Media, uchodźcy i kłamstwo

Obrazek użytkownika jasieńko
KawiarNIA

        Motto: Żyjemy w epoce masowej głupoty, zwłaszcza medialnej głupoty.

Coś na temat wiarygodności mediów... każdemu się przyda jako przykład (argument), by ktoś zauroczony medialnym kapuśniaczkiem zaczął wreszcie myśleć samodzielnie. Na wstępie dwie wypowiedzi niemieckich ekspertów (1) o manipulacji mediami.

Współczesny historyk Kurt Gritsch „O wojnie w Syrii i roli mediów":

Szczególnie interesujące są początki konfliktu syryjskiego (lata 2011 – 2013) i rola jaką odgrywały media zachodnie, arabskie i rosyjskie, w tym co przekazywały w informacjach, a tym co rzeczywiście się działo jak wykazały szczegółowe badania. Podobnym przypadkiem był konflikt w Kosowie, a w nim rola rządu federalnego i Bundeswehry. Również wpływ Paktu Atlantyckiego. Także w analizie aktualnej sytuacji w Syrii (2014/2015) brakuje pewnych danych.

Przytoczono też mały fragment wywiadu (przeprowadzonego przez Telepolis) z Markusem Klöcknerem (Instytut Historii Współczesnej na Uniwersytecie w Innsbrucku):

Katar poparł zmiany reżimu w Syrii. Wtedy Al Jazeera rozpoczęła antyassadowską propagandę - dyktator pozwolił strzelać do swoich bezbronnych obywateli. Taka informacja poszła w świat, ale obraz był przekłamany. Były korespondent wojenny BBC Ali Haszem, ujawnił film nakręcony w maju 2011 r. przez telewizję Al Jazeera pokazujący uzbrojonych Syryjczyków i Libańczyków przemycających broń z Libanu do Syrii. Tak więc, militaryzacja pierwotnie pokojowych protestów w Syrii została udokumentowana przez przemyt broni z zagranicy już w maju 2011 roku. Al Jazeera jednak przekazała jednostronny obraz rzekomo pokojowej rewolucji, która została brutalnie stłumione przez siły bezpieczeństwa.

Powyższy artykuł kieruje do innego (2), w którym zawarto wypowiedzi ekspertów „mówiących” o stanie mediów ogólnoświatowych. Przedstawię kilka z opinii, w których co nieco wytłuściłem:

Peter Scholl-Latour:

Żyjemy w epoce masowej głupoty, zwłaszcza medialnej głupoty. (...) Jeśli spojrzeć na to, jak jednostronne są wiodące media z całego świata informując o wydarzeniach na Ukrainie, w zderzeniu z technicznymi możliwościami obecnie zdigitalizowanego świata, to naprawdę można mówić o dezinformacji na wielką skalę i stwierdzić, że globalizacja doprowadziła światowe media do żałosnego prowincjonalizmu. To samo miało miejsce w odniesieniu do Syrii jak i innych ognisk kryzysu.

Ekspert od spraw bliskowschodnich Michael Lüders:

Państwo Islamskie jest produktem Stanów Zjednoczonych. Al-Kaida, talibowie w Afganistanie pojawiły się w odpowiedzi na prowadzoną tam amerykańską politykę interwencjonizmu. Ale nikt nie uczy się na błędach. To zawsze sprawia, że popełniamy ponownie ten sam błąd. Jako potwierdzenie tej polityki teraz mamy ogromny napływ uchodźców z Iraku, z Syrii.

Dziennik FAZ w artykule "Syria – winny jest Zachód":

Jak wysoka może być cena demokratycznej rewolucji? Katastrofę w Syrii wywołały USA i Europa, one są podpalaczami. Nie ma żadnego uzasadnienia dla tej wojny domowej.

Nachdenkseiten:

Perfidią jest to, że fala uchodźców jest z premedytacją wykorzystana w celach politycznych. Sytuacja jest trudna, jest duża bieda. Dotyczy to głównie uchodźców z Syrii. Już 4 mln z nich uciekło do sąsiednich krajów, kolejne 7 mln znajduje się w drodze. (…) Wewnątrz syryjski konflikt ostatecznie został rozszerzony w regionalny i grozi rozszerzeniem w konflikt międzynarodowy.

Ostatnia opinia pochodzi z 16.09.2015 r. - proszę zapamiętać tę datę oraz informację zaznaczoną przez wytłuszczenie. Przyda się w następnych rozważaniach.

Co prawda przytoczone powyżej nazwiska niewiele nam mówią - a śmiem twierdzić, że nawet prawicowym dziennikarzom też nie - jednak jest to wyraz uczciwego spojrzenia na media od strony niemieckiej, na których po Nowym Roku nie zostawia się suchej nitki. Powinniśmy to traktować jako głos prawdy ludzi zawodowo zajmujących się mediami, podobnym do głosu prawdy wypowiedzianego przez niemieckiego europosła popierającego wystąpienie premier Szydło w PE. Niestety są to tylko wyjątki. Szkoda, że wśród rzetelnych dziennikarzy jest tak mało uczciwych ludzi – to przecież nie politycy.

A co nam mówi nazwisko Merkel? - Aaaa, to co innego – odpowie wielu czytających.

To inaczej: kiedy ona mówiła prawdę? Ja znalazłem taki jeden przypadek (5), oto on:

21.10.2015 – Merkel na spotkaniu w siedzibie koncernu IG Metall we Frankfurcie powiedziała wreszcie prawdę – to nie wojna w Syrii jest przyczyną obecnej imigracji, a globalizacja. Powiedziała: Wywozimy co miesiąc nasze produkty o wartości 100 mld Eu i przez dziesięciolecia nasza gospodarka rosła w siłę. (…) Teraz doświadczamy zjawiska odwrotnego, globalizacja wraca do nas. To o czym myśleliśmy, że jest daleko od nas, jak wojna w Syrii czy chaos w Libii, uzewnętrzniło się nam pod postacią uciekinierów i musimy sobie z tym poradzić. Musimy zaakceptować ten poziom legalnej imigracji, to jest globalizacja. Ponieważ Europa i Niemcy stanęły przed masowym napływem i olbrzymim wyzwaniem, mogę spokojnie powiedzieć, że podołamy temu.

Komuś potrzeba dodatkowego wyjaśnienia?

Na koniec o wspomnianej wcześniej dacie 16.09.2015 r. w kontekście tego co czeka Europę w najbliższych miesiącach. Proszę zauważyć, że mowa jest tylko o Syrii: 4 mln uchodźców jest już poza ojczyzną, a kolejne 7 w drodze.

Jeszcze dwie inne daty:

18.09.2015 r. – węgierski minister spraw zagranicznych Sijarto stwierdził (3), że w kierunku EU zmierza ludzki potok – 35 mln ludzi!

11.01.2016 r. - niemiecki minister Gerd Müller twierdzi, że do Niemiec dotarło 10% uchodźców i należy spodziewać się napływu fali od 8 do 10 mln osób.

16.09.2015 – 18.09.2015 – 11.01.2016; wektor przyśpieszenia rośnie.

Widać wyraźnie, że jako europejskie społeczeństwo jesteśmy – po europejsku i solidarnie – oszukiwani. Dla tych siedzących na wyższej (ministerialnej) grzędzie jest jasne: EU będzie zmuszona do przyjęcia nie tysięcy ludzi, a milionów ludzi.

I o tym będzie w następnej notce.

 

Zdjęcie: internet

(1) http://blauerbote.com/2016/01/10/gutes-interview-zum-syrienkrieg-und-der-rolle-der-medien/

(2) http://blauerbote.com/2015/09/16/syrien-experten-zu-krieg-und-fluechtlingen/

(3) http://www.nezavisne.com/novosti/svijet/Prema-Evropi-ide-35-miliona-izbeglica/326253

(4) http://www.dw.com/bs/talas-izbjeglica-tek-kre%C4%87e-prema-evropi/a-18969790

(5) http://www.slobodnadalmacija.hr/Novosti/Svijet/tabid/67/articleType/ArticleView/articleId/303953

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

jeszcze niedawno w Europie Wschodniej, musi przystapić do rozwiązywania konfliktu, który sama wywołała (oczywiscie z niewatpliwa pomoca USA, Izraela i Arabii Saudysjskiej).

Przytaczam tu słowa z wypowiedzi Profesora Legutko, który w czasie obecnosci szpetnej Merkeli w Parlamencie Europejskim skierował je do niej, słusznie dowodząc, że ona sama najlepiej wie jak to bywało w tamtych czasach, bo pochodzi z państwa komunistycznego, czyli NRD.

Niestety ww. wojnę wywowłali tylko niektórzy, ale wszyscy Europpejczycy solidarnie bedą ponosić konsekwencje niemieckiej i francuskiej haniebnej dzialalności prowojennej. Obecnie niestety UE to tylko ściema, manipulacja i blamaż, co udowodniła wczorajsza rozprawa w siedzibie Parlamentu, będaca ingerencja w polskie sprawy wewnetrzne i jej suwerennośc.

W tej sytuacji pozostaje chyba tylko przyłączyć się do hasła wygłoszonego przez Korwina "Unia Europejska musi być zniszczona", na wzór wypowiedzi mówcy i polityka rzymskiego Kato Starszego, który każde swoje wystapienie kończył stwierdzeniem "Kartagina musi być zniszczona" i rzeczywiście tak sie stało. 

Słowo ma niezwykłą moc, moc niejednokrotnie sprawczą i przy jego pomocy można dkonać zarówno wiele złego, jak też dobrego. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1505278

Precyzyjnie zaplanowane, doskonale zsynchronizowane działania. Nie trzeba być skrupulatnym analitykiem aby dostregać opisane zjawiska jako prawidłowości.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1505281

Podobnie jak teraz zachodnia częśc UE gniło i upadło zachodnie Cesarstwo Rzymskie...także zaczęło sie od napływu plemion germańskich i słowiańskich, osadzanych w granicach imperium. Tysiąc lat dłużej przetrwało Cesarstwo wschodnie....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1505299

Cytuję pana Jasieńka: „Widać wyraźnie, że jako europejskie społeczeństwo jesteśmy – po europejsku i solidarnie – oszukiwani. Dla tych siedzących na wyższej (ministerialnej) grzędzie jest jasne: EU będzie zmuszona do przyjęcia nie tysięcy ludzi, a milionów ludzi.”

Fakt Jasieńku!

Dasz palec – zażądają ręki. Podasz rękę – wciągną nas w sam środek g@wn@ globalizacji!

Pisałam już w komentarzach na niepoprawni.pl, ale:

-Przypominam: STOP dla imigrantów, STOP dla terroryzmu!

-Przypominam przesłanie 9 letniego Syryjczyka: :” Proszę, pomóżcie Syryjczykom. Oni już teraz potrzebują waszej pomocy. Zatrzymajcie tę wojnę. Wcale nie chcemy zostawać w Europie. Powstrzymajcie tylko wojnę w Syrii. Tylko tyle”!!!

-Przypominam: nie podzielam opinii (wszystkie "jedynki" z góry  biorę na piersi), że Rząd IV RP w ramach kontynuacji zobowiązań rządu PO-PSL przyjmie uzgodnione z Brukselą 7 000 imigrantów.

Paweł Kukiz jest nie tylko przeciwko przyjmowaniu imigrantów ekonomicznych, ale nawet także chrześcijan, którzy uciekają przed prześladowaniami Państwa Islamskiego.

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/kukiz-przeciwko-przyjmowaniu-imigrantow,14909202541

Kukiz'15: rusza zbiórka podpisów pod wnioskiem ws. referendum dot. Imigrantów

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kukiz-15-rusza-zbiorka-podpisow-pod-wnioskiem-ws-referendum-dot-imigrantow/2k7ceg

–„ Rozmowa z premier Beatą Szydło w KPRM utwierdziła mnie w przekonaniu, że PiS – tak jak Platforma – prowadzi politykę proimigracyjną, która jest szkodliwa dla Polski i Polaków. PiS w kampanii wyborczej wyraźnie opowiadał się przeciwko przyjmowaniu imigrantów, a w tej chwili premier mówi, że podtrzymujemy zobowiązania rządu Ewy Kopacz – powiedział Kukiz na konferencji prasowej w Sejmie.”

A skoro tak to czas sięgnąć po: Art. 4. Władza zwierzchnia w RP!!!!, Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub B E Z P O Ś R E D N I O

Skoro politycy nie mogą się dogadać koniecznym jest przeprowadzenie referendum w sprawie przyjęcia imigrantów w tym „zaklepanych” 7 000  - tzw. kontynuacji  zobowiązań rządu PO PSL (bez konsultacji z opozycją, bez konsultacji z Narodem!).

Przyjęcie 7 000 imigrantów, nie przeprowadzenie referendum w tym temacie,  realizacja zobowiązań programowych z kampanii pana prezydenta i pani premier w sposób okrojony, zniekształcony czyli „szczątkowy” lub ich nie dotrzymanie da odpowiedź na pytanie: DOKĄD ZMIERZAMY!

ps

Gdy już myślisz, że wszys­tko będzie dob­rze, oka­zuje się, że to były tyl­ko ko­lej­ne pus­te obiet­ni­ce. Roz­cza­rowa­nie przychodzi znienacka... 

~Nutella

Politycy są wszyscy tacy sami? Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki?

~Nikita

Tak, tak, ale zapominają, że :

„Opinia publiczna to dziwka, która idzie za tym kto więcej zapłaci!”

~Tom Wolf

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

casium

#1505404