Syn "Mściciela" w sejmie IIIRP

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- Pochodzę z Wiązownicy. Dom moich rodziców spaliła UPA. Ja wiem, że na tej sali jest poseł, którego ojciec działał w bandzie, która spaliła tę wieś - powiedział w Sejmie w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej poseł Mieczysław Golba. - Dzieci rodziców, którzy działali w bandzie zbrojnej, powinny z mównicy sejmowej powiedzieć "przepraszamy" - mówi nam Golba.

Miron Sycz jest posłem z ramienia partii miłości PO.

Czy pełnomocnikiem rządu do spraw Ukrainy musi
być koniecznie "hetman kozacki"?!
new-arch.rp.pl/artykul/733577_Pełnomocnik_Tuska_do_spraw_Ukrainy.html
Pełnomocnik Tuska do spraw Ukrainy
Miron Sycz, poseł PO z Warmii i Mazur, ma być pełnomocnikiem rządu
Donalda Tuska do spraw ukraińskich.
– To naturalna propozycja – mówi Sycz. – Znam osobiście m.in.
prezydenta Ukrainy, dobrze orientuję się w potrzebach i problemach
Ukraińców.
Sycz otwarcie przyznaje się do swojego ukraińskiego pochodzenia.
Podczas zaprzysiężenia posłów jako jedyny nie był ubrany w garnitur,
tylko ludową koszulę ukraińską. Kiedy był radnym warmińsko-
mazurskiego sejmiku wojewódzkiego, podczas ślubowania „tak mi
dopomóż Bóg” mówił zawsze po ukraińsku.

http://archiwum.rp.pl/artykul/733577_Pe%C5%82nomocnik_Tuska_do_spraw_Ukrainy.html
http://forum.gazeta.pl/forum/w,48782,71973300,71973300,Miron_Sycz_pelnomocnik_Tuska.html

Miron Sycz - przynależność partyjna: PZPR-KLD-UW-PD-PO, syn Aleksandra - członka UPA kureń "Mesnyky". O formowaniu się oddziału: "Na polecenie OUN-B do organizowanej w Gorajcu sotni przybywa młodzież z okolicznych wsi oraz dezerterzy z Wehrmachtu, Grenzschutzu, Bahnschutzu i Ukraińskiej Policji Pomocniczej. W pierwszych dniach kwietnia sotnia liczy już 180 partyzantów."
Więcej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kure%C5%84_UPA_%22Mesnyky%22

„Dużo zrobił dla uczelni i SB” –

Miron Sycz i inni a Służba Bezpieczeństwa PRL

Autor: JERZY NECIO

Spośród postaci obecnych w życiu publicznym naszego regionu, zwracających uwagę trwałością tejże obecności, wyróżnia się Miron Sycz. Zaangażowany działacz Socjalistycznego Związku Studentów Polskich i PZPR (do końca jej istnienia), przez ponad dwie kadencje pełnił funkcję przewodniczącego Sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego (w 2002 r - startując z listy SLD-UP), bezskutecznie próbował zdobyć mandat posła w roku 2005 z listy Partii Demokratycznej, a następnie reprezentując Platformę Obywatelską otrzymał w 2007 r. mandat parlamentarzysty, pozostając równocześnie członkiem Stowarzyszenia „Ordynacka”. Jest osobą, która wszechstronnie poznała kulisy sprawowania władzy w województwie warmińsko-mazurskim, kreując sposób funkcjonowania samorządu wojewódzkiego i wpływając bezpośrednio na dzisiejszy kształt politycznego życia regionu.

Co ciekawe, droga posła Sycza do Platformy Obywatelskiej wiodła z SZSP i PZPR (w której był do samego końca), poprzez SLD-UP, Unię Wolności i Stowarzyszenie „Ordynacka”. Miron Sycz należy do Rady Głównej Związku Ukraińców w Polsce. Przez wielu jest postrzegany jako jeden z liderów mniejszości – swoją pozycję zbudował w oparciu o szkołę ukraińską w Górowie Iławeckim, której był dyrektorem.

http://iukraina.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=182&Itemid=79

"Z informacji zgromadzonych przez SB wynika, że Miron Sycz przyjął wówczas postawę koniunkturalną i konformistyczną, opowiedział się w pełni po stronie reżimu i chciał z tego czerpać korzyści, sam np. inicjował kontakt z SB. Esencję jego postawy zawiera zapis „Informacji operacyjnej z przeprowadzonej rozmowy z Syczem w dniu 4 maja 1983 r.: „W dniu dzisiejszym telefonicznie skontaktował się ze mną Miron Sycz, mówiąc , że jest zaniepokojony czynnościami MO z Bartoszyc dotyczącymi jego osoby. Wzywani są jego koledzy i rozpytywani czy on śpiewał na weselu piosenkę UPA, natomiast z nim nikt na ten temat nie wyjaśnia. Samo to uważa za pomówienie niepolegające na prawdzie. Wobec powyższego stwierdziłem, że nie jest to plotką, niemniej, o ile chce coś w tej sprawie wyjaśnić to możemy się spotkać na uprzednich zasadach"
http://www.iukraina.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=182:duo-zrobi-dla-uczelni-i-sb-miron-sycz-i-inni-a-suba-bezpieczestwa-prl&catid=6:podstrony&Itemid=79

Poseł Miron Sycz z PO (dawniej komunistyczna PZPR i "różowa" Unia Wolności) żalił się na łamach przyjaznej sobie "Gazety Wybiórczej, że jego ojciec w szeregach UPA był tylko dwa miesiące. Zaprzeczył także jego przynależności od 1938 r. do terrorystycznej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Otóż poseł mija się z prawdą. Informacja o "zasługach" jego znajduje się bowiem w książce pt. "Partyzanckimi drogami z komendantem Zalizniakiem" (str. 106), wydanej przez nacjonalistów ukraińskich. Książkę tę w formie elektronicznej posiadam w swoich zbiorach. Cytuje więc za nią:

СИЧ Олександр (*1914, с. Ляшки Ярославського пов., тепер Польща) – Стрілець сотні «М-4». Член ОУH з 1938 р. З осені 1944 р. – в лавах УПА, спочатку як член підпільної сітки ОУH-УПА, а з осені 1945 р.– в курені «Месники». Схоплений солдатами ВП весною 1947 р. та засуджений до смертної кари. Вирок замінено на 15 років тюрми. Ув’язнення відбував у Голєнові. Звільнений у листопаді 1953 р.

SYCZ Oleksandr (*1914, w. Laszki Jarosławskiego pow., teraz Polska) - Strzelec sotni "M-4". Członek OUN od 1938 r. Od jesieni 1944 r. - w szeregach UPA, na początku jako członek podziemnej siatki OUN-UPA, a od jesieni 1945 r. - w kureniu "Mesnyky". Schwytany przez żołnierzy WP wiosną 1947 r. oraz zasądzony na karę śmierci. Wyrok zmieniono na 15 lat więzienia. Karę więzienia odbywał w Goleniowie. Zwolniony w listopadzie 1953 r.

Na podstawie tego biogramu łatwo się przekonać jaka jest wiarygodność Mirona Sycza, który w polskim Sejmie ma być posłem sprawozdawcą w sprawie uchwały Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

O posiedzeniu komisji pisze portal Nasze Kresy.

http://kresy.info.pl/component/content/article/3-informacje/610-posiedzenie-komisji-mniejszoci-narodowych-i-etnicznych
http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-ks-isakowicza-zaleskiego/42261-posel-miron-sycz-z-po-dawniej-komunistyczna-pzpr-i-rozowa-unia-wolnosci-nie-mowi-prawdy-o-swoim-ojcu-z-upa

Zdaniem Mirona Sycza - posła PO, byłego członka partii komunistycznej, autora uchwały, obrona akcji „Wisła” to w dzisiejszych czasach „powtarzanie wymysłów komunistycznej propagandy”.

Poseł Miron Sycz przygotował uchwałę sejmową potępiającą Akcję „Wisła”. Nie zgadzają się z nią jednak środowiska kresowe. – Jest to próba zrehabilitowania jego ojca, który był aktywnym działaczem Ukraińskiej Powstańczej Armii, mordującej Polaków – mówią. – Chcę tylko, aby naród polski i ukraiński potrafił wziąć na swoje barki ciężar historii – odpowiada Sycz.

Sejmowa Komisja ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych zaproponowała sejmową uchwałę, która potępia powojenną akcję „Wisła”. Jej autorem jest Miron Sycz, poseł Platformy Obywatelskiej i przewodniczący tejże komisji. – Proces przesiedlenia był wymierzony nie w Ukraińską Powstańczą Armię, która w tamtym czasie prawie nie istniała, ale w ludność cywilną – mówi Sycz. – Przesiedlono 140 tys. osób na ziemie północnej i wschodniej Polski. Stało się tak, bo ustalone granice kraju odpowiadały ówczesnym, komunistycznym władzom Polski. Potwierdzają to publikacje historyków, w tym Grzegorza Motyki, który pisał o walce polsko- ukraińskiej na ziemiach dzisiejszej Polski w latach 1943–1948. Podczas akcji zastosowano właściwą dla systemów totalitarnych zasadę odpowiedzialności zbiorowe. Przesiedlano nawet tych, którzy niczemu nie zawinili – dodaje.

http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/czego-chce-miron-sycz-potepic-akcje-wisla-czy-zrehabilitowac-ojca

SYCZ Oleksandr (*1914, w. Laszki Jarosławskiego pow., teraz Polska) - Strzelec sotni "M-4". Członek OUN od 1938 r. Od jesieni 1944 r. - w szeregach UPA, na początku jako członek podziemnej siatki OUN-UPA, a od jesieni 1945 r. - w kureniu "Mesnyky". Schwytany przez żołnierzy WP wiosną 1947 r. oraz zasądzony na karę śmierci. Wyrok zmieniono na 15 lat więzienia. Karę więzienia odbywał w Goleniowie. Zwolniony w listopadzie 1953 r.

Na podstawie tego biogramu łatwo się przekonać jaka jest wiarygodność Mirona Sycza, który w polskim Sejmie ma być posłem sprawozdawcą w sprawie uchwały Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Sycz opowiedział niedawno w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" o działalności swojego ojca Ołeksandra Sycza w UPA. Dzisiaj na korytarzu Sejmu w rozmowie z dziennikarzem TVN24 podkreślał: - Ojciec mój był w Wojsku Polskim od 1937 do 1939 roku, bronił Rzeczpospolitej przed napaścią hitlerowską. Pod koniec wojny miał wyjście: albo być zwerbowanym do Armii Czerwonej, albo pójść do ukraińskiej partyzantki. Wybrał to drugie.
- Jestem dumny, że miałem takiego tatę.-

Czy jego ojciec brał udział w spaleniu Wiązownicy? - Absolutnie nie - zapewnił Sycz.
- To było w powiecie jarosławskim i mój ojciec nie miał z tym absolutnie nic wspólnego - dodał.

Takie rzeczy i potomkowie zbrodniarzy komunistycznych w polskim sejmie tylko w zdegenerowanej od zarania okrogłostołowej republice.

Oprócz stada ubeckich bandytów przystan z wypasionym korytem znalazł synuś ukraińskiego zbira, sotni UPA mordującej Polaków, przeżynającej malutkie dzieci piłą, przybijającej je żywcem do drzew.

Boże, miej ich w swojej opiece!

Kogóż to jeszcze nie mamy w Platformie Tuska.
Aż strach pomyślec.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

Ponad 100 000 tysięcy bestialsko zamordowanych Polskich cywilów,od dzieci po starców.

A te skurwy.... z PO mówią ze to nie ludobójstwo.

Teraz widzicie co za ścierwojady z PO i PSL w tym kraju rządzą.

PO jako POtomkowie POlszewi żydo-ubecji,to nie trzeba tłumaczyć że to barbarzyńcy,ale ludowcy.

pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#369381

...napisałeś :
Ponad 100 000 tysięcy bestialsko zamordowanych Polskich cywilów,od dzieci po starców~. //
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- Nie Marku, tam się działy gorsze potworności.
Tam, w tym przeklętym AD 1943, ojcowie ukraińcy, mordowali swoje polsie Żony i ich wspólne Dzieci.
Nadzieja jest tylko w Bogu, abym potrafił im wybaczyć.
pozdrawiam,
Marek Sosabowski,
w 1/2, Kresowianin

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#369386

Wyciąganie na żywca noworodka z brzucha matki,to robiły bestie
z UPA,omyłkowo nazywane ludzmi.

I teraz te bestie omyłkowo nazywanymi ludzmi z PO,RP,SLD,
nie POzwalają na POkazanie prawdy,o ludobójstwie na Polakach.

pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#369393

PSL był za ludobójstwem i 10 posłów z PO
przeciw PO i cham Palikot

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/10-poslow-po-wylamalo-sie-glosowalo-za-nazwaniem-rzezi-wolynskiej-ludobojstwem,339231.html?fb_action_ids=631030323575888&fb_action_types=og.recommends&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#369390

Nawet SLD przyzwoiciej od PO się zachowało...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#369418

szuje sowieckie walczą o wyborców

pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#369423

Dzięki Krysko za to opracowanie.
Jak widać, sporo tej wynaturzonej hołoty w Sejmie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369391

do uboju marsz!

pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#369395

mszczą się na Polsce. POdPOry III RP.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#369392

Dzięki,bo już chciałem ludowców,do bestii ubeckiej zaliczyć.

pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#369394

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#369396

Nie ma to jak środowisko z WSI Dukaczewskiego, SÓW i Pro Mili, pod dowództwem samych ich szefów, bo Marków Toczków, prawda?
Patrioci prawda, kolejnych głosicieli kolejnej numeracji bolszewickich dróg tym razem pod przywództwem byłego dowódcy bolszewickich sił zbrojnych jakim były Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych w Warszawie.
Pogib patriota, bohater i bolszewicki agent Petelicki, a kolejny niedoszły bohater na cokoły „polskich” patriotów Skrzypek zdradził dla stołka wiceministra w MON, znalazł się kolejny „polski bohater” wyznawca Kiszczaków i TW Bolka, a jest nim Marek Toczek, ojciec chrzestny SOWY i Pro Mili.
Czy był tam też członek Pro Mili Romuald Szeremietiew?
Boże Polacy Was naprawdę już pogięło jak pełzającego bez kończynowego płaza.
Czekam na kolejnych patriotów w obchodach rocznic tragedii narodowych z udziałem głównych ich aktorów w tym Jaruzelskiego i Kiszczaka, dajmy na to w Gdańsku w dniu 16 grudnia, a w Gdyni w dniu 17 grudnia na stacji kolejki PKP Gdynia stocznia i przy budynku Urzędu Miejskiego w Gdyni, a i zapewne mógłby wchodzić w rachubę tak Szczecin jak i Elbląg.
Jak Bóg chce ukarać, to rozum odbiera, jak widzę, to go odebrał właśnie Polakom, a potwierdza to ten zamieszczony tu film z obchodów zbrodni wołyńskich (01:46).
Ludzie, a może na haju jesteście lub innych prochach, co?
Czy oślepliście i nie widzicie kto otacza tego Toczka ze WSI?

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#369437

Syn ukraińskiego bandyty posłem partii miłości..Rudy natychmiast powinien go wywalić na zbity pysk..Ale chcąc wyczyścić tą skorumpowaną partię,trzeba by było zamknąć 80% ich członków.Część we Wronkach a resztę w Tworkach..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Marika

#369401

Gdyby wywalić z Sejmu synalków i wnuczęta UBowców, PZPRowców, zdrajców, SBeków, Ukraińców, Volksdeutschy, Jewrejów i innej sprzedajnej hołoty, to zostaliby w ławach wyłącznie posłowie z PiS.......i to nie wszyscy.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#369421

BINGO!

pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#369422

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#369431

To jest efekt naszej gorliwości w ciągłym kajaniu się i przepraszaniu wszystkich za to, że żyjemy.
Akcja Wisła była skutkiem tego, co zgotowali Polakom Ukraińcy, ale już w 1990 roku Sejm RP, nie czekając na jakiekolwiek stanowisko w tej sprawie Ukrainy, potępił jednostronnie jej przeprowadzenie. Skutkiem było postawione Polsce w 2007 roku żądanie Światowego Kongresu Ukraińców oficjalnych przeprosin za akcję "Wisła", jak również wypłacenia odszkodowań dla jej ofiar.
Mamy więc kolejnych "wypędzonych", nad którymi będzie się użalał cały świat, bez świadomości, jak potworne zbrodnie poprzedziły tę akcję przesiedleńczą. Polskie, idące w dziesiątki tysięcy ofiary, rżnięte piłami, torturowane, zabijane w najbardziej bestialski sposób nie mogą nawet mieć przyzwoitego pochówku, bo na ekshumacje lub choćby tylko upamiętnienie miejsc zbrodni na Polakach Ukraina z reguły się nie zgadza. Odszkodowania? Dla kogo, skoro wyrzynano całe rodziny?

Skoro mordy Ukraińców na Polakach nie były ludobójstwem, co co nim jest???
"Duma polskich historyków" pełniąca rolę premiera RP oświadczyła dziś, że gdybyśmy my uznali te zbrodnie za ludobójstwo, to "Ukraińcy mieliby prawo uznać za ludobójstwo Akcję Wisła". Dlaczego komuś takiemu miałby przeszkadzać spadkobierca tradycji UPA w szeregach jego partii? :(

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#369426