Upadający bastion

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

"Ideologia lewicowa z punktu widzenia teorii ewolucji jest organizmem doskonałym, co nie znaczy, że dobrym"

Obojętnie jakich przeciwdziałań by się nie podjęło to ostatecznym zwycięzcą w Polsce zostanie - a nawet już jest! - środowisko związane z Adamem Michnikiem i sam Adam Michnik. Zwycięstwo to będzie możliwe dzięki zwycięstwu ideologii, którą to środowisko firmuje. Ideologia ta już od bardzo dawna zaczęła przenikać do każdego elementu naszego życia. Jest obecna w filmach, książkach, sztuce i zaczyna przewodzić sądom, instytucjom oraz nawet prywatnym przedsiębiorstwom. Owa ideologia ogarnęła cały świat i przenika zasadniczo do każdej rzeczy, którą napotka na swojej drodze, starając się przy okazji wyprzeć wszystko to co znajduje się wobec niej w opozycji. Jest to ideologia niewymownie elastyczna, która błyskawicznie potrafi zaadaptować się do nowych warunków, które napotyka. Ideologia lewicowa z punktu widzenia teorii ewolucji jest organizmem doskonałym, co nie znaczy, że dobrym. W głównej mierze jest oparta na strategii powolnych kroków, co czyni jej ekspansję niemal niezauważalną. Ludzie nie dostrzegają bowiem powolnych zmian i są skłonni zauważyć tylko te, które następują szybko.

Powoli wzrasta więc społeczeństwo, które zgodnie z tym co naucza determinizm*, jest kształtowane przez ową ideologię za pomocą środków masowego przekazu. Nic ani nikt nie jest w stanie powstrzymać owej ideologii, gdyż nawet gdy napotka ona na poważne przeszkody (głównie wynikające z jej absurdalności) to będzie się potrafiła ona odpowiednio do nich dopasować! Tak naprawdę to nie wiadomo w co ostatecznie może się ona przekształcić, jednak można przypuszczać, że nie będzie to nic dobrego. Konserwatywny bastion skazany jest na niepowodzenie. Nie może on już zwyciężyć, ponieważ przespał chwilę, w której miał jeszcze na to szanse. Zainfekowany tak podstępnym wirusem organizm prędzej czy później musi ustąpić. Indoktrynacja, będąca narzędziem owej ideologii, nabrała już charakteru totalnego.

Już dzisiaj z konserwatyzmu i dawnych tradycji wiele nie zostało. Kościół katolicki znajduje się w ciągłym odwrocie. Wiara katolicka jest - jak to stwierdził FYM - "spychana do domów" i jest wypierana z własnej kolebki, czyli Europy. "Zepchnięcie katolików do domów" oznacza, że zadaje się cios w naturalne prawo pozwalające jakiejkolwiek religii na głoszenie jej prawd i szerzenie wiary. Na Zachodzie kościoły już od dawna świecą pustkami. Ideologia lewicowa nie wymaga ateizmu. Ideologia lewicowa wspiera także agnostycyzm, Buddyzm czy nawet Islam. Społeczeństwa europejskie za sprawą imigrantów robią się coraz to bardziej zróżnicowane etnicznie. Nowi przybysze zaczynają wspierać przyjaźnie nastawioną do nich ideologię, nie widząc tego czym grozi jej triumf. Sytuacja z upływem czasu staje się coraz to bardziej trudna. Nawet na teraz już jest nie do powstrzymania, gdyż z każdym dniem zmienia się świadomość ludzi, a odwrócenie tego procesu, przy braku dostępu do mass mediów, jest niemożliwe. Zresztą gdyby nawet takie było to i tak to wymagałoby co najmniej kilkunastu lat ciężkiej pracy i zainicjowania kontrrewolucji.

Wniosek z tego jest oczywisty. Przyszłość należy do lewicowej ideologii a jej triumfalny marsz można jedynie opóźniać i to z coraz to bardziej mizernym efektem. Polska jest jednym z ostatnich krajów, które stawiają jeszcze silny opór, ale z upływem czasu będzie on coraz to słabszy. Za 15 lat Polska stanie się krajem niewiele różniącym się od krajów Zachodu. Parady gejowskie, małżeństwa homoseksualne i adopcja dzieci przez nie, zakaz używania słowa "murzyn" i nauczania wiersza "Murzynek Bambo", parytety w miejscach pracy, puste kościoły, krzyże pozdejmowane z szkolnych klas, zalegalizowanie prostytucji, zakaz flirtów w pracy et cetera, et cetera. Nie da się tego wszystkiego powstrzymać. Każdy kto się urodzi w nowym świecie uzna ten nowy świat za normalny i raczej nie będzie pragnął jego zmian. Z każdym nowym dniem pozycja konserwatywnego bastionu słabnie, a ów bastion zmierza do ostatecznego upadku.  

* - determinizm - "filoz. koncepcja uznająca zasadę przyczynowego uwarunkowania wszystkich zjawisk" (słownik PWN).
http://www.youtube.com/watch?v=BBxjPCuxrlQ

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Skąd ten pesymizm?
Błedem jest szukanie w lewicowej ideologi absurdów i stanowienia z nich głównych ośrodków sporu.
Jest to woda na młyn różowych proroków.Tylko na to czekają ,celowo umieszcza się takie miny na które tzw. prawica traci siły i środki . Dowodowo demaskując te błędy wcale ich nie osłabiamy ,wprost przeciwnie !
Rosną na odejściu od absurdów - oto MY przyznajemy się , naprawiamy .

"Konserwatywny bastion" - zgoda jest skazany na marginalizacje ,bo nie potrafi wyjść z "bastionu".
Trzymając się tej militarnej terminologi ,okopani w okopach ,stłoczeni na przyczółku ,przyziemieni ogniem przeciwnika .Co jest grane ? Tylko okrzyki otuchy, pieśni patriotyczne zostały ?

Receptą wydaje się wyjść w pole -przedefiniować tzw. prawicowość , czerpać i chłonąć wiedze , nie bać się konfrontacji.

Pytając się przeciętnego człowieka co to jest prawica nie znajdziesz jasnej deklaracji .
Dlaczego?

Bo to jest zlepek pojęć ,kompilacja pragnień wyższych .
Zwykły człwiek gubi się tak jak w Powstaniu Styczniowym ,gubi się oglądając zamach stanu na rząd Jana Olszewskiego.

Nie ma wyrażistego programu prawicowego - nie ma rzeczywistego ośrodka politycznego zdolnego proponować społeczeństwu program.

Mamy zbitek pseudo prawicowych hord zwalczających się wzajem jak jelenie na rykowisku w dyktat chuci ,zapominających o głównym przeciwniku .

Co jeden to bardziej prawicowy , bardziej oczytany w ideologach , bardziej pryncypialny .

Nowoczesność traktowana z pogardą ,zastępuje się błyskotliwością ,błyskotkami lewackich wynalazkóaw .

Jak normalny człowiek może wyjść na zewnątrz i artykułować poglądy oparte na prawie naturalnym .
No . nie wyjdzie bo- wstyd .
Wstyd nawet myśleć .
Nie jest to jego wina ,zamykając się w domu powtarza to co jego dowódzcy ideologiczni .
Bastion .
Nie jest pewne czy to przegrana .

W Polsce potrzeba ludzi z horyzontami zdolnych do manewru !!!!!.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36229

Skąd ten pesymizm? Z trafnej oceny rzeczywistości, nie będącej myśleniem życzeniowym. Może też z niepokładania wiary w nadziei, a w dążeniu do stanu, w którym ma się wpływ na rzeczywistość, i w którym pokładanie wiary w nadzieję nie jest potrzebne.

[quote=Harcerz]Błedem jest szukanie w lewicowej ideologi absurdów i stanowienia z nich głównych ośrodków sporu.
Jest to woda na młyn różowych proroków.Tylko na to czekają ,celowo umieszcza się takie miny na które tzw. prawica traci siły i środki . Dowodowo demaskując te błędy wcale ich nie osłabiamy ,wprost przeciwnie !
Rosną na odejściu od absurdów - oto MY przyznajemy się , naprawiamy .[/quote]

Nie likwidując absurdów de facto godzimy się na nie! (;

-----------

Pogłówkuj trochę i zrozum, że aby pokonać takie coś to nie wystarczy mówić tylko prawdę. Należy czasem ją zawoalować. Należy działać podstępnie.

Co dzisiaj robi prawica? Tworzy jakieś zamknięte grupy, w których o tych samych bzdurach pieprzą stale Ci sami ludzie.

Co dzisiaj robi lewica? Zakłada np. portal z tanimi sensacjami i przy okazji ładuje w "kaczki"!

Kto wygrywa? Jak Pan myśli?

To co tutaj napiszę i tak nie ma większego sensu, ponieważ to nie jest w stanie zmienić rzeczywistości. Gwoździem do trumny prawicy okazuje się być jej inteligencja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jest ona wyższa niż przeciętna, ale tych kilku punktów brakuje i to przyczynia się do porażki. Jak czytam wypociny niektórych prawicowców, którym zdarza się wierzyć w inteligencję ludzi to mi się robi słabo. Jak widzę, że ktoś wkłada wielki wysiłek w coś co nie ma sensu to mi się robi jeszcze słabiej.

Lewactwo stawia na biznes, co jest naturalną drogą do sukcesu! Na co stawia prawica? Ile lewactwo ma portali internetowych, a ile ma ich prawica? Gdzie tutaj logika? Nie ważne są powody, z których to i to powstało. Ja spoglądam na dążenia.

Zauważ też, że prawica ciągle znajduje się w pozycji obronnej. Lewactwo kłamie a prawica to prostuje. To nie ma sensu. Nie tak się wygrywa. Prawica w ogóle tego nie rozumie.

Bardzo śmiać mi się chce albo płakać jak spoglądam na PiS, który wkłada własne wysiłki np. w produkowanie jakichś śmiesznych kreskówek na youtube, które to ogląda kilka tysięcy osób, pewnie głównie czytelników "Rzepy". Nie chce mi się nawet tego komentować. Mało kto rozumie to jak to wszystko powinno funkcjonować i raczej NIKT TEGO NIE ZROZUMIE. /: Taki np. JarKacz w ogóle nie dysponuje otwartością umysłu. Nie dba o własny wizerunek i ciągle ładuje sobie ze strzelby w tą samą stopę niemal w tym samym stylu.

To wszystko to mnie dopiero przeraża! Amen

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36233

"prawica "skupia się na tych absurdach - na tyle ją stać i tylko tyle.
Pisze właśnie o tych "zakonach' niby prawicowych.
Jak już się wężmie za propagande ,tworzy Karykature- błyskotkami LSD próbują wojować. Nie stać ich intelektualnie na stworzenie alternatywnej (choćby) akcji propagandowej .
Inteligencja bez sprytu - nie jest inteligencją .
Co do tzw. warstwy społ . zwanej inteligencją- poprostu trzeżwy człowiek nie pogada z upitym ideami .
Generalnie pisze to samo- inne słowa tylko :)
Fakt trudno jest marzyć nawet - mając taką prawice .
Świerzbem pokrytą.
To o stronach PiS słuszna uwaga- sprawozdanie z plenum , tezy i gomułkwskie gadki .
Widze ,Migalskiemu ciasno - już Go krytykują ,a taki był cacany.
Błąd Jarosława -traci kolejnego człowieka , pozostaną wierni- mierni .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36238

[quote=Harcerz]"prawica "skupia się na tych absurdach - na tyle ją stać i tylko tyle.[/quote]

Bzdury! Stać ją na znacznie więcej, lecz działa ona według błędnej doktryny (błędnych założeń). Należy zmienić te założenia. Jeśli to się nie powiedzie to niestety, ale będę musiał przyznać Panu rację. ):

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36251

Logika ???? zdanie "a "jest nieprawdziwe(bzdury) do sytuacji której nie ma w rzeczywistości.:)))))))
"Stać ją na więcej" z warunkiem "gdy" zmieni doktyne(prawda) .
Mamy tu życzeniowość ,której tak unikasz.:)))))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36258

Nie ma tutaj myślenia życzeniowego. Po prostu jest warunek. Jeśli coś zostanie zrozumiane to będzie tak i tak. Nie mówię, że to zostanie na pewno zrozumiane. Nawet w to powątpiewam. ):

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36263

Warunek konieczny- conditio sine qua non. :)
Jateż nie mam złudzeń , mam pieprzone marzenia od skoku "Bolka" przez płot.:))))))))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36266

Myślę, że nawet po spełnieniu tego warunku będzie piekielnie trudno.

---------

Nie ma co jednak się od razu poddawać; jak to mawiał Che Guevara - "Lepiej umrzeć stojąc, niż klęcząc żyć" (chociaż on to chyba mawiał na zasadzie odwrotności, bo zapewne nie o to mu chodziło). ((: A jakby kiedyś ktoś bał się śmierci to mu teraz powiem, że "wiecznie żyć nie będziemy" - to mawiał chyba major Hubal. ((: Każdy prędzej czy później fiknie! Nie wiem dlaczego, ale jakoś tak zawsze przyjemniej jest umierać, wiedząc że było się kimś dobrym. ((((((((((((((;

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36270

Wole naszego Janosika - zbój rzemieślnik
W podobnym tonie wielu się wypowiadało równie sens uchwyciwszy . Począwszy od Bajek Krasickiego .
Nie zastanawiałem się nad "przyjemnością w umieraniu".
Ważne żeby w głupi sposób życia nie przetawić - mieć swoje 5 minut .
Jednostka się nie liczy choć na jednostkach opieramy nadzieje . Może warto obrocić to .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36273

moim zdaniem, żeby prawica jeszcze cokolwiek znaczyła, należy zrobić drogę od dołu. Tworzyć fundacje, stowarzyszenia, pisać listy do różnych ministrów... zupełnie jak lewactwo. Potem zacząć działać na poziomie samorządowym i tam forsować różne projekty, chociażby walić żulom w parku mandaty czy prywatyzować różne ZTM-y.

Z lewactwem można jego własną bronią wygrać.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#36271

Co prawda to na wygraną mała jest szansa, ale niestety tylko taka jest droga. Jest tak jak mówisz - można ich zwyciężyć tylko ich własną bronią. Czyli należy robić to co oni. To są metody dopracowane do perfekcji. Nieważne przez kogo. Ważne, że są skuteczne.

Należy stosować podstęp, czy nawet starać się unikać konkretów na rzecz ogólników (nie tuskowych, bo to jako tako jest narzędzie perswazji). Dla mnie najrozsądniejszym wyborem jest połączenie konkretów z ogólnikami.

Również należy budować media. Ale gadanie gadaniem a działanie działaniem. Z każdą chwilą robi się coraz to cieplej i w końcu może okazać się, że zrobiło się zbyt gorąco. Być może już teraz jest zbyt gorąco i raczej skłaniałbym się ku tym ostatnim słowom. /:

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36275

Kalka nic nie da :)))))To musi iść głębiej , szerzej .
Program ograniczony do 3-4 punktów bez rozbudowanej nadbudowy ideologicznej .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36279

Dokładnie , wyrzucić trupy z szaf .

Exterminacja dostępnymi środkami prawnymi ,róznorodnością form nacisku , skala reakcji dostosowana do zagrożeń.

Zorganizować Milicje Obywatelską(to nie jaja)na początek dzielnica , gmina , ulica . Pokazać jak może być bezpiecznie .Naprawdę nie jest to ponad siły zwykłego człowiek . Nie musisz mieć 'pały " do egzekwowania swoich praw .

Aktualnie wszelkie kontr -manifestacje są miodkiem dla niszowców , darmowa promocja i tyle .

Wstyd . Tym większy że się trwoni autentyczne zaangażowanie . Z boku wygląda to jakby stado pawianów z objawami priapii witało amazonki . Reklama darmo - komu .

No ale to trzeba myśleć -

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36281

Ideologia lewicowa przegra z islamem. Trafiła kosa na kamień.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#36329