Czy expose Kaczyńskiego opracowywał Modzelewski?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Wczoraj, 2.09, przeczytałam w portalu Fakt.pl następującą informację /TUTAJ/:

             "Skandal! PiS płaci za pisanie ustaw !"

 Można się było z niej dowiedzieć, że:

  " Jak się dowiedzielismy, kluczową ustawę podatkową napisała kancelaria Witolda Modzelewskiego, eksperta ds. podatków." Muszę powiedzieć, że mnie zatkało z wrażenia. Pamiętałam bowiem doskonale, kim był Witold Modzelewski. W latach 1992-96 był wiceministrem finansów odpowiedzialnym za podatki. Wsławił się zwłaszcza swoim pomysłem wprowadzenia w Polsce katastru i podatku katastralnego, czyli daniny od wartości rynkowej nieruchomości. Proponował przy tym absurdalnie wysokie stawki /nawet do 10% rocznie/. Do dziś pozostał wierny tej idei, co widać /TUTAJ/. Prawo i Sprawiedliwość twierdziło zawsze, iż jest przeciwne temu podatkowi.

  Jest jednak coś jeszcze:

  W lipcu 2003, w tygodniku "Wprost" Wojciech Sumliński opublikował artykuł "To tylko mafia", przedrukowany następnie w portalu Obywatelskie Nieposłuszeństwo /TUTAJ/. Omówił w nim zeznania świadka koronnego Jarosława Sokołowskiego ps. "Masa" w sprawie mafii pruszkowskiej. W artykule występował "profesor M", współpracujący z Aleksandrem Gawronikiem i mafią.

  Niedawno portal Polandleaks.org /pisalam o nim /TUTAJ// opublikował odpis pełnego tekstu zeznań "Masy" /TUTAJ/. Zgadza się on w pełni z tym, co napisał Sumliński i zawiera pełne dane profesora M. Okazał się nim być właśnie Witold Modzelewski.

  Zacytuję teraz odpowiednie fragmenty protokołu przesłuchania Jarosława Sokołowskiego ps. "Masa" z dnia 6 września 2000:

  "Gawronik powiedział , że potrzebuje od grupy pruszkowskiej dwóch milionów dolarów na rozkręcenie interesu a w zamian za te pieniądze grupa będzie czerpała określone korzyści . (...) . Te pieniądze były potrzebne na pierwszy sklep w Słubicach na pierwszy transport papierosów z wytwórni papierosów na terenie Polski , a także na opinie prawne , które robił dla niego profesor Modzelewski a także na łapówki dla Modzelewskiego i Goryszewskiego (...)

  Na drugim spotkaniu również Gawronik był sam. Na spotkanie w La Cucharacha przyjechał również sam, ale przywiózł ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty i zezwolenia , które potrzebne mu były do przekonania mnie o słuszności zainwestowania pieniędzy grupy przestępczej w jego interes . Te dokumenty to były zezwolenia i koncesje a także opinie prawne podpisane przez profesora Modzelewskiego . Na wielu papierach widniały ministerialne pieczątki . Nie zagłębiałem się w lekturę tych dokumentów i dlatego nie pamiętam z jakiego ministerstwa pochodziły te dokumenty . (...)

  Gawronik powiedział mi , że w tej chwili nie jest to ostatecznym celem bo wiedział do Goryszewskiego i Modzelewskiego , że podatek akcyzowy ma się zwiększyć za kilka miesięcy. Powiedział również , że jeżeli uruchomimy tę firmę w pierwszym kwartale 1999 roku oddamy do skarbu państwa miliard nowych złotych. Chodziło mu o zobrazowanie dochodów jakie będzie uzyskiwać firma. (...) .

  Prezesem ze strony Gawronika miał być Pan Krauze , który kiedyś nadzorował jego kantory a wiceprezesem z naszej strony miał być pan Wagner (...) Wiem od nich , że odwozili z Poznania do Warszawy profesora Modzelewskiego po jego spotkaniu z Gawronikiem . Gawronik mówił mi ,że 10% udziałów w firmie miał mieć Goryszewski , natomiast generał Patylicki [Petelicki] ma się zająć ochroną firmy."

  Opisywane przez "Masę" rozmowy toczyły sie w 1999 roku. Dziwnym trafem w dniu 8 grudnia 1999 Witold Modzelewski, profesor UW, otworzył swoją kancelarię. Czy za pieniądze "Pruszkowa" - nie wiadomo.

  Dodam jeszcze, że Gawronik został aresztowany w 2001 i skazany w 2005 przez sąd w Gorzowie na 5 lat więzienia za wyłudzenie 9,5 mln zł VAT. Wyszedł z wiezienia w 2009, ale od 27 lipca 2012 znów siedzi, tym razem za niezapłacenie grzywny w wysokosci 350 tys. zł /jego życiorys jest /TUTAJ//. Politycy PiS MUSZĄ wiedzieć o zeznaniach "Masy", Gawroniku i Modzelewskim. Dlaczego więc wybrali właśnie tę kancelarię?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dodam, że to Witold Modzelewski wprowadzał w Polsce VAT, a następnie zarabiał (już prywatnie, w swojej kancelarii podatkowej) na doradztwie w sprawach podatku, który sam wprowadzał jako wiceminister, bo wtedy mało kto w Polsce orientował się w zagadnieniach VAT-owskich.
Jeśli PiS faktycznie korzysta z jego usług, to pogratulować...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#287517

Jeżeli faktycznie tak jest, to...

Albo to błąd, i do tego skandaliczny strzał w stopę, albo coś innego... orszego.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#287520

elig: Jeśli to prawda - to jest to coś gorszego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#287529

elig: Skąd ja mogę to wiedzieć. Dlatego pytam. Artykuł "Faktu" stawia sprawę jednoznacznie, a czy mówi prawdę....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#287528

Wysłałem na mypis prośbę o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Może za trzy tygodnie odpowiedzą ;-)

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287552

elig: Za trzy tygodnie wszyscy o tym zapomną.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#287575

 Prosze wysluchac fraszki o dziennikarzach autorstwa Waclawa Kujbidy. Dobre! http://vod.gazetapolska.pl/2312-zwiazek-nocnikarzy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287560

elig: Czy Pan sugeruje, że ci z "Faktu" to nocnikarze?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#287579

jeśli dobrze pamiętam prof. Modzelewski to człowiek, który stworzył polski system podatkowy. Niewiele jest w Polsce osób które potrafiłyby równie realnie jak on napisać ustawę o podatkach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287561

elig: Polski system podatkowy jest wyjątkowo niesprawny, uciążliwy dla obywateli i wręcz kryminogenny. Nie ma czym się chwalić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#287587

odgrzewane kluchy (z przed roku)
http://forsal.pl/artykuly/553733,eksperci_o_projekcie_ustaw_podatkowych_na_zlecenie_pis.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287563

elig: Nie ma w tym nic złego ani niezwykłego, że ustawy piszą eksperci i że im się za to płaci. Problem w tym, czy są oni godni zaufania. Ja na przykład dowiedziałam się o tym, że profesor M. z artykułu Sumlińskiego to Witold Modzelewski dopiero 21.08 z linkowanej w mojej notce publikacji w Polandleaks.org , portalu raczkującym dopiero, mało znanym i tchnącym amatorszczyzną /o katastrze wiedziałam już przedtem/. Z artykułu Sumlińskiego można się dowiedzieć, że: "Zeznania Jarosława Sokołowskiego (Masy) są wiarygodne, "Pruszków" istniał - uznał Marek Walczuk, przewodniczący składu sędziowskiego w procesie najgroźniejszego polskiego gangu.". Prawdopodobne jest więc, że gangster ten mówił prawdę także o Modzelewskim, a w takim razie ten ostatni popełnił co najmniej dwa poważne przestępstwa. Gadający Grzyb w komentarzu powyżej zwrócił uwagę na inne nieprawidłowości w postępowaniu Modzelewskiego. W publikacji sprzed roku nie było o tym wszystkim mowy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#287585

Odnoszę się do rewelacji "Faktu", że kluczową ustawę podatkową napisała kancelaria Witolda Modzelewskiego, eksperta ds. podatków. Ameryki nie odkryli, skoro projekty takie, przygotowane na zlecenie PiS, zaprezentował prof. Witold Modzelewski na konferencji naukowej 05.10.2011 r.

News nie pierwszej świeżości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287590

elig: To z okazji expose Kaczyńskiego "Fakt" "odgrzał" starą wiadomość sprzed roku :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#287651