Gdy PiS wygra wybory...

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Kto pamięta 2005 rok jak PiS wygrał wybory i dorwał się do koryta? Jaki był lament w reżimowych mediach, czego to ministrowie z PISu nie popsują, tyle dobrze, że w sprawach zagranicznych został dyplomata Stefan Meller więc przerażenie nie będzie. Co innego jakby pisior się dorwał: kompromitacja na każdym kroku. Dzisiaj, po wyczynach ministrów rządów Tuska, płci obojga i resortu wszelakiego, lamenty ówczesne brzmią po prostu śmiesznie.

Media przemilczały wątek wariacki rozkładu kolei na Śląsku, w wyniku działalności Kolei Śląskich: prezes miał żółte papiery co go ochroniło od wyroku. Zastępca nie miał papierów ale miał wyrok. Gościu od układania rozkładu miał za to żółte papiery, ale niekryminalne. W tej ciężkiej sytuacji PO powinno oddać realną kontrolę nad Kolejami Śląskimi pisiorom, żeby jakoś ratowali sytuację. Zamiast tego mianowali prezesem pracownika IPN - czy nikomu nie przyjdzie do głowy podpompowanie do góry jakiegoś kolejarza, żeby prezesem został ktoś, kto się zna? Pisiory do takiej katastrofy by nie doprowadziły, może 20% tego dziadostwa co tamci by były w stanie nawalić?

Podobnie jakiś grosz na Centrum Zdrowia Dziecka i na czerniaka by wysupłały. Tymczasem tamci wysłali lekką ręka tysiąc chorych na ten nowotwór do piachu. Tysiąc rocznie. Oczywiste dla każdego jest, że PO przelała dużą część odpowiedzialności za szpitale i przychodnie na samorządy, nie dając im odpowiednich instrumentów w tej dziedzinie, przede wszystkim finansowych (kasiora). No i samo PO rządzi i współrządzi tam. W tej sytuacji minister Arłukowicz powinien poczuć odpowiedzialność, którą ponosi.

Czy PiS jednak ma świadomość, że jak znowu dojdzie do koryta to będzie trzeba to odkręcać? Przede wszystkim należy Kaczorowi przyznać prawo do wywalenia wszelakich totumfackich obecnego reżimu skąd się da. Przede wszystkim z reżimowej TV, aż do ostatniego zadeklarowanego i niezadeklarowanego platformersa. Nie może być tak, żeby mogli paru swoich wprowadzić a reszta sabotaż.

Czy PiS będzie w stanie wywalić jakieś 400 000 urzędasów? Nie zastąpić swoimi tylko wywalić i nie przyjmować nowych ? Wątpię. Tylu bowiem co najmniej naprzyjmowali tamci, mnożąc synekury dla leminżerii. Jest to zdemoralizowany i zdegenerowany żelazny elektorat PO, który prędzej sczeźnie niż się weźmie do uczciwej roboty. Temat wart osobnego wpisu.  Niektóre pisiory uważają, że te urzędasy to w zasadzie jakieś grosze kosztują i się opłaca, szczególnie niższe czynowniki unijne (kreolstwo), zajmujące się rozdawnictwem perkalu i paciorków (dotacje, głównie za nasze składki).

Tematyka unijna też wymaga oddzielnego wpisu: ludzie są za, bo piniondze wzięli. A jak są za to wszystko zaakceptują. I zakaz Murzynka Bambo, i dyktat światopoglądowy homoideologii, i co tam jeszcze wymyślą. Przykro mi bardzo ale kto jest za UE to automatycznie jest i za tym. Taka jest logika systemu.

Kwestia fotoradarów: jak ktoś błyskotliwie zauważył na Salonie24 mało kto rozumie sens projektowanych zmian. Owszem, właściciel będzie (teoretycznie!) musiał wskazać osobę kierującą autem w momencie wykroczenia, a jak tego nie zrobi to dostanie mandat o 50% większy, ale bez punktów. Czyli biznesmeny, które kiedyś miały mandaty wkalkulowane w koszta działalności będą znowu śmigać bezkarnie, bo wysokie mandaty ich nie odstraszą a punktów nie dostaną. I o to chodzi. O te półtora miliarda wpływów z mandatów przewidziane w budżecie.

Nie to jest jednak najgorsze. Przestaną czy już przestali wysyłać fotki, która jakimś tam dowodem winy są. Bo nie służy to interesowi organów ścigania. Oczywiście że konieczność udowadniania winy nie służy temu interesowi, co ma dwa skutki: mamy tu łamanie praw obywatelskich i swobód po primo. Po secundo to będą robić wałek taki, że wezwania wysyłać będą komu popadnie bez ładu i składu i uzasadnienia. I niech się tłumaczy przed sądem, jak pójdzie. A że taniej często jest zapłacić fikcyjny mandat niż użerać się w sądzie to kaska będzie leciała. Będzie to proceder całkowicie bezkarny, bo o ile konkretny mandat sąd może uchylić, to w żaden sposób nie ukaże oszustów.

Co tam mamy jeszcze ciekawego i wobec czego PiS będzie bezkarny? Lotnisko w Modlinie miało być na Euro a teraz jest już po więc działać nie musi. Autostrady. Zobaczymy ile z tych nowych autostrad przetrwa zimę a ile trzeba będzie wyremontować poprzez rozebranie aż do najdolniejszej warstwy i zrobienie od nowa? Grunty wykupione niby są i ekrany dźwiękochłonne założone, tyle dobrze. Za ekrany odpowiada zresztą PiS. Nie no do końca poważnie tego nie piszę, nie wierzą żeby się tak miało posypać, zabezpieczam się jednak na wypadek... A ile autostrad jest oddanych a ile przejezdnych? Kaczor się musi nastawiać jednak na gigantyczne remonty w ciągu paru lat. I kto to będzie robił jak wszyscy pobankrutowali? Ten od ekranów jest z PO więc robił nie będzie? Kto pamięta?

Na razie to wszystko, jeszcze tylko poseł Wipler szaleje z deregulacją, ciekawe, czy taki szybki będzie jak szansa realizacji będzie? I tak: znużyli mnie tamci, babranie się w andronach dr Laska zbyt męczące chwilowo. Zresztą co by nie napisał to on na pewno rozumu nie nabierze i sprawy nie przemyśli, a tamci: kto wie? Macierewicz bezsensowny apel wysłał do prokuratury, żeby wzięła się do roboty, zmieniła prokuratorów zajmujących się sprawą, zaczęła rozważać zamach. Równie dobrze by mógł zaapelować do niuch, żeby zakuli się w kajdany  odstawili pod areszt śledczy. Co za czasy.

PS: Prof Zybertowicz ostatnio podsumował działalność śledczą środowiska Gazety Wyborczej jakoś tak: Ten i ów uważa III RP za swoją własność, dlatego oczekuje, że każde ważniejsze posunięcie biznesowe, inwestycja itp będzie konsultowane. I dlatego GW bardzo rzadko prowadzi takie sprawy do końca: artykuły to są straszaki mające dyscyplinować opornych. Jak Kaczor, czy nawet Karnowscy, czy ta Republika TV te roszczenia zignoruje, to poleci pirze.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

  Do Uroczystości Objawienia Pańskiego nawiązuje obraz Williama Holmana Hunta „The Shadow of Death”, który powstał około roku 1870. Obraz ten przedstawia młodego Jezusa, tańczącego w warsztacie ciesielskim swojego ziemskiego opiekuna Józefa. W tle widać okno warsztatu, którego szczytem jest mała okiennica w kształcie gwiazdy betlejemskiej. Za roztańczonym Jezusem na kolanach klęczy Maryja, porządkuje w składziku Józefa. Na ścianie obok okna powieszone są w pięknym układzie narzędzia ciesielskie Józefa. W samym obrazie nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ukazuje on moment przejściowy w drodze Jezusa na Krzyż. Oto u stóp Jezusa leży szkarłatna opaska na głowę, zapowiadająca koronę cierniową, Sam Jezus tańcząc unosi dłonie w ten sposób, że ich cień pada na ścianę z narzędziami Józefa. Takie same narzędzia będą niedługo narzędziami kaźni Zbawiciela. No i Matka Boża, która robi porządek w warsztacie Oblubieńca, trafia na skrzynkę, w której niegdyś Józef ukrył dary Trzech Króli. Widać je spod wieka skrzyni. Przerażenie Maryi jest o tyle większe, że w tym momencie dostrzega na ścianie warsztatu sylwetkę ukrzyżowanego Syna ułożoną z jego padającego cienia.

  Poznawszy prawdziwe przesłanie darów Trzech Króli powinniśmy zapytać się, na ile my, chrześcijanie a nawet katolicy, widzimy w Jezusie Boga, Króla, który za nas oddał życie. A na ile spłycamy jego nauczanie, tłumacząc, że jest tylko dziecinadą? Dziecię Jezus objawia się całemu pogańskiemu światu jako Bóg-Człowiek i Jednocześnie Król Wszechświata, a my chrześcijanie, katolicy mamy tyle bożków wokoło, czcimy ludzkie ciało a Króla Wszechświata chcemy zdegradować do roli Króla Polski. Marny dajemy blask przy betlejemskiej gwieździe. Jezus objawia się nam jako Bóg i czyni to w obecności pogańskich magów. Pytamy się z żalem Stwórcy, dlaczego nie objawił się nam, ludziom wierzącym, modlącym się na różańcu, co niedzielę będącym w Kościele. Stwórca nam odpowie, że objawia się nam codziennie na ołtarzu, a my przyjmujemy go jedynie językiem, bo po wyjściu z kościoła zapominamy, o co nas prosił przez usta kapłanów. A magowie? Ponad tysiąc kilometrów walczyli ze sobą, jak nie zdradzić Jezusa i jak o nim rozprawiać w swoich królestwach. Jezus objawił się nam jako cierpiący za nas Bóg-Człowiek, a my godni pożałowania katolicy nie potrafimy stanąć w obronie zdejmowanych krzyży w szkołach, urzędach, miejscach pracy, nie potrafimy stanąć w obronie życia tego nienarodzonego i tego u schyłku. Jezus ukazał nam się jako Król, a my godni pożałowania katolicy wybieramy zbrodniarzy, złodziei i dewiantów, aby nami rządzili. W świecie pięknie błyszczących pogan jesteśmy jak białe karły katolickiego wszechświata.

Ks. Maciej Sroczyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319914

Chcę wierzyć, że równolegle z potrzebą odsunięcia oszustów od władzy jest rozważany wątek zastąpienia owych oszustów i nieudaczników niższej rangi, nowymi kadrami. Coś na kształt nowej lustracji, czyli przeglądnięcia dokonań cwaniaczków z peeselu i peo pod kątem strat i marnotrawstwa środków jakich się dopuścili. To wszystko dla ich dobra, czyli ustalenia przez ile lat będą "zatrudnieni" przy naprawach dróg. Czyli już mamy robociznę gratis, zaś na materiały wyłożą oni sami z niesłusznie pobranych wynagrodzeń. Oczywiście przestępcze działanie musi podlegać rygorom prawa karnego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319923

gość z drogi

 jedyne więc w/g mnie lekarstwo....reset....

a szczególnie w urzędach....i dokończyć niedokończoną lustracje ,majątkową tez....

ale to  niestety  tylko marzenie ....nagrzani" sendziowie",rozgrzane lemingi i celebryci,nie dopuszczą do tego...prędzej cara putina o pomoc poproszą,niż dadzą sobie żarełko

odebrać

Miller chce stawiać PIS przed Trybunałem,no i dobrze ale pierwej pana Millera i jego kompanije rozliczmy ze złodziejskiej prywatyzacji,za przekręty i dile, 

za Alexis,za trzaskanie bram więziennych  na pokaz,za całokształt ich rządów...

Czas uruchomić pamięć i przypomnieć największe przekręty tamtych lat i nieprzytomne sądy w opaskach na oczach...

Sprzedawanie Cementowni,Cukrowni, Hut za wartość bramy na ich terenie...

Najwyższy CZAS przypomnieć za co Naród odwołał rządy Millera i Kwaśniewskiego....bo jak widać pamięć ludzka jest króciutka...jak rozumek co niektorych....

na początek więc,była afera hazardowa i jednorękich bandytow,czy nie.?

była afera węglowa ,gdzie kwity szły z dymem w niebo ,czy nie...?

a co z Trzebinią ?

wtedy PIS nie rządził,a jak ktoś nie wierzy lub ma krótka pamięc ,to niech cofnie się do tamtych lat ,do czasów 

pana Millera i Kwaśniewskiego....i jeszcze te "czasopisma "czy sprzedawanie spółek za ich własne pieniądze....

albo spółdzielnie giełdowe i przecieki,oraz NFI 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#319978

Dziekuje za ten tekst

Moje przekonania sa od zawsze pro-spoleczne ,czyli dla mnie demokracja bezposrednia to zycie moze biedniejsze ale i tanie bo konsultowane spolecznie na co nas stac a co jest wydumanum projektem

Dzis WLADZA to BYT ODERWANY OD RZECZYWISTOSCI ,PODOBNIE SAMORZAD,POSLOWIE,SENATOROWIE,MINISTERSTWA ,BUDZETOWKA i tych 400000urzednikow POwskich PIJAWEK

Polak zgina kark wypina tylek i samoumartwia sie.

PIS choruje na wladze i jako PARTIA chce urzedow,WLADZY itp.ILE RAZY JUZ TO PRZERABIALISMY DURNI POLACY???

Ja juz mam dosc i czekam na RUCH SPOLECZNY BEZPARTYJNY DO SPRAW ODBUDOWY POLSKI

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319929

Jan Bogatko

Najpierw należy sprostować zarzut,powtarzany przez agentów PO, udających opozycję, jakoby - cytat: "PIS choruje na wladze i jako PARTIA chce urzedow,WLADZY itp.ILE RAZY JUZ TO PRZERABIALISMY DURNI POLACY???

Pytanie: ile razy PiS dochodził do władzy??!! Władzę chce każda siła, stająca do wyborów. Czy miałaby szansę na wybór partia głosząca,że ...nie chce dojść do władzy?

Po drugie: na RUCH SPOLECZNY BEZPARTYJNY DO SPRAW ODBUDOWY POLSKI będzie Pan czekał do uś, chyba,że PO zmieni nazwę - a to wysoce możliwe.

Pozdrawiam,

ps:realia są takie,że jedyną siłą, zdolną stawić czoło Platformie jest PiS. Kto przeciw PiS. ten za Platformą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#319931

Jan Bogatko

...może dekomunizację ułatwiłoby zrozumienie,że nie ma żadnej III RP, a jest jedynie II PRL w bardziej zakłamanej od swego pierwowzoru formie.

Dekomunizacja powinna być powszechna i szybka - należałoby ją zakończyć po węgiersku.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#319930

DEKOMUNIZACJA o ile IPN ma legalne a nie falszywe teczki jest KONIECZNA

RUCH OBYWATELSKI to mzonki?

Jesli w/g szanownego rozmowcy PIS jako partyjny twor jest w stanie dogadac sie ze wszystkimi,dac im zyc ,dac im krecic afery i na samym koncu uszczesliwic Polakow to ja to traktuje jako mzonke-to juz przerabialismy gdy PIS doszedl do wladzy

Rzedzil ZACHOWAWCZO a w koalicji Konserwatywno-Narodo-Chlopskiej mozna bylo wstrzasnac UKLADEM ,moze choc sprobowac...

A tak dzis mamy bilion na minusie i 5 milionow Polakow ktorzy utoneli w dlugach oraz rzesze w skrajnym ubostwie.

Kolejne rzady intelektualistow,ekspertow i garniturkow utopia te kraine w bagnie na zawsze

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319937

"Rzedzil ZACHOWAWCZO a w koalicji Konserwatywno-Narodo-Chlopskiej mozna bylo wstrzasnac UKLADEM ,moze choc sprobowac..."

Niestety, uważam, że tylko brak wiedzy o realiach tamtego układu pozwala Panu pisać takie ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#319999

PIS =wiem ze to jest przeciwwaga i jedyny wybor na zmiane tych rzadow.To logiczne.

Co dalej to juz zalazy od wielkosci polityka-albo kladzie na szale swoje zycie dla narodu ,albo bedziemy sie krecic dalej na karuzeli

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319941

Gdy PiS wygra wybory a raczej tak będzie to będzie twarde lądowanie z obłoków naiwności również dla autora tekstu "Gdy PiS wygra wybory" A czego się Pan spodziewał? Cudownego odrodzenia Państwa Polskiego ? Nie proszę Pana to będzie zimny kubeł wody !!!
Do Pana nie dociera faktyczna ocena stanu Polski do jakiej doprowadziły rządy PO oraz sytuacji na Świecie zachodzących zmian w strefach wpływów.
Nieudolne rządy PO ? Zejdź człowieku na ziemie !
To nie są nie udolne rządy ,to przemyślane niszczenie Polski w myśl wątpliwej Wielkiej Federacji Uni Z jednym Rządem oraz militarnym sojusznikiem Rosją. Rządy dyktatorskie o strukturach faszystowskich.
PiS już nic nie zrobi !!! Nasza gospodarka praktycznie nie istnieje Prezydent Polski jest otoczony generałami starych struktur a sam on jest tą strukturą.
Banki Polskie przeżyj na oczy kto jest ich zarządcami.
Kto rządzi mediami ,no kto? ITI, Agora to potężne narzędzie w łapach trzymających władzę ,to ich własność .
Tylko cud może Polskę uratować być może podział Uni na dwie strefy a późniejszy jej upadek.
Za Gierka Polska była zadłużona ale zostały fabryki a po PO nie zostaje nic całkowite zniszczenie ,umowy wiążące Polskę do upadku

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319974

Ot gola Prawda

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319977

"Przede wszystkim należy Kaczorowi przyznać prawo do wywalenia wszelakich totumfackich obecnego reżimu skąd się da."

Już słyszę te lamenty. ;)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#319979

trochę nie do końca prawda w tym co Pan pisze.
Ta część że to jest celowe działanie pełna zgoda .
Ale już dalsza część o czekaniu na cud to na rączkę PO SLD i tym co trzymać mają władzę, bo na razie owszem mają ją ale na cienkiej nitce .
Nie drogi Panie, na takie dictum nie ma zgody . Zawsze można to zmienić wystarczy na czoło postawić dobro Polski , patrz Piłsudski na przykład.
Wiem wiem zaraz mogę usłyszeć że to szpieg niemiecki , rosyjski czy chiński , różnie już go opisywali ale ...
Ale dla niego żaden kompromis nie był ważny tylko Polska.
I teraz ważne jest zrobić najpierw porządek w kraju a to PiS akurat może zrobić a zaraz potem naprawiać gospodarkę i wszystkie zabagnione służby.
Mamy szansę , Amerykanie oceniają nasze złoża gazu łupkowego na kilkaset lat a to są potężne pieniądze.
Polacy i tak lepiej żyć nie będą jeśli będziemy czekać na cud a damy rządzić oligarchom , bo zostanie piasek a gaz łupkowy trafi szlag .
A poza tym zapomina Pan Śledczy o jednej rzeczy . Polacy to naród zdolny , młodzież mamy wybitną ale trzeba to wyzwolić , oczywiście nie nagrodami fundacji byłych SB-ków i TW .
A czekanie na cud , upadek lub rozpad unii to utopia .
Piasek zostanie . trzeba działać, można robić błędy w tym działaniu błędy , ale na pewno nie będzie to celowe działanie na szkodę Polski .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#320125