Gdzie jest minister Bieńkowska?

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Autostrada ma asfalt (GW), szyny mają tramwaj, tramwaj ma koła, koła mają opony, a opony mózgowe mają czasami zapalenie. Pada PBG, spółka giełdowa, która ma podpisane kontrakty na ponad 9 miliardów złotych (!), w tym na budowę Gazoportu w Świnoujściu i kilku odcinków autostrad. Pada, bo brała udział w wyścigu do EURO. Razem z nią pada inna duża polska firma budowlana, bo też budowała coś na EURO, konkretnie na przykład Stadion Narodowy. Na szczęście nie ma już stoczni, ale te pewnie i tak by padły teraz, budując jakieś konstrukcje stalowe na EURO.

Świecą blaskiem zrewitalizowane dworce kolejowe we Wrocławiu, Warszawie, pnie się w górę i wszerz dworzec w Poznaniu, a w głębi kraju niszczeje kilkaset zamkniętych, zabitych dechami dworców kolejowych, które wyglądają jak po nalotach dywanowych i odwiedzinach Armii Czerwonej. Nie załapały się na EURO. I dobrze. Gdyby się załapały, jakieś firmy musiałyby je remontować. Gdyby je remontowały, to dziś by upadły, a tak jeszcze istnieją.

Trudno się dziwić wielkomiejskim lemingom z Wrocławia czy z Warszawy, że cmokają z zachwytu, jak im stolica pięknieje, jak pędzą nowoczesnym składem szybkiej kolei miejskiej przez Warszawę. To są już tak ciężkie przypadki, że nawet jak im wiertło "Anna" wjedzie do sypialni, to powiedzą: nic nie szkodzi, tylko uważajcie na żyrandol.Najwyraźniej lemingi te nie wsiadły nigdy do pociągu pospiesznego TLK skądkolwiek dokądkolwiek, czyli na trasie omijającej Warszawę lub Gdańsk. Przekonaliby się, że można dziś jeszcze przenieść się w czasy okupacji niemieckiej w Polsce. Taki standard oferuje PKP swoim klientom z prowincji, czyli oszołomom i hołocie.

Gdzie się podziała najlepsza minister w rządzie Tuska Pani Elżbieta Bieńkowska? To ta Pani minister wyliczyła pół roku temu z okładem, że 95% planowanych autostrad i dróg ekspresowych będzie gotowych na EURO. Autostrad może będzie jakieś 40% , dróg ekspresowych poniżej 20%. Na dobrą sprawę, w normalnym państwie, po takiej plajcie byłaby dymisja za dymisją, oraz kryminał za kryminałem, choćby dla dyrekcji GDDKiA za kontrakt z bankrutującą spółką DSS. Gdzie jest minister Bieńkowska? Niech się odezwie, niech powie, co jest z funduszami unijnymi na modernizację kolei i projektem Pendolino, którym powinna się zająć prokuratura. Gdzie jest ta wielka kasa? Czy Unia już wycofuje środki na infrastrukturę?

Nie wiem, czy PO zamierza niszczyć dokumenty, uciekać z kraju, wprowadzić stan wyjątkowy, ale po przejęciu władzy przez opozycję będą wyłazić na wierzch wielkie machloje i przekręty, niedbalstwo i działanie na szkodę Skarbu Państwa. Jak długo entuzjaści nierobów i nieuków będą jeszcze zamieszczali na Salonie 24 teksty urągające zdrowemu rozsądkowi, nadające się jedynie na SG, ale w dawnej „Trybunie Ludu”. Nikomu nie odmawiam radości z odcinka C, tylko ochłońcie choć na chwilę, kiedy siadacie do komputera, bo ośmieszacie się jeszcze bardziej niż ten rząd. Oni, kłamiąc i manipulując, trzymają się u władzy, robią wielkie interesy, ustawiają swoich znajomych i rodziny na pokolenia. A Wy, skromni blogerzy, co Wy z tego macie? Powtarzacie różne bzdury i powtarzacie brednie nierobów i partaczy, zamiast przyjrzeć się całej Polsce, wzdłuż i wszerz, a nie tylko szybkiej kolei miejskiej w Warszawie czy nowemu stadionowi. Ani to apel, ani prośba o rozsądek. Jeśli szczyty absurdu, jakich doświadczamy na co dzień, nie zatrzęsły Waszymi szarymi komórkami, to i tak już Wam nic nie pomoże.

P.S. Niniejszy tekst adresowany jest głównie do niektórych blogerów z Salonu 24, ale warto chyba o tej zaćmie mówić i tutaj.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bardzo dobry tekst - sama prawda, podana rzetelnie i z dowcipem.
A po przejęciu władzy opozycja będzie musiała odbudowywać kraj od podstaw, jak po odzyskaniu niepodległości w 1918 r.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#262274

I tu na NP też są tacy co myślą że czekaniem i prożbom,bandyci z PO od dadzą władzę,harcerzyki albo Trolle,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#262276