Rozmontowali już wszystko!

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

W "Rzeczpospolitej", która jest jedną z ostatnich obiektywnych gazet, można przeczytać raport eksperta na temat stanu polskiej armii. Przytaczane są tam dane, z których jednoznacznie wynika, że mamy jednego generała na około 500 szeregowych żołnierzy oraz jednego oficera na circa 1,5 szeregowego żołnierza (sic!). Może to oznaczać, że głównym priorytetem rządu Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej są wpisy do Księgi Rekordów Guinnessa, albowiem niewątpliwie stanowimy ewenement na skalę światową, bijąc na głowę Surinam, Mozambik i Tadżykistan. Nikt na świecie nie ma tak wielkiego paśnika dla wojskowych urzędników, składających się w znacznej mierze z dawnych komunistycznych towarzyszy, jak Polska. Liczby przerażają i jeżą włosy na głowie!

Wszystko to dzieje się w kraju europejskim, który należy do NATO. Nie mam zielonego pojęcia o tym co mogą dokładnie myśleć o nas w NATO, jednakże na pewno przecierają oczy ze zdumienia. Pozostaje mieć nadzieję, że nikt nie przetrze ich do krwi, bo faktycznie stan polskiego wojska jest mniej więcej taki jak w "Rzeczpospolitej" stwierdził to ekspert, mówiąc że "Siły Zbrojne RP nie istnieją" (sic!). Swego czasu minister obrony narodowej psychiatra Bogdan Klich o stanie polskiej marynarki - nawiasem mówiąc, chyba już niewojennej - dowiadywał się z "Gazety Wyborczej". Ekspert w osobie Grzegorza Kwaśniaka dalej trąbi, że "od lipca 2009 r. Siły Zbrojne RP nie są w stanie wypełniać swojej konstytucyjnej misji obrony terytorium kraju". Cóż to może oznaczać? Ano może to oznaczać, że niebawem będą nas w stanie podbić Zulusi za pomocą dzid i maczet. Nasza armia już jest niczym te rosyjskie nadmuchiwane czołgi - ładnie wygląda tylko w niektórych mediach i na urzędniczym papierku.

Wszystko wskazuje na to, że rzekomy rząd fachowców okazał się być rządem nieudaczników par excellence, którzy nieudacznikami nie są tylko w zaklinaniu rzeczywistości. To wychodzi im wręcz perfekcyjnie. Pomimo setek sygnałów informujących o tragizmie sytuacji w Polsce rząd Platformy Obywatelskiej nadal cieszy się sporym poparciem, co znów jest ewenementem na skalę światową, i co znów niewątpliwie zasługuje na wpis do Księgi Rekordów Guinnessa! Chyba żaden rząd na świecie nie może, no być może poza jakimiś fanatycznymi republikami islamskimi, poszczycić się tak wielkim poparciem w obliczu tak wielkich niepowodzeń. Wielkimi krokami zbliża się rok 2010, w którym to okaże się, że zadłużenie Polski "przekroczy poziom 55% PKB", co będzie oznaczało konieczność "podniesienia podatków i cięcia wydatków". Jak nam zacisną pasa to dostaniemy wytrzeszczu oczu i oby tylko w ten czas nie przyszli Zulusi!

PS Polecam felieton Ziemkiewicza - http://www.rp.pl/artykul/9158,387065.html

http://www.rp.pl/artykul/9157,387022.html
http://rewident.salon24.pl/126779,lech-kaczynski-musi-przegrac-wybory

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Prywatyzować , prywatyzować .
Następną formacją posażną w klamki jest Policja .
Prywatyzować !!!
Czas na prywatne armije ochroniarskie!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36001

Jak tak dalej pójdzie to zrobimy rewolucję przy pomocy kijów. ((;

Nie. Tutaj nie ma się z czego śmiać. Ostatnie części naszego kraju rozpadają się niczym klocki. Donek idzie jak burza a za nim leci stado głąbów kapuścianych. /:

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36004

A rus, "na moje niebo wlata" wleciał na fińskie pomyszkował i odleciał w asyście :))))))))
Bo to były szkopskie maszyny -
Nie bójta się polskie (z demobilu) czuwały na 44 Bazie Lotniczej .
W Babich Dołach - podnieceni piloci ino czekali :))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36006

już nie są. Do obrony Polski potrzeba armii co najmniej 300-tysięcznej, a nie 90 tys. jak w projekcie PO. Do tego przydałaby się armia obywatelska na wzór szwajcarski.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#36021

Gdyby Polska miała 60 ton rakiet jak Hezbollach :)
armia 20 tys . mobilna i jak w szwajcarskich kantonach obywatele .
Swoją dogą ,Szwajcaria ma silniejsze lotnictwo niż "frontowa "Polska.:((((

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36122