Panie Igorze, co z tym Salonem (24)

Obrazek użytkownika fotoamator
Kraj

Salon 24 staje się powoli ZALEŻNYM forum publicystów. Przemiana następuje stopniowo, jednak jest już wyraźnie zauważalna, czego nie można było powiedzieć jeszcze kilka miesięcy temu. Pewne przesłanki już wtedy ku temu się pojawiały, ale nie były one jeszcze tak intensywnie eksponowane. Jeszcze kilka miesięcy temu Polska żyła innymi tematami. Pierwszym i najważniejszym z nich było wyjaśnienie przyczyn tragedii smoleńskiej, drugim były wybory parlamentarne. I taki też był główny podział tekstów i komentarzy na S24.

Jednak od pewnego czasu, a zjawisko to pojawiło się po wyborach parlamentarnych, przeważająca, w moim odczuciu, stała się opcja „parcia na szkło” a w tym przypadku na stronę główną, wszelkiej maści nieudaczników politycznych , osób politycznie skompromitowanych, lub przedstawicieli obecnej władzy. Znamienna jest prawa kolumna strony głównej, w której pokazane są stopklatki z „salonowych rozmów”. Patrzę i przecieram oczy ze zdumienia.

Na pierwszym miejscu rozmowa z Andrzejem Grzybem – przedstawicielem skompromitowanej koalicji rządzącej, której notowania drastycznie spadają. Ale widocznie dla Salonu 24 jest postacią na tyle ważną, by przeprowadzić z nim wywiad.

Drugie miejsce – czołowi przedstawiciele nieudacznej politycznej pseudointeligencji. Wielokrotnie ośmieszani przez bloggerów – polityczny bankrut, wraz ze skompromitowanym, politycznym karierowiczem, wywodzącym się ze środowisk betonu partyjnego

Trzecie miejsce – przedstawiciel skompromitowanej władzy wysokiego szczebla. Jak można zauważyć, „ci państwo” mieli już swoje do powiedzenia. Dlaczego stwarza im się dodatkowe możliwości szerzenia swojej propagandy politycznej ? Czyżby TVN, Polsat, TVP już nie wystarczyły, że trzeba ich jeszcze zapraszać do medium „niezależnego” ?

Czwarte miejsce – polityczny nieudacznik i człowiek nielojalny wobec swej macierzystej opcji politycznej, który odszedł od niej w momencie, w którym lojalność była najbardziej potrzebna.

Czy osoby te są aż tak ważne dla redaktora naczelnego Salonu 24 ? A może po prostu "w pewnych kręgach" S24 zaczął stawać się już mniej popularny i zaczyna się problem z rozmówcami..?

Jeśli do tego dodać ignorowanie przez redaktora naczelnego wypowiedzi wielu osób, które de facto stworzyły ten portal swym pisaniem, oraz zupełnie niezrozumiałą politykę redakcyjną, która w niebyt zsyła wiele bardzo ciekawych tekstów, promując stale tych samych autorów , których teksty nie zawsze trzymają poziom, a w wielu przypadkach są jedynie dość pokracznie pisaną propagandą polityczną, to nie należy wróżyć portalowi świetlanej przyszłości.

Znamienne jest również odejście wielu znanych bloggerów, oraz bardzo liczne teksty, w których padają zarzuty o cenzurę na portalu. Nie będę cytował, ani wymieniał. Użytkownicy doskonale wiedzą o kogo chodzi.

Ja wiem, że fakt, iż Polacy jedzą sól wypadową, jest niezmiernie ważny – czasami tak bardzo, że temat wędruje na stronę główną, ale…jak będę chciał o tym poczytać, kupię sobie Super Express i po sprawie. A jak będę zainteresowany wypocinami panów Libickiego, lub Siwca, to zajrzę na ich strony internetowe i tam znajdę te ŚWIĘTE POLITYCZNE PRAWDY I MĄDROŚCI, w treści swej niezwykle bogate – po cóż mi czytać ich skromne stylowo i intelektualnie notki na portalu dla bloggerów.

Musicie się Państwo zastanowić – albo komercja, albo poprawność polityczna, albo niezależność – inaczej powstanie z tego jedynie klon internetowy znanego i popularnego w pewnych kręgach zbliżonych do władzy, programu satyrycznego, o wdzięcznej i lotnej nazwie - „Co z tą Polską?” . Niestety, trzech grzybów w barszczu być nie może i musicie się w końcu Państwo zdecydować, bo inaczej grozi to redakcji co najmniej obstrukcją. Gorzej, jeżeli przydarzy się redakcyjna biegunka z powodu nagłego spadku notowań. Wtedy lekarstwa mogą nie zadziałać...

Co z tym Salonem, Panie Igorze ? Stracił Pan instynkt samozachowawczy ?

PS Oczywiście nie liczę na SG. Niedługo zapewne trafi tam ważniejszy tekst - o jajach w proszku, w których nie ma jaj - tym żyje Polska , prawda ?

tekst ukazał się (chyba) również na S24.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

masz racje, ale tylko do pewnego momentu. IJ i inni decydenci juz dawno zdecydowali czym salon24 ma byc. na dlugo zanim mnie sie zaczely oczy otwierac. i bedzie jeszcze gorzej. a jak bedziesz nadal kwekoli, to i Ciebie zniknom jak i mnie. co wcale nie jest takie najgorsze, bo w pewnym towarzystwie nie wypada sie wrecz pokazywac. pozdr.10p

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#233997

to tekst "taktyczno - satyryczny" :) Popełniłem go z pełną świadomością konsekwencji i przyznaję się do winy :) Następne teksty na S24 będą bardziej satyryczne a już mniej taktyczne :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#234004

Witaj TUTAJ :-)

Serdeczności Przyjacielu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#234013

Tutaj o wiele serdeczniejsza atmosfera i ludzie jacyś tacy znajomi :) Przyciągniemy ich więcej od Janke - ja to juz widzę oczyma wyobraźni i statystyki oglądalności :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#234017

Na S24 panel mi się wiesza, zdążyłem tylko na 1 komentarz odpowiedzieć. Ale mnie tam monitorują :-)

Pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#234022

Mam to samo. Wiesza mi się panel. Ale tylko wtedy jak używam w komentarzu słowa "Niepoprawni" Ot, technika...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#234028

Prawdopodobnie trafił pan w dziesiątkę - salon przestaje się liczyć, są kłopoty z rozmówcami więc bierze się tych, którzy się nawiną. To z kolei skutecznie odrzuca innych - bo kto ma  ochotę wygłupiać  się w towarzystwie Libickiego? - i koło się zamyka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

sannah

#234015

widać też znikająca liczbę komentarzy (oprócz tzw "stałych bywalców"), znikające komentarze - szczególnie tych trolli tzw "jednorazówek" ,ktorzy zakładaja konto, komentują jeden dwa teksty i likwidują konto.
Ale pękło we mnie coś jak zobaczyłem Migalskiego, który "robi" za redaktora. Mówiąc pękło, myślę o przeponie :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#234026

Salon=oksymoron
Niezalezny=oksymoron
Forum=bzdura
Publicystów=ale swoich
Nie wiem,czy pamietasz list otwarty Jankego do Zdrojewskiego?
Tamten rok...wiosna...cos takiego.
To był cyrograf podpisany przez Jankego u najwiekszego betona
PO!Zdrojewski juz wtedy finansował Krytyke Polityczną.
Dobrał sobie Krawczyka z ITI [onet] i kilku do moderacji.
Juz wtedy wielu blogerów wiedziało czym to grozi...
Janke to taka glizda,zawsze szukał "pana" i szukał konfitur.
Jego artykuły w Rzepie,to było "za,a nawet przeciw",siedzenie
na barykadzie,aż jaja puchły...jedna noga na lewo,druga na prawo.
Faktycznie zaczęła się liczyć klikalność,ilość i w nosie jakość!
Agentura z ITI,Agory,SLD,PO i ze służb!Za wiedzą i zgodą.
Jedni blogerzy sami odeszli,innych wywalono z hukiem.
Został plankton i trochę pajaców od osoby palikot.
Co do monitorowania i namierzania:
Od tego jest serwer!
Wpisują IP,miasto,przeglądarkę,nr.karty sieciowej i dostawcy
Onet to juz robił 10 lat temu.
Zapis na serwerze..."blokuj","ukryj", "usuń"---samo sie robi
Mozesz se zmieniac login,pocztę,nick,kompa...po trzech dniach juz Cię mają.
Mnie zbanował Janke na "jankepost.salon24" i za dwa dni kopniak!
"Panie Patryku!Konto zostało zlikwidowane za naruszenie regulaminu VI.punkt1"---Agata Luśtyk...po tygodniu pisania
maili.
S24,to tuba PO-SLD-PSL i ruchu wibratora w świńskim ryju.
Było...i zdechło!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#234037

Tekst ten wisi na S24 od 19.24 i ma trzy komentarze.
W tym dwa...autora :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#234043

Z pewnością został zauważony, przeczytany i przemyślany.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

sannah

#234051

no to zobacz to :
http://fotoamator.salon24.pl/392331,igor-janke-dlaczego-nie
a teraz to :
http://fotoamator.salon24.pl/394199,wiadomosc-o-ekshumacji-p-gosiewskiego

i porównaj - komentarze + ilośc odwiedzających

a teraz
http://fotoamator.salon24.pl/396506,piarowski-smutek-w-oczach
z tym samym na Niepoprawnych (ilość odwiedzających)

Rozumiem rozrzut tematyczny - ale bez przesady

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#234060

Agatka to chyba pełni rolę PR Salonu - ostatnio znikały mi komentarze gości. Napisałem, a Agatka do mni odpisała, abym dokładnie opisał problem. Problem jest taki, że komenty znikają, a niektóre notki mają moim zdaniem, bez pochlebiania sobie, zaniżoną ogladalność - wystarczy porównać z Niepoprawnymi te same notki. Myślę, że mogą manipulować z cyferkami, aby zniechęcić do pisania pewnych tematów, że niby mało kto to czyta. Dziwne jednak jest że jednego dnia notke czyta 150 osób, a drugiego dnia nagle , inną notkę czyta już 800 - 900 osób. A cyferki najłatwiej "zmodyfikować" Trzeba chyba zrobic "pospolite ruszenie" i ściągnąć "swoich" tutaj. A tam niech jednego dnia ubędzie kilkudziesięciu blogerów - może to ich by troszkę "zabolało"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#234055

dokąd zmierza s24 to było widać już 5 lat temu; od tamtego czasu sporo się zmieniło, jedynie polityka jego szefów jest ciągle taka sama

zabawne jest to, że to forum jest uważane za strasznie prawicowe, wręcz pisowskie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#234059

Gdy zacząłem pisać na S24 rok temu było to forum bardziej wyważone tzn ilość notek różnych opcji była w przybliżeniu proporcjonalna. Teraz ewidentnie nastąpiła ofensywa "śmieci POlitycznych", trolli, komuchów i to za przyzwoleniem i w interesie redakcji. Tego rok temu nie było, choc przyznaję, nie traktowałem S24 jako w pełni niezależnego i obiektywnego portalu. Ale teraz przechodza sami siebie zarówno treścią, jak i formą - in minus oczywiście.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#234062

maciek z warszawy
Dość rzadko bywałem na salonie24 chyba że coś mnie zdenerwowało. Na niepoprawni.pl jeszcze rzadziej. Niemniej jednak podane tu spostrzeżenia są niestety całkiem słuszne.
Pozwolę sobie przytoczyć coś co potwierdziło moje podejrzenia a także podane tutaj i zachęciło do bardziej wnikliwej obserwacji. Nie będę tu powtarzał spostrzeżeń poprzedników a dodam z raczej krótkiego bywania w salonie24 i internecie dla mnie osobiście dziwną rzecz zauważoną przy okazji dyskusji o ACTA według mnie nie była to tylko przypadkowa zbieżność czasowa.
Oto
http://poljaczki.salon24.pl/350696,co-sadza-niemcy-o-wypowiedzi-jaroslawa-kaczynskiego
został w całości zwinięty. A został zwinięty krótko po mojej wizycie na tej stronie stąd to zauwazyłem. Artykuł bardzo ważny bo pokazywał w sumie, jeśli ktoś jest chociaż odrobinę podejrzliwy, co leżało u podstaw ACTA. Być może przesadzam ale reakcja na ten artykuł i inne tegoż autora także w całości zwinięte zdecydowanie potwierdziła moje podejrzenia że autor znalazł się na indeksie i uczuliła na treści salon24. Kilka dni temu na starym zwiniętym artykule poljaczki.salon24.pl inny internauta potwierdził moje podejrzenia. I takich wpisów okazało się że jest nieco więcej chociaż mocno rozproszonych. Miałem też trochę dziwną i podejrzaną historię z moim wpisem u poljaczki.salon24.pl (zwiniętym) który nie chciał się zapisać. A w ogóle czy znacie więcej przypadków zwinięcia wszystkich no może prawie wszystkich (wszystkich nie sprawdzałem) artykułów jednego autora bo ja nie ale jak pisałem raczej krótko i z dużymi przerwami w internecie przebywam. Nawet zupełnie mało "szkodliwych". Coś mnie także wydaje się że salon24 się wyraźnie psuje. Warto dokładnie przeczytać w istocie przestrogę jaka zapisana jest w oknie odblokowania zapisów jest to z grubsza: "dla swojego dobra nie róbcie tego".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

maciek z warszawy

#234082