Kilka pytań poznawczych

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Idee

No dobra, ktoś ma jakąś konkretną wiedzę którą się może ze mną podzielić?

Wątpliwości nie ulega, że Tomasz "Motylek" Hypki celuje w gusta lemingowatej publiczności. Jego wywody w stylu "mam rację bo jestem ekspertem, a jestem ekspertem bo jestem Tomasz Hypki i z tego wynika moja eksperckość" trafiają w gusta zdegenerowanej leminżerii. Nie mówi nic konkretnego co budzi podziw tego środowiska. Dlatego też w przeciwieństwie do Osieckiego ośmiela się jeszcze wyłazić z nory. Nie o tym jednak chciałem pisać. Notka ta nie ma charakteru odkrywczego w sensie obiektywnym, tylko subiektywnym. Nie można wiedzieć wszystkiego więc proszę, aby mnie rozjaśnić w kwestiach:

1. Czy faktycznie Raport Millera oparł się na fotkach Amielina i filmikach zajumanych z Jutupki?

2. Czy części wbite w Pancerną Brzozę są wbite w część górna czy dolną? I z przodu czy z tyłu?

3. Czemu 10 kwietnia nie wzięli kamerki na helikopter i nie sfilmowali trajektorii podchodzenia z góry?

4. Czy sprawdzili, czy Tutka nie tylko ścięła to co ścięła, ale czy ścięła wszystko to, co ściąć musiała? Czy wszystkie drzewa o stosownej wysokości znajdujące się na trajektorii samolotu zostały ścięte? I na obydwóch skrzydłach są stosowne ślady?

5. Czy istnieje dokumentacja filmowa i fotograficzna stworzona przez fotografów/filmowców KBWL? Przez osoby pracujące w odpowiednim reżimie prawnym i zawodowym? Z zapisanymi parametrami obiektywów itp?

6. W animacji pokazywanej w reżimowej TV pojawia się - w końcu - altanka znajdująca się obok brzozy wprost pod odrzutem. Czy Miller zbadał wpływ odrzutu na tą konstrukcję? A na resztę otoczenia Pancernej Brzozy?

7. Czy Pancerna Brzoza nie sprawia wrażenia faktycznie ściętej przez samolot, ale lecący w drugą stronę?

8. Czy akcję ratunkową przerwano bez podstawowego badania osób, czy aby ktoś nie przeżył A może ta teza to tylko wymysł osób, oglądających zdjęcia, na których widać leżące osoby których nikt nie odwrócił, aby zbadać, czy przypadkiem nie przeżyły?

9. Jakby tak kogoś udało się uratować to dziura w niebie by się od tego zrobiła? A jakby w drodze do szpitala zmarł?

10. Czy animacje MAK, Millera i TVP są zgodne z danymi Raportu Millera: strona 4/14; załącznik nr. 4. "Geometria zderzenia samolotu"?

11. Teoretycznie w Tutce nie da się sterować kierunkiem lotu a pomocą silników. Ale jak jacyś Słowacy pokażą, ze przynajmniej się da w pewnym zakresie to co wtedy?

12. Czy grant dla Biniedy na badania - jak dostanie te półtora miliona zielonych papierów - może doprowadzić do wykrycia nieznanych zjawisk aerodynamicznych, jak zatrzymanie fragmentów samolotu poruszających się z prędkością 270 km/h na jakiś gałęziach?

13 Czy Janina Paradowska stwierdziła: „Tworzy się coraz dziwaczniejsza sytuacja, w której praktycznie nie istnieje już raport komisji Millera, czy nawet raport MAK, gdzie przecież nie wszystko było zafałszowane"

Ktoś ma coś jeszcze? Rzetelna dokumentacja stwarza jak widzę duże problemy prokuraturze i komisjom. Nawet jak śledztwo zamkną bo się nie dopatrzą to ktoś inny może ją przeanalizować.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

od tej władzy, jej organów i instytucji chyba nie bardzo jest sens oczekiwać czegokolwiek co obiektywnie wyjaśniłoby tę "profesjonalną katastrofę".

A w Smoleńsku dzieje się co chce, co im tam przyjdzie do tych zatabaczonych łbów - "Świeże sznyty na brzozie" - http://www.upimage.eu/images/wieesznyty.jpg;
 (za http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120412&typ=po&id=po07.txt)
 
Skrzynka z Jaka 40 też w Moskwie. Krakowski instytut odmawia zrobienia ekspertyzy z kopii, którą dostarczyła prokuratura.

Jeśli ktoś wciąż oczekuje od tej władzy i jej wypustek dobrych intencji, to jest ba.., ale to barrdzo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244260

No dobra ale ktoś coś wie konkretnego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#244322