Nóż w kieszeni się otwiera (moja polecanka)

Obrazek użytkownika demonica
Kraj

Ulga internetowa odchodzi
http://podatki.wp.pl/kat,70474,title,MF-ulga-na-dzieci-moze-zrekompensowac-likwidacje-ulgi-internetowej,wid,14223930,wiadomosc.html

Polska wciąż nie dostosowała przepisów do unijnych regulacji, zgodnie z którymi za każdą wypożyczoną z biblioteki książkę jej autorowi należy się honorarium - stwierdza "Rzeczpospolita".
http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Za-unijne-prawo-zaplaci-czytelnik,wid,14222076,wiadomosc.html?ticaid=1ddb0

Skandal w policji
http://praca.wp.pl/title,Skandal-w-policji-tysiac-wiecej-na-emeryturze,wid,14223685,wiadomosc.html

Bankructwo węgierskich linii lotniczych. Malev odwołał wszystkie loty
http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,Wegierski-przewoznik-odwolal-wszystkie-loty,wid,14222499,wiadomosc.html

Brak głosów

Komentarze

 

Czyżby wierzyciele nie zgodzili się, smutna informacja.

Malev o krok od upadku - 02-02-2012
Rząd Wegier doprowadził do uzyskania przez narodowego przewoźnika, Malév Hungarian Airlines (Malev), ochrony od wierzycieli. Ma to ustrzec spółkę przed bankructwem.
 

 

 

 

Węgierskie ministerstwo rozwoju poinformowało w dzisiejszym oświadczeniu, że sąd w Budapeszcie nakazał wprowadzenie specjalnego moratorium dla Malevu. Dzięki temu zawieszone zostały wszelkie roszczenia wierzycieli, zarówno odnośnie środków finansowych, jak i nieruchomości.
Krok ten ma zapobiec bankructwu linii. Spółka od lat znajduje się w złej sytuacji finansowej. Nie zmieniła tego sprzedaż Malevu rosyjskiej AirBridge z 2007 oraz ponowne znacjonalizowanie trzy lata później. W 2010 Malev zanotował 24,6 mld forintów strat (ok. 110 mln USD według obecnego kursu).
W związku z tym rząd dokapitalizował spółkę i udzielił jej pożyczek na łączną kwotę ok. 170 mln USD, co zdecydowanie poprawiło wyniki finansowe przedsiębiorstwa (jednak dokładne dane za ubiegły rok nie są jeszcze znane).
Niestety, Komisja Europejska uznała pomoc państwa za niedopuszczalną i domaga się zwrotu środków, których linia nie posiada (zobacz: Malev musi oddać pieniądze). Ostatnia decyzja budapeszteńskiego sądu może oddalić niebezpieczeństwo nałożenia się na siebie wcześniejszych i unijnych spłat, a dzięki temu powinna umożliwić dalsze działanie spółki.
http://www.altair.com.pl/start-7400

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#221923