Wałęso i Bolku nie idżcie tą drogą!

Obrazek użytkownika kryska
Blog

W czwartek Lech Wałęsa był gościem honorowym kongresu chadeckiej Europejskiej Partii Ludowej, której jednym z głównych celów jest szybkie wprowadzenie traktatu lizbońskiego. Następnego dnia pojechał do Rzymu, aby życzyć sukcesu partii Libertas - obecnie najsilniejszemu ugrupowaniu eurosceptycznemu.
Bolek wyrwał się spod kontroli salonu III RP i michnikowszczyzny.
Salon zamrał z przerażenia.Niektórzy z cyngli medialnych podejrzewają Wałęsę o odejście od zmysłów,niektórzy o brak logiki w postępowaniu i przypomnieli sobie,że właściwie nasza "ikona" była zawsze jednocześnie za i przeciw.
Jeden taki cyngiel z Polityki,ten od "Tusku musisz" Żakowski to nawet snuje jakieś układy wiążące Bolka z ruskimi. Aprzecież układów nie było nie ma i nie bedzie wedle tego co głosili medialne cyngle,w tym równiez wspomniany Żakowski.
Salon nie może się pozbierać ,bo to co zrobił Wałęsa nie było pisane w żadnym salonowym scenariuszu.
Bolek został wyciągniety z lamusa historii i odkurzony by uderzać w kaczorów,to było jego zadanie do wykonywania a nie udział w kongresie partii Libertas.
Głos zabrał równiez cyngiel z gazety wiadomej Paweł Wroński i zadał Bolkowi pytanie:

-Quo Vadis, Wałęso- ?
Paweł Wroński
"Lech Wałęsa przed wyjazdem powiedział, że chodzi swoimi drogami, ale chyba w drodze do Rzymu zabłądził".

Wałęsa zadał salonowi cios w serce i dlatego właściciele III RP wzywaja Go - LECHU nie idż tą drogą!

Jeśli Walęsa nie posłucha cyngle mogą wrócic do retoryki stosowanej w stosunku do niego w latach kiedy był Prezydentem.
Wtedy Gazeta Wyborcza wiodła prym w niepochlebnych delikatnie mówiąć opiniach o Wałęsie i straszeniem nim polskiej opinii społeczcnej.
Zagrożone pseudoelity III RP zawsze mogą sięgnąć do tych starych metod kiedy stwierdzą,że Wałęsa jest dla nich zagrożeniem . Miał stanowić ochronę ich interesów i korzyści jakie uzyskali w wyniku transformacjii i zmowie z komunistami przy okrągłym stole i dlatego wyciągneli go z kilkunastoletniego okresu zapomnienia.

http://wyborcza.pl/1,75968,6562491,Quo_Vadis__Waleso_.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Sądzę, że LW stanowi teraz zagrożenie dla każdego i jest w stanie wyciąć jeszcze niejeden tęgi numer. Wcale bym się nie zdziwił jakby sławny Noblista nagle całkowicie przyznał się do swojej przeszłości, autoryzował prace IPN i stał się rzeczywiście główną postacią w "Libertas". Partia ta ma szanse przebić się do świadomości wyborców, a Wałęsa w "Libertasie" będzie niemal główną osobą, a wśród salonowców nie i on o tym doskonale wie. Po co ma być zależny od salonu i PO, kiedy może być KIMŚ w "Libertas".

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#19194

Dzisiaj TW Bolek się zerwał, ciekawe czy tylko na chwilę czy na stałe.

Mimo wszystko ja czekam, kiedy Januszek P. zerwie się ze smyczy i zacznie gryźć swojego pana Tuseka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#19195

A i to jest możliwe, ale jednak to nie ta sama waga. Januszek jest występuje w kategorii nader lokalnej.
A Wałek jest sprytny, przebiegły i jednak ambitny. Nie wyobrażam sobie, aby na dłuższą metę zniósł szefostwo salonu, który miałby nim kierować.

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#19198

najpierw Kiszczak fiknął w wystąpieniu, o którym dziś pisał Ziemkiewicz, potem Bolek zrobił się "za a nawet przeciw"... czyżby ojcowie-założyciele postanowili pokazać, zę oni tu jeszcze mogą zamieszać? Realnie tylko ten pierwszy może. Z drugiej strony Wałęsa swoim rajdem zdaje się skompromitował mocno Libertas, wystarczy popatrzeć na kolejne żenujące wystąpienia Wierzejskiego; ich mikre poparcie chyba teraz trzeba podzielić jeszcze na pół.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#19202

Czy GóWno jednak stwierdzi że prace Cenckiewicza oraz Zyzaka są wartościowe i zamówi reprint?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#19230