Jesteśmy niezorganizowani

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj
 
 

Biję się we własne piersi ale niezorganizowani jesteśmy. Weźmy TVN Turbo i program "Uwaga pirat", gdzie pokazywali akcje funkcjonariuszy drogówki przeciw przekroczycielom prędkości. Funkcjonariusze owi często przekraczali przepisy. Np. po zatrzymaniu mają obowiązek przedstawić się i podać przyczynę zatrzymania, a często tego nie robili np. pytając się "Wie pan dlaczego zatrzymałem?". I po każdym takim programie powinny iść skargi na Policję o przekroczenie uprawnień. Nie szły. I teraz będzie rozróba na Marszu Niepodległości, do której wchodzimy nieprzygotowani organizacyjnie. Po pierwsze nie ma ukrytych kamer filmujących akcje policyjne na podejściach do Warszawy. Nie ma akcji filmowania zarówno ataków policji, jak i współpracy funkcjonariuszy z prowokatorami, poprzez przepuszczania mętów przez kordony, pobłażliwości dla picia piwska w miejscu publicznym itp.

W tym roku będzie łatwiej bo nie będzie zorganizowanej Kolorowej, która zablokowała jedno z dojść na Marsz i umożliwiła ataki policyjne na obejściach. Nie będzie też bojówek niemieckich, poczujemy się za to jak za Solidarności, prawdę bowiem powiedział Kaczor, że oni stoją tam, gdzie kiedyś ZOMO.

Już się zresztą zaczęło. Marsz Niepodległości donosi na Fejsie:

1. We Włodawie służby przesłuchiwały miejscowych ojców paulinów, ponieważ podczas Mszy świętej w tamtejszym klasztorze została podana w ogłoszeniach parafialnych informacja o wyjeździe na Marsz, wraz zaproszeniem do udziału w nim!

2. Kibice z Białegostoku dostali wezwania na komisariat.
Termin wezwania: 11.11.2012 !!!

3. "Mamy informacje, że polskie służby zatrzymały pasażerów samolotu relacji Budapeszt-Warszawa, na warszawskim lotnisku Modlin. Powodem zatrzymania jest podejrzenie, że...pasażerowie WEZMĄ UDZIAŁ W MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI.

Wśród zatrzymanych na modlińskim lotnisku znajduje się dwóch posłów do węgierskiego parlamentu i kilku radnych samorządowych."

I są to już pierwsze przygotowania, zastraszanie liderów opinii. Podobnie robili w czasie protestów przeciw ACTA, uświadamiając naiwnym licealistom w jakim państwie żyją i jak wygląda nasza demokracja pod rządami PO. Mogą sobie pozwolić na represjonowanie różnych grup oddzielnie, ACTA raz, Marsz czy TRWAM kiedy indziej, bo społeczeństwo podzielone.

Jak pisałem w zeszłym roku Policja jest w stanie wywołać rozróbę na dowolnej manifestacji, na Paradzie Smoków 1 czerwca np. Ciekawe, czy uczestników i animatorów Parad gejów też wzywają i zastraszają.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie jesteśmy zorganizowani. Tym bardziej nie jesteśmy przygotowani na aresztowania przyszłych organizatorów. Kto się tego podejmie? Bo jest oczywistą oczywistością, że nie ma tu miejsca na spontaniczność.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#305531

Czy mamy świadomość, że tegoroczne "wejscie" prezydenta - to przygotowanie do sytuacji, gdy w przyszłym roku bedzie to "jedyny dopuszczalny" marsz?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#305535