Dyskryminacja to przestępstwo

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  A zwłaszcza dyskryminacja ze względu na wyznanie religijne. Artykuł 32 Konstytucji RP głosi, że wszystkie religie są równouprawnione. Wszyscy obywatele są równi wobec prawa. Artykuły 194,195, 196 Kodeksu Karnego mówią wyraźnie, że utrudnianie sprawowania kultu religijnego jest przestępstwem ściganym przez prokuraturę, w poważniejszych przypadkach z urzędu. Więcej o dyskryminacji i sposobach przeciwstawiania się jej - patrz /TUTAJ/.

  Jednak szefowie Salonu24, Igor Janke oraz Radosław Krawczyk, podobnie jak i cała administracja tego portalu wyraźnie nie zdają sobie z tego sprawy i już od prawie czterech tygodni prześladują Kościół Nowego Przymierza z Lublina. Czynią to poprzez "zwinięcie" wszystkich czterech blogów w Salonie24 prowadzonych przez to wyznanie. "Zwinięcie" bloga oznacza, iż niezalogowany czytelnik w ogóle go nie widzi, a zalogowany musi dokonać skomplikowanej operacji zmiany ustawień konta, aby móc czytać ten blog, przy czym musi je powtarzać przy każdym zalogowaniu. Potraktowano w ten sposób zarówno blog Pawła Chojeckiego, pastora Kościoła Nowego Przymierza, blog miesięcznika "Pod Prąd" o treściach religijnych, konto telewizji internetowej, która służyła do transmisji niedzielnych nabożeństw i wreszcie blog redaktora naczelnego miesięcznika "Pod Prąd". Uczyniono to w dodatku 28 marca, na krótko przed Świętami Wielkiej Nocy.

  Jest jasne, że takie działanie nie mogło być skutkiem jakiegoś konfliktu miedzy Administracją Salonu24 a blogerem Chojeckim, lecz jest świadomym atakiem na Kościół Nowego Przymierza, przeszkadzającym mu w kontaktach z wiernymi. Takie złośliwe utrudnianie podpada, moim zdaniem, pod wymienione wyżej artykuły Kodeksu Karnego. Uważam więc, że Salon24 wszedł w konflikt z prawem. Kościół Nowego Przymierza jest protestanckim wyznaniem ewangelikalnym, wpisanym dnia 26.09.1997 w rejestr kościołów i związków wyznaniowych MSW /TUTAJ/. Podlega więc ochronie prawnej . Pastor Paweł Chojecki wystosował wczoraj /23.04/ list do instytucji monitorujących media, opisując powstałą sytuację /patrz /TUTAJ//.

  Przytoczę jeszcze wczorajszy komentarz znanej blogerki Eski: "Ponieważ na blogach Pawła Chojeckiego nie sposób znaleźć treści wulgarnych, kłamliwych czy obraźliwych, natomiast są to głownie rozważania o tle religijnym, wniosek nasuwa się sam - dyskryminacja ze względu na wyznanie. I to jest niebywały skandal!!! ESKA66217485 | 23.04.2012 21:42"

  Sam pastor Paweł Chojecki wciąż jeszcze skłania się do do polubownego załatwienia sprawy. Wczoraj napisał: "Na razie red. Janke ma jeszcze szanse załatwić to polubownie.". Mam nadzieję że władze Salonu24 skorzystają z tej szansy, podporządkują się obowiązującemu w Polsce prawu i "odwiną " wszystkie blogi Pawła Chojeckiego i Kościoła Nowego Przymierza.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Mam nadzieję że władze Salonu24 skorzystają z tej szansy, podporządkują się obowiązującemu w Polsce prawu"

Prosze nie byc naiwna.To prawo dotyczy tylko opozycji i ludzi jej popierajacej.
W normalnym panstwie,gdzie przestrzega sie prawo,Prezydent,Tusk i jego rzad powinni dlugo gnic w wiezieniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#248446

elig; Salon24 NIE jest częścią rządu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#248448

Nie jest czescia,ale jest dotowany przez rzad!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#248455

I jeszcze dodam przyklad.Jesli Pani jest wlascicielem firmy,a Pani wspolpracownik nie trzyma sie regul,tylko przynosi szkody firmie,jak Pani zareaguje?
Podobnie postepuje IJ.
Owszem,popieram ten wpis i nalezy sie dziesiatka,jednak przez ten komentarz chcialem zwrocic uwage,ze w Polsce nie obowiazuje zadne prawo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#248463

elig: Powinniśmy dążyć do tego, by prawo zaczęło znów obowiązywać. Nic mi nie wiadomo o tym, jakoby rząd finansował Salon24. Dwa lata temu załatwili sobie ponad 800 tys. dotacji z UE. , a niedawno skłonili jakiegoś przedsiębiorcę z branży spożywczej do zainwestowania 1,5 miliona.
Szkody Salonowi24 przynosi cenzura, jaką tam uprawiają.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#248537

Sama Pani pisze "załatwili sobie ponad 800 tys. dotacji z UE" Co to znaczy zalatwic?Dla mnie oznacza to kretactwo.
Gdyby wystapili o dotacje do UE,z pewnoscia sam by sie tym pochwalil IJ.
Albo:"skłonili jakiegoś przedsiębiorcę z branży spożywczej do zainwestowania 1,5 miliona."
Sklonili,to znaczy zmusili pod wplywem nacisku,czy szantazu.

Chyba nie oczekuje Pani,ze IJ wyzna ,ze ...tak,PO mnie sfinansowala do inwigilacji nieslusznych obywateli?
Wystarczy zobaczyc,z kim IJ prowadzi rozmowy,wywiady w tv.
Na salonie natomiast gra role "niezaleznego",ale uwazny obserwator szybko zauwazy za kim stoi.
Powinnismy dazyc ,aby prawo zaczelo obowiazywac,ale przy obecnej wladzy,nie napawa to optymistycznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#248558

elig: Dotację załatwili poprzez PARP na projekt t.zw. "lubczasopism". Szczegóły negocjacji z przedsiębiorcą nie są mi znane. Janke pisze, iż otrzymał on 25% udziałów w Salonie24 oraz obietnicę wejścia Salonu24 na giełdę New Connect.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#248649

Ja tez o tym slyszalem.Istotnie,mozna stamtad otrzymac takowa dotacje.Warunkiem jednak jest spelniac podstawowe kryteria,a te sa uzaleznione od beneficientow.Inaczej mowiac - otrzymasz od nas dotacje i wszelka pomoc,ale bedziesz tanczyl tak jak my ci zagramy.I wlasnie tak tanczy:)
Salon24 jest obecnie najbardziej znana lewacka witryna blogerska w kraju,a o taki wlasnie chodzilo EU.
Sadze,ze wielu chcialoby otrzymac taka dotacje i zalozyc taka strone,jednak dotyczy to tylko "ukladowcow"
Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#248732

elig: Trudno się z tym nie zgodzić. Ten od wędlin może być "słupem", ale nie musi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#248782

Wszystko tam owiane jest tajemnica.Zreszta nie sposob tutaj na tego typu dyskusje.Sam wiele wyszukuje w sieci,a te zrodla nie zawsze sa prawdziwe.Wg. mnie kreci sie to na wzor afery Rywina.A poniewaz spin doctor z dnia na dzien rosnie,trudno o wiarygodne zrodla.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#248817