"Pięść nad PiS-em" - zaginiona notka Aleksandra Ściosa

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  W portalu Nieznudzeni.pl do chwili obecnej widnieje  /TUTAJ/ "zajawka" notki Aleksandra Ściosa "Pięść nad PiS-em".  Gdy jednak klikniemy w link, ukazuje się napis: "Niestety strona szukana przez Ciebie w tym blogu nie istnieje."  /TUTAJ/.  Dzięki Google możemy ją jednak przeczytać  /TUTAJ/.

  Zrobiłam to i uznałam, że ten "zniknięty" tekst jest bardzo ważny i powinien byc dostępny w sieci.  Umieściłam go  /TUTAJ/.  Nie wiem, czemu został skasowany i czy zrobiła to administracja portalu, czy też sam autor w ataku nagłej autocenzury /n.p., by nie robić przykrości działaczom PiS/.  Jednak sprawy, których dotyczy ten wpis są fundamentalne dla polskiego państwa i mogą być nawet ważniejsze niż "afera podsłuchowa", którą się ostatnio tak fascynujemy.  Przytoczę kilka fragmentów notki Ściosa:  " PiS „zaapelował do prezydenta i rządu, aby do końca lipca przedstawili w Sejmie projekt ustawy zwiększającej do 2 proc. PKB wydatki na wojsko, a także plan wydatkowania tych środków. Jeśli tak się nie stanie, PiS zapowiada własną inicjatywę legislacyjną w tej sprawie.”

Wiceprezes PiS Beata Szydło podczas konferencji prasowej stwierdziła: „Cieszymy się, że pan prezydent dostrzegł to, o czym PiS mówi od dawna. Mamy nadzieję, że nie skończy się tylko i wyłącznie na zapowiedzi. Do końca lipca dajemy czas, ażeby pan prezydent w porozumieniu z rządem przedstawili w parlamencie nie tylko zmianę ustawy, w której zostanie wpisanie zwiększenie środków, ale również, żeby przedstawili plan, na co te środki będą wydawane”. Zapowiedziała również, że jeśli takie propozycje do końca lipca nie trafią do parlamentu, złoży je PiS, aby „wspomóc pana prezydenta w jego deklaracjach”. (...)  Mogę oczywiście zrozumieć, że reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości nie dostrzegają politycznego kontekstu swojej deklaracji i nie pojmują, że wspieranie „projektów zbrojeniowych” lokatora Belwederu jest aktem samobójczej głupoty, niegodnym nawet „konstruktywnej opozycji”. Już podczas wojny na Ukrainie, PiS dał dowód infantylizmu i rażącej krótkowzroczności, udzielając poparcia propagandowej transformacji rządu D. Tuska. (...)  Trudno jednak pojąć, dlaczego opozycja chce wyrzucać pieniądze podatników na konserwację komunistycznego skansenu, zwanego siłami zbrojnymi III RP, daje dodatkowe środki ignorantowi na stanowisku ministra obrony narodowej (co w praktyce oznacza oddanie ich generalskiemu lobby) oraz popiera wzmocnienie środowiska, które ma tworzyć fundamenty reżimu prezydenckiego? (...)  Wydaje się, że (nie po raz pierwszy) zastawiono tu potężną pułapkę na opozycję. Po raz pierwszy jednak, pułapka ta może zamknąć się na tyle skutecznie, by PiS nie mógł się z niej wydostać. Najbliższy rok upłynie bowiem nie tylko na prowadzeniu ostrej walki wyborczej (w której D. Tusk przyjmie rolę politycznego kondensatora) ale będzie czasem pełnej reaktywacji i rewalidacji wpływów środowiska byłych WSI. (...)  Jeśli partia opozycyjna nie rozumie lub nie dostrzega tych zagrożeń – nie warto będzie żałować przegranej PiS-u. Jeśli jednak opozycja rozpoznała zamysły Belwederu, lecz godzi się na drugą kadencję Komorowskiego i liczy na wyborcze „nowe rozdanie” - nie powinniśmy być zdziwieni, gdy „pancerna pięść” zostanie zaciśnięta.".  Trzeba powiedzić, że ta krytyka jest rzeczywiście ostra i mogła kogoś urazić.  Takie ostrzeżenie jest jednak potrzebne.  Osobiście zgadzam się ze Ściosem, iż Komorowski i jego kumple z WSI są dużo groźniejsi niż Tusk i jego ferajna.  Zauważmy, że "afera podsłuchowa" dodatkowo wzmacnia Komorowskiego.  Ostrzeżenie Ściosa staje się więc jeszcze bardziej aktualne

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:6)

Komentarze

Witaj

 

Ścios jest nieomylny? Jest omylny. Dlatego pewnie wycofał tekst. Dawał już wielokronie dowody, ze jego zdanie jest często pochopne.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1428311

 Może już czas, zanim będzie za późno ?!

 

Wiesz Elig.

W tym mateczniku, bagnie, posowieckiej  ćpanej komotuskiej hołoty nie ma prostych recept i prostych , oczywistych rozwiązań.

Z całym szacunkiem do Pana Ściosa, ale on niekoniecznie może mieć słuszność w tych swoich analizach tego komotuskiego burdelu.

Oczywistym jest, że ta banda celowo rozkłada Polskę w każdej dziedzinie życia.

Począwszy od edukacji, wyrzucając naukę Historii ze szkół, by matołów więcej i więcej przybywało a dalej w gospodarczym

 aspekcie rzeczywistości codziennej, jak fabryki, stocznie, kopalnie czy huty, jak i w militarnym jej aspekcie.

Przecież jeśli wiadomym jest, że polskie wojsko pomieściłoby się na jakimś stadionie to chyba coś jest nie tak ?!

Prawda ?

Zabili Polskich Oficerów pod Mierosławcem. Zamordowali Polskich Generałów pod Smoleńskiem w Drugim Katyniu.

Teraz, na oczach świata.

A Obama obściskuje się z Putinem, z bulem i matołem, bredząc o zwycięstwie demokracji w Polsce.

Celebrowali celebranci 25 lat.

Możnaby powiedzieć

 

- jacy demokraci taka demokracja !

 

Polska po 1918 roku zaistniała po ponad 100 latach niebytu politycznego,

po 2 latach zaledwie potrafiła zatrzymać bolszewicki najazd pod Warszawą i pognać ruską dzicz spod  Naszej Stolicy z powrotem do Moskwy,  a istniejąc tych krótkich 20 lat,

potrafiła zawalczyć z bandytami z zachodu i wschodu.

Nieskuteczne, co prawda,

ale też i nie było fizycznej możliwości by Polska militarnie przemogła armie najeźdźców niemieckich i bolszewickich, przy obojętności całkowitej "aliantów" z zachodu, Angli i Francji, które werbalne tylko niestety dały wsparcie.

   Ponoć są analizy specjalistów od wojskowości, którym z tychże analiz wyszło, że gdyby natychmiast udzielono wsparcia militarnego a nie tylko werbalnego, to Hitler mógłby być pokonany przed 17 Września  1939, przed wejściem dziczy ze wschodu bandyty Stalina.

Jak się stało wiemy wszyscy.

Tu przypomniały mi się znane słowa Winstona Churchila , Anglika, który chyba w tym temacie dekowania się zachodu, by nie drzaźnić Hitlera, powiedział w parlamencie brytyjskim mniej więcej tak....

- macie pokój a wojnę i tak będziecie mieli...

 

A później był Katyń.  Było ruskie ...odchołowienie... czyli pozbawienie Polski jej militarnej "głowy"

A barbarzyńcy niemieccy w tej samej można powiedzieć działałności rozpoczęli akcję w Krakowie nazywając ją Sonderaktion Krakau, czyli pozbawili Polskę Jej "głowy"cywilnej, aresztując i wywożąc do obozów śmierci polskich profesorów, naukowców, myślicieli z Alma Mater w Krakowie, czyli z Uniwersytetu Jagiellońskiego i z innych polskich uczelni.

Później były lata okupacji, miliony polskich istnień straciła Polska.

Później była okupacja sowiecka przez lat kilkadziesiąt w Polsce.

I też ginęli Polscy Patrioci

Okupowała Naszą Ojczyznę 300 tysięczna krasna armia.

Wojsko Polskie było Elig ?

Te wszystkie rokkossowskie psy, bieruty, generalicja, politruki, wolskie i inna swołocz na celu miała tylko zniewolenie i zniszczenie państwowości polskiej.

 

To się nie zmieniło Elig.

krasna armia wyszła ale miała kilkadziesiąt lat na POsianie w polskiej glebie smoczych swoich zębów.

Rację Masz i Ty i Pan Ścios.

Ale też i nie macie racji.

Czy ta pięść zaciśnięta, to coś nowego nad PiSem , nad Polską ?

Cały czas zmaga się Nasza Ojczyzna z siłami złego.

Czy to znaczy, że laskę położyć trzeba na wszystko jak radzi Pan Ścios ?

Bo WSI ?

Bo Komorowski ?

Trzeba ich chwycić za mordy wreszcie.

Patrzeć s....synom na ręce.

Powyciągać swołocz z tych dziur w których się okopali i siedzą przefarbowani przebierańcy udając patriotów.

Jak matoł, jak bul, jak te sienkiewicze, rzepy, millery, seremety  i cała ta ćpana hołota. To badziewie, te mafie przestępcze i szajki złoczyńców.

 

Rozmawiając w dziurach gdzie siedzą o Polsce, jak teraz belka z tym drugin wujem, na tych taśmach.

Oni kombinują żeby wymazać Polskę z map świata.

Mamy im pozwolić, bo WSI, bo Komorowski ?

Przed Wojną Naród się zorganizował.

Zrobił zrzutkę.

Powstał FON, Fundusz Obrony Narodowej.

Może treraz na coś takiego też już nastała pora ?

Jak "polski" rząd  jeździ na sesje wyjazdowe do izraelskiego knesetu, jak tam jeżdzi prezes NBP, no to chyba złego coś się bardzo dzieje.

Ustawa"kombatancka".

Śmiech na sali.

Dla Żydów , ofiar holokaustu z polskich podatników pieniędzy.

Himalaje przekrętu.

Czytałem, mam gdzieś w domu książkę, "Mój Przyjaciel Zdrajca",

rozmowy właściwie, autorki z Pułkownikiem Ryszardem Kuklińskim. Patriotą i Prawym Polakiem.

Żołnierzem.

 

TEN żołnierz powiedział, ,że gdyby trójki uzbrojonych żołnierzy Polskich, Patriotów w całym Kraju jednocześnie wkroczyły do akcji, to rozbroiłyby wszystkie te hufce ZOMO, ROMO, MO, SB i wszystkie te antypolskie bandyckie hordy.

W ciągu jednej nocy !

 

To stwierdzenie Pułkownika Kuklińskiego dotyczyło czasu, przed wprowadzeniem stanu wojennego, przez nieboszczyka, sowieckiego agenta wolskiego.

Słyszałem, że agent oskar, matoł też już coś kompinuje ?!

i straszy stanem wyjątkowym po tych tasiemkach ?

 

Może zaczyna wiać wiatr historii ???

I Ludziom jak Pięknym Ptakom

Rosną skrzydła....

A trzęsą się portki pętakom ?!

 

Inicjatywa PiSu ma głęboki sens i uzasadnienie............

 

Larum grają ! 

wołał Zagłoba w kościele.

Obudż się Michale !

Wołał na pogrzebie Pułkownika Michała Wołodyjowskiego.

Ojczyzna W Potrzebie !

Wstań Panie Michale !

Wstań !!!

 

Kibole, Bracia.

Już czas.

Już czas................................................................................................

 

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1428314

  Omawiany w mojej notce artykuł Aleksandra Ściosa ukazał się właśnie w "Gazecie Polskiej", nr 25/2014 z 18 czerwca 2014 pod tytułem "Belwederska pięść" /str. 18-19/.  Być może to właśnie był powód wycofania go z sieci.  W każdym razie - to dobra wiadomość.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

elig

#1428347