Koalicja PO-PSL-SLD staje sie faktem?

Obrazek użytkownika Jaku
Kraj

Koalicja SLD-PO-PSL stała się faktem. Jerzy Szmajdziński z SLD zadeklarował, że jego partia poprze wszelkie dobre ustawy autorstwa PO w zamian za poparcie Platformy dla ustaw Sojuszu. 

Szmajdziński mówi dziś, że Sojusz Lewicy Demokratycznej ma wiele dobrych ustaw, które z chęcią przedstawi do podpisania. Na to samo będzie mogła liczyć Platforma, którą wesprze Sojusz w celu przełamywania weta prezydenta. 

Czy ostatni bezpiecznik demokratyczny w postaci Prezydenta RP w tym Sejmie zostanie zniwelowany? Czy w obecnej sytuacjiJarosław Kaczyński miał rację, mówiąc wielokrotnie o zjednoczonym froncie walki z przemianami, który zmienia formy, ale co do treści był i będzie zawsze antypolski?

W ocenie Szmajdzińskiego, poparcie projektów PO przez SLD może odbudować społeczne poparcie dla lewicy. – Nie będzie też strachu, że PiS powróci do władzy - podkreślił. Czy wspomniane partie mają w planach scementować postkomunistyczny porządek i odsunąć jedyną opozycyjną partię na margines polityczny? Skojarzenia z sekowaniem oraz ostatecznym zniszczeniem mikołajczykowskiego PSL-u po 45' narzucają się same. PO-PSL-SLD jak SD-ZSL-PZPR?.

 Wśród zobowiązań Platformy Obywatelskiej, które chce poprzeć Sojusz Lewicy Demokratycznej, jest m.in. przyspieszenie wzrostu gospodarczego (na mocy dekretu rządowego?), radykalne podniesienie płac dla budżetówki (jeszcze wyższe?), zwiększenie emerytur i rent, budowa nowoczesnej sieci autostrad (może tym razem), bezpłatny dostęp do opieki medycznej (dalsze wydatki socjalne w obliczu kryzysu?), uproszczenie podatków (podatek liniowy?) oraz rzeczywista walka z korupcją (usunięcie ostatniej służby rzeczywiście walczącej z korupcją, czyli CBA?).

Zapowiada się gorąca zima.

Brak głosów

Komentarze

Ależ przecież Polacy sami pytali o taką koalicję, głosując tak a nie inaczej. Więc będą musieli zeżreć tą żabę. Jestem tylko ciekawy jak będzie smakowała?

A po drugie. Okazuje się, że "tercet egzotyczny" PiS/Samoobrona/LPR, jawi się w tej perspektywie jako niewinna igraszka polityczna.

A, po trzecie, Giertych powinien być naprawdę wsadzony do wora za swoje idiotyczne zagrywy. Skutek jest widoczny coraz bardziej i ten skutek obciąża tylko i wyłącznie Romana Giertycha. Nikogo więcej!
___________________________________________
"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#37836

To fakt. Gdyby Giertych spuścił z tonu kadencja rządu Kaczyńskiego dobiegałaby teraz do końca a okres od 2007 roku wyglądałby diametralnie inaczej.

Choć myślę, że PiS zostałby zniszczony w obliczu kryzysu gospodarczego. Może to i lepiej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#37838

- odpowiednio: uśpiona komórka ubekistanu, pożyteczni idioci (z pewnym też udziałem agentur). Plus "sleepers" wewnątrz PiS, np. Kaczmarek.

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#37847

To takie polityczne samobójstwo i zblatowanie elektoratów. Dla Tuska to dobra wiadomość, to umacnia pozycję PO.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#37844

Widziałbym to raczej jako chytre zagranie ze strony SLD. Jako próbę zakotwiczenia w świadomości lewego skrzydła wyborców PO, że jesteśmy tacy "fajni" jak PO i to nie przez nas blokowane są reformatorskie ustawy, tylko robi to ten PiS-owski Prezydent. Jest to robione o elektoracie, gdy dalej będzie spadać poparcie dla Tuska.

pzdr
Milton

Vote up!
0
Vote down!
0
#37845

...przez SLD, a nie jak pierwotnie planowano - SD czy też Pl XXI.

Vote up!
0
Vote down!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#37848

Tasowanie , rozdawanie .
pilna potrzeba polskiego - Evo Morales Ayma.

Vote up!
0
Vote down!
0
#37863

Co jest najbardziej zgubną ideologią ostatnich lat ?
Liberalizm?
Morales - tak ładnie brzmi:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#37866

 Najpierw pytanie - w tytule - zaraz potem takie samo zdanie, ale już bez pytajnika... autor chyba sam nie do końca zbadał sprawę.

A nawet, jeśli koalicja - to i co z tego... aha, pewnie z PiS-em, jako z jednym z koalicjantów, byłaby lepsza? Guzik prawda.

PiS-iakom już dziękujemy (chociaż nie ma specjalnie za co). I całej tej obecnej "klasie politycznej". 

Vote up!
0
Vote down!
0
#37873

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#37902

A ludzi - jak Ty, i Tobie podobni - którzy dają się wciągać w te międzypartyjne przepychanki, uważam za durniów nie rozumiejących, że dają się "wkręcać". 

Albo smarkaczy, którzy mają prawo nie rozumieć, o co właściwie chodzi. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#37936