiązków i zrezygnuje po godzinie poszukiwania tych dokumentów, ich czytania, potem zrozumienia, odrzucenia tych nie mających związku ze sprawą, tych do podważenia itd., itp.
Na pocieszenie – działa w obie strony.
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 1860 odsłon
Komentarze
Dobre. Śmieszne, ale nie do końca
21 Czerwca, 2013 - 14:00
zwykle, kiedy czekam na przystanku, zabijam czas usuwaniem różnych reklamowych esemesów w telefonie. Gorzej z internetem, bo tu, to przemyślne śmieci reklamowe potrafią wiele, a mściwe bestie, zwłaszcza te w Fakcie i Gazecie:)
A te stosy ulotek, gazetek reklamowych zalegające skrzynki pocztowe? To też są śmieci, które skutecznie zwiększają ilość domowych odpadów komunalnych.
Popularność plastikowych opakowań też nie wzięła się z niczego. Zachód pospiesznie odsprzedał nam swoje urządzenia do jego produkcji, bo u siebie wdrażał szkło, jako opakowanie wtórne.
U nas, od szkła się odeszło. Produkcja obumarła, plastik póki co króluje, a za chwilę padnie, bo Unia zakaże jego produkcji. Potem odkupimy wyeksploatowane urządzenia od Niemców, czy innych Francuzów, a oni wymyślą znowu coś innego. I tak się to kręci.