Charlie Bubel

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Świat

Znamienity działacz Platformy Grzegorz Kostrzewa-Zorbas zabanował mnie na Tłiterze.  Wyraził bowiem myśl, że   /.../ istnienie ["Charlie Hebdo" - SE] jako przejaw wolności wyrazu wytycza granicę Zachodu. Turcja, Putin, Łukaszenka zakazali i nie będą w Zachodzie. Postawiłem jednak zagadnienie takie: a co Bubel wytycza? Może Bubel powinien wytyczyć granice wolności? A jeśli nie wytycza to czemu nie wytycza? Ponoć są jakieś uwarunkowania, nie wiem jakie, bo Kostrzewa-Zorbas wykasował tłita i dał mi bana jednak.

Nie ulega wątpliwości, że przejawem walki "Gazety Wyborczej" o wolność słowa byłoby przedrukowanie satyr bublowych, a TVN na okrągło powinien puszczać słynny spot wyborczy zablokowany przez TV. I w reakcji na apoteozę tzw środowiska powinny powyciągać jakiś oszołomów i domagać się, żeby TVN ich puszczała. A już Forum Żydów Polskich to na mur-beton powinno zamieszczać bublizmy. Eli Barbur. Wolność to wolność.

Nie wiem niestety, jakie to "uwarunkowania" powodują, że Bubel nie jest wolnością słowa, a tamci są. Jak go ktoś ustrzeli to będzie?

Teoretyk jakiś stwierdził, że wolność słowa jest absolutna albo jej nie ma. No to nie ma, i każdy walczy o taką wolność dla siebie. Kostrzewa-Zorbas epatuje nas "Charlie Hebdo" bo obrażą ono katolików (muzułmanie to mało kogo w tym sensie u nas obchodzą), ale gdzie był, gdy represjonowano owo czasopismo za zamieszczenie rysunku satyrycznego (cytuję)  >>Pod spodem widniał złośliwy komentarz: „Jean Sarkozy zadeklarował, że chce przejść na judaizm, by móc poślubić swoją żydowską narzeczoną, która kiedyś odziedziczy fortunę. Ten mały zrobi karierę!”.<<??? (]]>http://www.rp.pl/artykul/172591.html]]>) No nigdzie go nie było. Czemu tzw Międzynarodowa Liga przeciwko Rasizmowi i Antysemityzmowi (Licra) nie stanęła na gruncie walki o wolność słowa?

Podsumowanie: No lemingi wytłumaczcie narodowi jasno i wyraźnie, czemu tamci są wolnością słowa a ci nie są? I jakie są uwarunkowania?

 
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Hitler dochodził do władzy na tej zasadzie, że obiecywał wszystko wszystkim. Nie na raz, tylko np. na spotkaniu z przemysłowcami obiecywał wszystko im, a na spotkaniu z robotnikami, też im.

To samo zresztą Tusk, choć u PO to było i naraz („By żyło się lepiej”). 

Tak i lewactwo w ogóle - lansuje się w sprzecznościach, a później samo, z użyciem dyspozycyjnych "polityków" i mediów pozbawionych autentycznej kontroli obywatelskiej (choć nadających na "rynek publiczny") dokonuje interpretacji i wyborów tego, co ma być promowane i realizowane, a co dyskryminowane i niszczone.

Lewactwo tak samo bardzo daleko poszło w autopromocji przez obiecywanie wszystkiego wszystkim, choć to się wiąże ze sprzecznościami, ze schizofrenią podnoszoną do rangi „polityczności”, choć sama polityka jest tu niszczona na rzecz faszystowskiego bezprawia „praw kaduka”, praw dźungli, barbarzyńskich „praw” chwilowo silniejszego. Na to dokładają swoją popapraną ideologię poprawności politycznej. Dotyczy to zwłaszcza kwestii wolności słowa, w tym kwestii „wolności od” i „wolności do”.

Opisałem te zależności w komentarzu do zetjota:

 http://niepoprawni.pl/comment/1460519#comment-1460519

Schizofrenicy lewaccy muszą być pozbawieni możliwości oddziaływania na nasze życie publiczne, interpretowania na czegokolwiek – bo to droga samozatracenia.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1460769

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dodam jeszcze, że to jednoczesne "wolność do" i "wolność od", to obiecywanie wszystkiego wszystkim, to było już w słynnym wałęsowskim "jestem za, a nawet przeciw". 

Dopisuje się do tego Ewa Kopacz, twierdząc, że "Potwierdzeniem przynależności do wolnego świata, jest obecność dzisiaj w Paryżu”. I znów w sensie lewackiej schizofrenii – bo „od czegoś” wolnego, czy „do czegoś” wolnego, bo z dowolnym definiowaniem zniewoleń, od których to ten świat ma być wolny, czy z dowolnym definiowaniem wolności (dla wybranych), przy zniewalaniu reszty.

Ten "wolny świat" kojarzy mi się z "kobietą wyzwoloną", a bardzo lekkich obyczajów, z którą wywiad prowadził Wojciech Cejrowski. Ona też nie precyzowała, czy się "wyzwoliła od', czy "wyzwoliła do".

Dopisuje się też Ewa Kopacz nazywając PO partią pluralistyczną (która po chwilowym zapotrzebowaniu na jakieś działania, czy zaniechania będzie na bieżąco się do nich dopasowywać). Nawet nie zauważa, że jest pełną sprzeczności wewnętrznych, nielogiczności, schizofrenii i podwójnych standardów moralnych. Mówi: „”Moim priorytetem jest ratyfikacja konwencji przeciw przemocy. Mam też nadzieję, że uchwalimy wreszcie ustawę o in vitro. Jeśli chodzi o prace nad projektem ustawy o związkach partnerskich, to PO przedstawi własny projekt. Ale skoro mówię, że jestem przewodniczącą partii pluralistycznej, to muszę też uwzględniać różne poglądy w mojej partii i w społeczeństwie „” Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/marek-mojsiewicz/gornicy-nie-chca-zdychac-w-ciszy-jak-reszta-polakow © Niepoprawni.pl

Inaczej mówiąc: jak mnie ci, co mają inne poglądy w partii i społeczeństwie nie powstrzymają, to chwilowa tendencja faszystów i satanistów wewnątrzlewackich jest „taka i taka”.

Nie zauważa, że taka postawa jest już niebytem i w niebyt, w samozatracenie prowadzi. Nie ma w niej serca, rozumu, wolnej woli, samostanowienia i odpowiedzialności, jest biernością, bylejakością i głupotą, jest bezcelowością. Jest idiotyzmem „wolności od” ...życia.

Zabawny ten „pluralizm wewnątrzpartyjny”, ta faktyczna bezpoglądowość (oficjalnie) w zestawieniu z nadrzędną lewackością i zamiarem wprowadzania rządów lewackiej ideologii gdzie się tylko da – całkiem totalitarnie i z całą potęgą przymusu, przemocy i terroru po użycie pancernej brzozy, seryjnego samobójcy i sędziego Tulei.

Infantylizm Kopacz byłby zabawny, gdyby nie był śmiertelnie poważny i tragiczny, gdyby nie był daniem dziecku do ręki zapałek, albo i granata.

 

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1460775

zwierzęta są sobie równe ale niektóre są równiejsze

Vote up!
3
Vote down!
0

hobo

#1460796