Stop podwyżkom – ważne chyba nie tylko dla obywateli Warszawy

Obrazek użytkownika wojcicki
Kraj

Sadzę, że dotyczy to w jakimś sensie wszystkich społeczności lokalnych, chociaż “Stop podwyżkom” jest akcją na rzecz referendum warszawskiego.

Na ulicach i w biurach poselskich PiS możemy podpisać się pod wnioskiem o zorganizowanie referendum i pod protestem przeciwko planowanym podwyżkom. Oto główny tekst ulotki:

"REFERENDUM WARSZAWSKIE STOP PODWYŻKOM

Platforma Obywatelska i Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz fundują Warszawiakom olbrzymie podwyżki opłat:

1. Bilety komunikacji miejskiej zdrożeją o 70%

2. Woda i ścieki o 30%

3. Ogrzewanie i ciepła woda o kilkadziesiąt procent – jeżeli SPEC zostanie sprzedany

4. Opłata za Twoje dziecko w żłobku z 200 zł do 1170 zł – prawie 600%

Możesz się temu sprzeciwić Złóż podpis, poprzyj referendum przeciwko drożyźnie \ warszawskiej! www.referendumwarszawskie.pl".

I jeszcze kwestia prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (SPEC), planowanej przez władze Warszawy, która może spowodować znaczące zwiększenie wydatków z kieszeni użytkowników.

“Uwaga! – czytamy m.in. w materiale informacyjnym – Prywatyzacja SPEC oznacza dla Ciebie znacząco wyższe rachunki za energię cieplną i ciepłą wodę. Jest to oczywiste, gdyż SPEC jest naturalnym monopolistą i nie ma w Warszawie konkurencji. Celem prywatnego właściciela będzie maksymalny zysk”.

Pewnie każdy mieszkaniec polskiego miasta ma taki “spec” na swoim terenie. W ulotkach informacyjnych szczegółowo wymieniono “za i przeciw” prywatyzacji tego typu monopolistycznych przedsiębiorstw, powołując się na doświadczenia z niektórych miast. Przyjaciół z Blogmedia 24 i z Niepoprawnych.pl proszę o potrzymanie tego postu na widocznym miejscu, o ile nie kłóci się to z dobrymi obyczajami. Dziękuję.

Pod postem na stronie macierzystej “Piotr Wójcicki – Długa Rozmowa” pełny tekst ulotek informacyjnych z argumentacją w plikach do ściągnięcia..

Ocena wpisu: 
Brak głosów