Smoleńsk to zamach na Polskę

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

  Trzeba to ze smutkiem przyznać, jak żałosne i wymowne w swojej hipokryzji są dzisiejsze, oficjalne uroczystości upamiętniające Katastrofę Smoleńską.

Nie myślę tutaj oczywiście o udziale w nich tych rodzinach i bliskich ofiar, które pogodziły się lub zaakceptowały już wersję o tragicznym wypadku, bo ich ból jest tak samo prawdziwy jak każdej innej rodziny. Nie można natomiast przejść do porządku dziennego nad tym, że najwyżsi urzędnicy państwowi III RP chylą dziś swoje czoła na cmentarzach i przed tablicami, wypowiadając okrągłe zdania o ich bólu, trosce, pamięci dla wszystkich ofiar tragicznego lotu. Dlaczego jest to żałosne? Choćby dlatego:

 

„W tym błocie na obskurnych noszach, przykryte brudna biała szmata trzy ciała...Ciało Prezydenta Polski i to błoto. Ten widok będzie mi towarzyszył już zawsze. I sowieccy żołnierze  w długich buciorach przechodzący nad ciałem Prezydenta jak nad kłodą drewna. Żadnej biało - czerwonej flagi, żadnych honorów.”

 

To fragment wypowiedzi Małgorzaty Gosiewskiej, która w dniu katastrofy była na Sewiernym. Pamiętamy także i będziemy pamiętać o śmiechu Bronisława Komorowskiego na lotnisku wojskowym, gdy inni czekali w skupieniu na trumny z ciałami ofiar. Data 10 kwietnia 2010 roku, już na zawsze, pozostanie w moim odczuciu tragicznym doświadczeniem dla kolejnych pokoleń, do czego prowadzi nienawiść polityczna i pogarda. To dlatego, między innymi, nie wierzę w ani jedno słowo współczucia Premiera czy Prezydenta RP dla rodziny ś.p. Lecha Kaczyńskiego, ani dla tych rodzin ofiar, które od początku były oburzone na postawę rządu, które od początku nie wierzyły w wypadek. Od pierwszych dni prezydentury Lecha Kaczyńskiego, systematycznie działano na szkodę wizerunku Prezydenta RP, przyklaskiwano paszkwilom na jego temat, utrudniano mu wypełnianie obowiązków głowy państwa, atakowano bez pardonu, tak, jak gdyby był prezydentem wrogiego państwa, a nie Prezydentem Polski. Czynili to przede wszystkim politycy Platformy, a atmosferę nienawiści ochoczo nakręcały główne media. Czego więc można się było się spodziewać od tej koszmarnej elity III RP, od usłużnych mediów, po tak tragicznym, niespotykanym nigdzie indziej na świecie wydarzeniu ? Jedynie kontynuacji polityki kłamstwa, przybranej na krótki czas w żałobne szaty.

 

Wielka ofiara 96 Polaków pod Smoleńskiem przyczyniła się do obnażenia prawdziwego oblicza elit politycznych III RP, prawdziwego obrazu partii rządzącej w Polsce Okazało się, co wcześniej nie było przecież tak widoczne, jak elity te wasalizują polską politykę wobec Rosji, jak bezradne są wobec rosyjskiego dyktatu. Tak bardzo, że nawet nie potrafią wystąpić zdecydowanie w obronie honoru polskiego munduru, polskiego interesu narodowego, zdeptanego w raporcie MAK-u. Niezależnie od tego, co było przyczyną Katastrofy Smoleńskiej, czołowe osobistości życia politycznego III RP, nie zasługują na pełnienie jakichkolwiek funkcji publicznych. Niektóre twarze dziennikarzy, aktorów, celebrytów, „wybitnych” myślicieli obozu władzy powinny zniknąć raz na zawsze z anteny, bo na skruchę takich ludzi jak Morozowski, Lis, czy Wojewódzki nie można przecież liczyć. To są postaci polskiego życia publicznego, dla których inna Polska, niż ta, którą wytworzyli w swojej chorej wyobraźni, to Polska ciemna i zaściankowa, która trzeba wziąć za pysk i doprowadzić do porządku. To pojedynczy przejaw tego myślenia w wydaniu Wojewódzkiego umieszczonego na Facebooku, jakże typowym dla całej tej "elity":

 

"Polacy! Z okazji kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej, wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń oraz szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim, którzy słyszeli dwa wybuchy na pokładzie jeszcze zanim wiadome siły zrobiły mgłę oraz wysunęły zdradziecką brzozę..."  

 

Robi się rzeczywiście lżej na duszy i na sercu, gdy ten celebryta życzy pewnie i mnie wszystkiego najlepszego. To w końcu autorytet części młodego pokolenia, idol. Resztki tej narracji pogardy dla tradycji narodowej, dla wysiłku tysięcy ludzi chcących poznać prawdę o Smoleńsku, dla tych ponad 40% Polaków, którzy nie wierzą w podawane od dwóch lat przez rząd przyczyny katastrofy, resztki tej narracji kłamstwa będą jeszcze zatruwały nam przez jakiś czas życie publiczne. Ale każde kłamstwo ma swój koniec. Więcej wiary. To nie jest koniec liczony w latach. Dziś jednak, złóżmy przede wszystkim hołd wszystkim ofiarom Katastrofy Smoleńskiej. To jest nasz dzień pamięci narodowej.             

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mam nadzieję ze powstanie internetowa lista zaprzańców polskich i "powiatowy" zajmie na niej wysokie miejsce!

Dziwnie się składa ze kandydujący na dobre miejsca na tej liście to albo zydzi,albo kaszubi czy tez ukraińcy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#243630

Których Kaszubów masz na myśli?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243720

STEROWANY DEBILIZM SPOŁECZEŃSTWA CZ.IV ----KOKOSOWI26
To tytuł tej notki,która nawet osiągnęła SG na niebieskim
pudle.

Zastanawiałem się czy Ci wkleić tę odpowiedź,ale jest u mnie,
to mozna sobie zobaczyć.

Gdybym sie zakładał o whisky od 2005 roku ze znajomymi,to
mógłbym w tej gorzale sie kąpać!
Przewidziałem wygrana PO,przewidziałem drugą wygraną...
Przewidziałem rozmnozenie sie PO na ruch wibratora w świńskim
ryju i PO właściwe.
Nie przewidziałem Smoleńska,bo tego się nie dało...chociaż?
Znając Putina i Tuska...mozna było przewidywac.

Jestem gotowy przyjąć teraz zakład z Kokosem26 na temat
wyborów prezydenckich,parlamentarnych i roli PiS-u w tychże!

Jak równiez przyjmę zakład,na temat roli polskiego społeczeństwa w rozwiązaniu "zagadki TU154M".
Ucichnie...zakryją mediami,cenami,emeryturami,"Madziami"
Rutkowskimi etc.
Spoko! Teraz haratamy w gałę! Euro 2012! Do telewizorów!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243633

Zapoznam się z notką. Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243637

w takiej chwili.(Zdrojewski dziś w Smoleńsku)

 

 

 

Pozdrowienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243648

Zdrojewski - parchy i zdrajcy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243649

Co to było za przemówienie?Najważniejszym wątkiem był pomnik kulturministra w wielkim kapeluszu.
D.Tusk na Powązkach ,gdy skierowano na niego kamerę opuścił głowę i patrzył na swoje buty.
Obchody - bezduszny obowiązek poświąteczny władz naszych obywatelskich.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#243653

I właśnie to "zakłopotanie" daje tyle do myślenia. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243657

Najważniejsza była brzoza,potem kulturminister w judejską modą ą założonym kapeluszu.Poraża ta obłuda morderców udających smutek.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#243658

spodziewał się spotkać swojego другa po fachu a tam sam przewodniczący dumy (nazwiska nie pomnę). I to go wyraźnie wstrząsnęło. Ba, nawet zmieszało. I mowa wyszła jak wyszła.

Wszak pan przewodniczący to znany w świecie przyjaciel. Polski i Polaków...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243665

Niektórzy muszą w czapkach, takie prawo(patrz np. Z.Hołdys).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243668

a ten po lewej po prostu stoi :)
Remek.
"Pieniądz jest nerwem wojny"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#243714

  brakuje mu tylko pejsów wystających z pod tego kapelusza. Parszywy mosiek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#243732