Premier boleje a demokracja kuleje

Obrazek użytkownika Jaku
Kraj

Pan Premier Donald Tusk uroczyście rozdarł szaty nad wyrzuceniem z komisji ds. afery hazardowej posłów Beaty Kempy oraz Zbigniewa Wassermanna z Prawa i Sprawiedliwości. Premier stwierdził, że koalicja nie może sobie pozwalać na takie ruchy, ponieważ to na niej spoczywa odpowiedzialność za sprawne prace komisji. 

Otóż, faktem jest, że każda komisja sejmowa powoływana w celu wyjaśnienia konkretnej sprawy, zazwyczaj afery, jest ciałem kolegialnym, reprezentującym Sejm RP, a więc organ docelowo ponadpartyjny i obiektywny. To dopiero Platforma Obywatelska przy walnym udziale Polskiego Stronnictwa Ludowego, jako dwie partie koalicyjne otworzyły nowy rozdział w historii polskich komisji śledczych, zrywając z uczciwym zwyczajem ustanawiania na przewodniczącego komisji przedstawiciela opozycji.

Obecny lament Premiera nad losem niesłusznie wyrzuconych z komisji Kempy i Wassermanna to pokłosie zawłaszczania mechanizmów demokratycznych przez rząd PO-PSL. Nawet w mrocznym okresie afer rządu Leszka Millera, politycy nie posuwali się tak daleko w naginaniu prawa i gwałceniu demokracji dla doraźnych korzyści.

Komisja hazardowa, wedle słów Premiera, firmowana przez koalicję, to cyrk i kpina z demokracji. Bo czym innym może być komisja w której sędzią w sprawie afery polityków PO jest przewodniczący komisji, aktywny polityk PO Mirosław Sekuła, wraz z kolegami Urbaniakiem i Neumannem, czy przypadkowo nieobecnym gdy zajdzie taka potrzeba Stefaniukiem, którzy gwarantują przegłosowanie każdej sprawy, nawet tak kuriozalnej, jak odwołanie posłów śledczych PiS-u tylko dlatego, że Biuro Analiz Sejmowych wydało opinię nie potwierdzającą zarzutów PO-wców, po czym następną potwierdzającą, że przy założeniu, że zarzuty się potwierdzą, Kempę oraz Wassermanna będzie trzeba przesłuchać. 

To dzięki PO demokracja w Polsce przestaje wykazywać ostatnie namacalne przejawy istnienia. To dzięki PO komisja do spraw zbadania jednej z największych afer III RP zajmuje się anonimowymi donosami na Gosiewskiego i będzie się nimi zapewne zajmować, aż do zakończenia prac w lutym przyszłego roku,. To Platforma ,,Obywatelska’’ sprawia, że w polskiej polityce przestają obowiązywać prawa demokratyczne. Jeśli zamachnęli się na niezależność organów, na bezstronność prawa i praworządność w polityce, to co ich powstrzyma przed następnymi krokami naprzód w kierunku państwa totalnego? 

Ostatnie sondaże dają nadzieje, że na swoje zuchwałe postępki Platforma ma coraz mniej czasu. I bardzo dobrze.

Brak głosów

Komentarze

Tuska nie mają końca!
Wszyscy wokół paskudzą, psocą o n jedyny chce dobrze dla nas, dla kraju, dla Polski!
Tusk boleje a Piesiewicz w sukieneczce na ramiączkach m niemal jak senator rzymski tyle , że zamiast białej sukni hawajsko-karaibski deseń i wciąga równo!
Zdziwiło mnie czemuż to Berlusconi tak aplondismował Tuska w
Kopenhadze! Wyjaśnienie okazało się prostsze niż sądziłem.
Berlusconi ucieszył się, że Tusk zgodził się ponosić koszty ocieplenia w odróżnieniu od bogatszych państw UE!
A przyczyna prosta, językowa!
Otóż premier Tusk zna angielski jedynie w dialekcie sudandyjskim i nie POjął o co biega w rezolucji duńskiej, po prostu żle zrozumiał tekst. A ponieważ POpędził min. Nowickiego biegle znającego angielski więc wszystko mu się POmieszało! I zgodził się na poniesienie kosztów ponad 60 mld euro przez najbliższe 15 lat czym b. ucieszył premiera Włoch!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#40112

No nie, to prawdziwa żenada... Premier ubolewa na pokaz, bo jak Palikotowi się wymskło, "to był błąd wizerunkowy"

Vote up!
0
Vote down!
0
#40117

To też możliwe, ale przede wszystkim nadal chce panować nad opinią publiczną. Stare, Wałęsowskie "jestem za, a nawet przeciw". Nieodrodny... bękart!

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#40123

co rusz ujawnianych afer, a ludzie mawiają, że będzie ich jeszcze w tym roku ....więcej, sprawia, że to nie takie proste!
Sypie się wszystko.
Po 10 m-ch handel się załamał./deficyt ok 1 mld/!
Kto wie, czy te dane gus o pkb to nie był lukier Rostowskiego!?
Ja myślę, że dalszy wysyp afer sprawi, że opinia publiczna nie wytrzyma tego!
Na razie nie maja konceptu, więc totalna blokada!
Tusk ma już ponad 70%negatywnych opinii.
Gdy Belka miał 80%, to Tusk mówił "panie premierze, na pana miejscu dawno już Polaków bym przeprosił i podziękował, To nakazuje elementarna przyzwoitość"
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#40128

Także we własnej partii."Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie".

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#40164

 że ten premier nie wie jak zarządza się rządem,nie mówiąc o Ojczyżnie Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#40138

 ze nikt na ten wpis nie odpowie,bo uzyto słowa Ojczyzna.

Vote up!
0
Vote down!
0
#40142

A cóż można odpowiedzieć? Co ma wspólnego Tusk z Ojczyzną??? :):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#40166

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#40187

Szanowny autorze. Bez urazy, ale wyraz boleje, powinien być wzięty w cudzysłów. Bez cudzysłowu zaś można napisać, że to społeczeństwo boleje widząc i słysząc co ten pajac wyprawia. Wielu komentatorom życia publicznego wydaje się, iż pacynka zdolna jest w cudowny sposób ożyć i sama pociągać za własne sznurki. Taki numer udał się tylko biednemu Gepetto. Przez tydzień Tusk nic nie wiedział, nie słyszał, w pracy nie był? Czy drzwi do szafy się zatrzasnęły...

Vote up!
0
Vote down!
0
#40149

 premier.Takiego jeszcze Polska nie miała.

Vote up!
0
Vote down!
0
#40150