Bezpieczeństwo transmisji na przykładzie.

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Moi drodzy dzisiejszej wpadki nic nie tłumaczy. Użycie kolejny raz Skype spowodowało problemy. Skejp to jest oprogramowanie Microsoftu i działa jak działa. W ogóle użycie tego jest niepoważne, ale kto o tym pisał? Ja nie. Myślałem sobie: a niech sobie używają.

Pomijam teraz ogólną badziewiastość tego softu, przechodząc do kwestii bezpieczeństwa. Do ataku doszło, gdyż ludzie zobaczyli login skejpa i zaczęli dzwonić. Doszło do ujawniania prywatnych danych, łatwo mogą ludzie zobaczyć np. listę kontaktów, jakieś fragmenty z archiwum rozmów (bo ktoś sobie źle kliknął). Pokazanie w ten sposób swojego pulpitu to już jest masakra. Np. źle klikniesz i pokażesz jakiś poufny dokument światu. Czego powinni użyć - teraz jest pole na refleksję. Czy Linuxiarstwo ma odpowiednie narzędzia? Po to takie rzeczy się zabezpiecza, żeby były zabezpieczone i aby ingerencja była możliwa tylko poprzez łamanie zabezpieczeń, a nie przez oglądanie telewizji... Tak jak to zrobiła hakierka kradnąca dane ministerstwa gospodarki:

http://niebezpiecznik.pl/post/anonimowi-wykradli-dane-z-ministerstwa-gospodarki/

Tak poza tym to istotna informacja o podręczniku ICAO znowu zginie. A powinna być uwypuklona. Zamiast takiej prezentacji lepszy byłby artykuł zamieszczony na stronie, gdzie każdy by mógł poczytać kompletne omówienie. Reszta bez większego zaskoczenia, karboxyhemoglobina znana itp. O dr Lasek opublikował zdjęcia, ciekawe, czemu dopiero dzisiaj? W zasadzie publikacja tych zdjęć jest nie wiele lepsza niż niepublikacja. Niewiele wynika z tego materiału, a na pewno brzoza nie wynika. Olejnik czy Pochanke nie spytają się dr Laska, czemu dopiero dziś? Jest to poważna poszlaka godząca w Raport Millera.

Podsumowując: kradzież danych ministerstwa to normalka, a zakłócenie Skejpa Antoniego Macierewicza to jednak duże zaskoczenie. Rybitzky oszalał wprost na Tłiterze. A czasami takie transmisje nie wychodza nawet reżimowej TV.

Zobaczymy jak dr Laskowi wyjdzie taka konferencja międzykontynentalna.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ja rozumiem, że zespół Laska powstał nie po to aby wyjaśniać przyczyny katastrofy smoleńskiej, lecz po to by matacząc przedstawić dotychczasowe śledztwo w korzystnym dla Tuska świetle, przy okazji ośmieszać prace zespołu parlamentarnego, ze szczególnym uwzględnieniem Macierewicza. Za to mu płacą.
Oglądając przekaz internetowy, czyli rozmowę przy pomocy Skypa, mało mnie szlag nie trafił na wykazaną tam tak małą wiedzę dotyczącą korzystania z takiego przekazu. Nie było jednej przytomnej osoby znającej "tajniki" tego komunikatora?! Czy uczestniczący w konferencji ludzie nie potrafią wyłączyć mikrofonu w sytuacji gdy nie jest potrzebny? Czy "w świat" musza pójść ustalenia organizacyjne dwu panów?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#385757

to jest takie pisowskie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#385887