Wspomnienie PRL-u

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

Czas ma jedną wspaniałą właściwość - prędzej czy później pogrzebie wszystkich i wszystko. Oczywiście nie możemy powiedzieć, że czas zrobił swoje w przypadku PRL-u, bo do tego nie wystarczy 20 lat, i chociaż PRL-u już nie ma, to Polska nadal ma poważne problemy z uwolnieniem się od naleciałości po tamtym okresie. Możemy jednak mieć pewność, że czas kiedyś te problemy rozwiąże. Myślę, że warto sobie wspomnieć czasy PRL-u. Nie miałem "szczęścia" i nie żyłem w PRL-u długo, ale mimo wszystko gdzieś trochę łezka w oku mi się zakręciła, gdy oglądałem poniższe obrazki. To zapewne tylko ze względu na związane z PRL-em wspomnienia młodości.

http://obczaj.net/pl/268748/
http://obczaj.net/pl/268749/

Brak głosów

Komentarze

Bardzo milo wspominam te czasy - pewnie dlatego, ze niewiele pamietam. Ale sie wtedy czlowiek cieszyl z pomaranczy lub niemieckich/ czeskich batonikow... :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#63248

Zanim weszłam w linki, wściekłam się strasznie, bo nienawidzę PRL-u. Potem wzruszyłam się, bo ten chłam towarzyszył mi 25 lat życia. Walczę z każdym przejawem apoteozy tamtej Polski, a tu taka reakcja. Jednak miałeś szczęście, że to było krótko dla Ciebie.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Kaśka

#63290

Powiem szczerze: gdy przeczytałem Twój wpis nie mialem zamiaru wchodzić na podane linki. Jednak kiedy to zrobiłem, zrozumiałem co miałeś na myśli. Dzięki! Jutro pokaże te zdjęcia moim pociechom!

Pozdrawiam serdecznie

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#63294

Tylko, na miłość boską, wytłumacz "tło ogólne", bo Twe dziatki gotowe jeszcze uwierzyć, że PRL, to był w gruncie rzeczy taki zabawny skansenik...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#63296

Ale przecież ten wpis nie niesie z sobą niczego złego. Tak coś napisałem, bo linki wymagały ubrania. (;

Pozdro

Vote up!
0
Vote down!
0
#63496