Rosyjski imperializm

Obrazek użytkownika Janko Walski
Świat

Jak to jest, przez 15 lat mamy rosnące zagrożenie terrorystyczne, pobierane są odciski palców na granicach, podróżni dokładnie prześwietlani, itd., a tu nagle otwarcie na masowy, praktycznie niekontrolowany przepływ.  Czy ktoś potrafi wytłumaczyć tę zmianę, to zachowanie Jasia Fasoli? Jaki interes ma Merkel? Jaki interes mają media? 

Jedynym beneficjentem poza tymi, których przyciągnął wyższy...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Jakub Wołyński
Świat

Gratuluję! Europa się obudziła! I dała głos. Woła, jak cholera. Przez usta Karela Schwarzenberga, ministra MSZ Czechii.
Ten sugieruje że (cytuję):

"Europa powraca do czasów nawet nie Stalina, a Mikołaja I".

Jako widzieć, pan minister okazał się z pewnych pór w stanu wielkiej rozpaczy:

"Putin wkrótce ma odrodzić hegemonię regionalną w Centralnej Azji, ale Zachód woli to sobie nie uświadamiać, tym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Świat

...czyli pobieżny przegląd z czego należy się przed Rosją tłumaczyć.

I. Rusofobiczny świat.

Polecam wszystkim małą zabawę polegającą na wstukaniu w wyszukiwarkę takich fraz, jak: „Rosja żąda (oczekuje) wyjaśnień” czy „Rosja jest oburzona”. Odnośniki, które wyskoczą gwarantują bardzo ciekawą i pouczającą lekturę. Wyłania się z nich obraz kraju wiecznie poszkodowanego przez międzynarodowe...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jaku
Świat

Obama po raz kolejny pokazał jakiego formatu jest politykiem. Poruszając się w skali papierniczej musiałby być to format grubo powyżej A50.

 

Barack Obama - jaśnie panujący prezydent USA, zwany również często mesjaszem narodów, wyszedł dziś na totalnego dyletanta politycznego. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Jednak tym razem sprawa jest bardzo poważna. Dla Stanów, dla Polski i dla świata.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jaku
Kraj

Premier Donald Tusk przedstawił dziś wybór dramatyczny stojący przed Polską. Cytuję – ,,bronić polskiej pamięci i równocześnie ulepszać relacje z Rosją - to diabelski dylemat''. Tusk odnosi się w ten sposób do kłamstw historycznych dotyczących Polski promowanych w ramach wielkiej propagandowej ofensywy Federacji Rosyjskiej.

Jak wiadomo dylemat, to sytuacja w której stawieni jesteśmy przed wyborem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jaku

(kt)Za Onetem.pl: (W czasie wizyty w Redzikowie, miejscowości znajdującej się w pobliżu przyszłej lokalizacji elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej - jaku),,Premier przekonywał, że Redzikowo i Słupsk, gdy stanie tu amerykańska baza,>>będzie lepiej strzeżone niż jakiekolwiek miejsce w Polsce<<>>zagrożenie może być większe<<. - Jeśli Polska będzie bezbronna, to łatwiej sprowokuje atak -...

0
Brak głosów