Prawicowa blogosfera jako psy Pawłowa

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Od kilku dni tematem numer jeden w prawicowej blogosferze jest skandal z zamianą ciał ofiar tragedii smoleńskiej i kwestia ich ekshumacji. Wszystkich podnieciła zwłaszcza czwartkowa debata w Sejmie. Komentując ją, a także wcześniejsze wypowiedzi przedstawicieli polskich władz, blogerzy przede wszystkim dają wyraz swemu oburzeniu. W dziesiątkach notek piszą, że Tusk niby przeprasza, a w rzeczywistości broni Kopacz i zwala winę na Kancelarię Prezydenta Kaczyńskiego, że Seremet stara się wykazać, iż to rodziny ofiar są odpowiedzialne za cały skandal, a Tomasz Arabski, który dwa i pół roku temu zabraniał otwierania trumien, twierdzi teraz, że żadnego zakazu nie było i t.d., i t.p.

  Jak słyszę ten chór, to robi mi się niedobrze. A czegóż innego należało sięspodziewać? Że Tusk padnie na kolana i zaleje się łzami. Że Seremet oświadczy: to ja nie dopełniłem moich obowiązków - gotów jestem ponieść konsekwencje? Że Kopacz przestanie kłamać, a Niesiołowski pluć jadem? Przecież to bez sensu. Tusk i jego banda celowo oddali śledztwo Rosjanom, by prawda nie wyszła na jaw i teraz nie mają już innego wyjścia niż trzymać się ich wersji do końca i łgać dalej. Co innego jest ciekawe, ale jak na razie tylko dwóch blogerów zwróciło na ten fakt uwagę, bo reszta zachowuje się jak psy Pawłowa - dzwonek dzwoni, a oni się ślinią, wyłączając myślenie.

  Jednym z dwóch blogerów, którzy tego nie uczynili był Szuan. W dniu 25.09 opublikował on w Niepoprawnych.pl notkę "Coś tu nie gra...!" /TUTAJ/. Postawił w niej kilka ważnych pytań: "Zwyczajnie nie wierzę, by ludzie, którzy od tylu miesięcy poświęcili tak wiele energii na uciszanie Smoleńska ,dziś nie potrafili tak zamotać badan, by wyszło jak zwykle – wszystko gra, rodziny się mylą, państwo zdało egzamin. A skoro mogli, a wybrali (teoretycznie) gorsze dla siebie rozwiązanie , to co oni za jedni – masochiści ?! W takie bajki nie wierzę. Możliwości są dwie – albo stanęli pod ścianą, np. przez przekazanie przez rodziny próbek DNA do niezależnych badań , albo całe zamieszanie jest przysłowiową zasłoną dymną, mającą przykryć coś o wiele bardziej poważnego. (...)No bo jak to – zbadano ciała, stwierdzono profanacyjne zachowanie rosyjskich patologów zaszywających w ciałach ekstra dodatki w postaci śmieci, wychodzi na jaw kłamstwo zaprzyjaźnionego księdza o „jedwabnych całunach”, które jakimś cudem zamieniły się w czarne foliowe worki, gdzieś w tle zaginione różańce…a gdzie wyniki badań ?? Co zbadano, jakie były obrażenia, co dało się lub nie dało stwierdzić ? Był wybuch czy tylko pękło serce ? Nawet nie podano, czy i co w ogóle badano ! I co ? I nikt nie zareagował ? To o co tu chodzi ?!".

  Można jeszcze się zastanawiać, czy całe to zamieszanie nie jest częścią próby pozbycia się Tuska. Może to dlatego nagle zaczęto robić te ekshumacje?

  Drugim blogerem, który nie wyłączył myślenia był Rolex. W swojej najnowszej notce z 27.09 "Kompendium podstaw zadawania pytań" /TUTAJ/ sformułował pytania na które powinni odpowiedzieć prowadzący śledztwo w sprawie tragedii smoleńskiej i zamiany ciał. Podam przykładowo jedno:

  "W kolejnych sekcjach należy powołać biegłych, którzy będą mogli ocenić, czy którekolwiek z obrażeń nie powstało czasami po śmierci, a nie przed śmiercią lub w momencie śmierci ofiary. Należy ustalić, jak wyglądał transport ciał (jaki środek transportu i jak przewożono) z podsmoleńskiej polanki do Moskwy, i czy przewożone je w dostarczonych, charakterystycznych, jaskrawo pomalowanych trumnach, czy też nie? A jesli nie, to po co zdecydowano się na dość niespotykaną operację ładowania zwłok do trumien, a następnie rozładowywania ich? Skąd pochodziły trumny i jak dostarczono je na miejsce zdarzenia?".

  I to jest, moim zdaniem właściwe podejście. Trzeba przestać się oburzać i powtarzać milionowy raz, że Tusk i jego szajka to sk....syny. Od dawna już to wiemy. Należy natomiast stawiać właściwe pytania i szukać odpowiedzi.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

elig: Tej notki nie widać na Stronie Głównej? Ani na górze, ani na dole?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#293763

Niezupełnie jak psy Pawłowa bo pytania blogerzy wciąż zadają i to konkretne, tylko że ani Tusk, ani Kopacz, ani Seremet czy ktokolwiek z tej bandy na nie nie odpowie.
Posłowie też zadają im pytania, i co ? I nic !
Pozdrawiam.
contessa
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#293768

elig: Owszem, zadają, ale chyba nie takie jak powinni. Na mnie notki Szuana i Rolexa zrobiły dobre wrażenie. Można jeszcze dodać Gadającego Grzyba "Tylko nie mówcie, że to był przypadek" tu:
http://niepoprawni.pl/blog/287/tylko-nie-mowcie-ze-byl-przypadek
Swoja drogą, takie cyrki w Sejmie zaczynają byc standardową metodą działania Tuska. W sprawie Amber Gold też urządził coś podobnego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#293791

elig: w środku strony, bliżej dołu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#293790

Chyba niezupełnie tak wszyscy się rzucili na podany przez Tuska temat. http://niepoprawni.pl/blog/3527/dlaczego-tusk-pozwolil-na-ekshumacje

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#293785

elig: Dziękuję za link. Naprawdę ciekawa notka i dyskusja na jej temat też. Jakoś ją przeoczyłam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#293792

Należy ustalić, jak wyglądał transport ciał (jaki środek transportu i jak przewożono) z podsmoleńskiej polanki do Moskwy, i czy przewożone je w dostarczonych, charakterystycznych, jaskrawo pomalowanych trumnach, czy też nie? A jesli nie, to po co zdecydowano się na dość niespotykaną operację ładowania zwłok do trumien, a następnie rozładowywania ich?

Przepraszam elig, to pytanie Rolexa to bełkot. Ja rozumiem, że te czerwone ruskie trumny mało estetyczne były. Czyżby autor pytania preferował worki foliowe? Najwłaściwszym sposobem transportu w tej sytuacji jest teleportacja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#293795

elig: To nie jest bełkot. Śledztwo polega najczęściej na badaniu takich właśnie szczegółów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#293801

Jakiego koloru były ruskie trumny?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#293805

elig: To akurat nie jest takie ważne. Radzę przeczytać całą /linkowaną u mnie/ notkę Rolexa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#293922