Raz na zielono, czyli......

Obrazek użytkownika kryska
Sport

BUBEL.
Bubel wart 750 mln złotych.

Rok 2012 przed EURO 2012.

Z wizytą w Poznaniu pojawił się prezydent Bronisław Komorowski, który wizytował m.in. otwarty nowy dworzec kolejowy, a później pojawił się na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej, czyli miejscu gdzie już 10 czerwca odbędzie się pierwszy z trzech meczów Euro 2012 rozgrywanych w Poznaniu.

- Każdy z nas z innego miejsca ogląda jak zmienia się Polska przed Euro 2012, a dla mnie takim miejscem jest Poznań, miasto, w którym spędziłem dzieciństwo – mówił, stojąc na murawie stadionu Komorowski. – Widać w całej Polsce, ile wysiłku włożono w przygotowania, stadiony, drogi i dworce. Chciałoby się, aby było tego jeszcze więcej, szybciej i piękniej, ale jak na nasze możliwości jest to ogromne przedsięwzięcie.

Prezydent chwalił pracę, jaką wykonano w przygotowanie stadionu i całego miasta i z wielką radością przyjął wręczoną mu koszulkę reprezentacji Polski z numerem 1 i jego nazwiskiem.
- Przed nami szansa na dobrą promocję Polski w świecie, a także szansa na zbudowanie wspólnoty wokół piłki nożnej i wspólnego promowania naszego kraju – mówił prezydent.

Wizytę prezydenta medialnie przyćmiło jednak zdjęcia opublikowane przez stowarzyszenie Wiara Lecha, na którym widać, jak jeden z pracowników zajmuje się fragmentem murawy. Ponieważ kawałek trawy wygląda na wysuszony, całość sprawia wrażenie, jakby mężczyzna malował murawę farbą na zielono.

Raz na zielono!


http://epoznan.pl/news-news-32882-Stadion_Miejski_maluja_murawe_na_zielonohttp://www.mmpoznan.pl/photo/1425581/M%C4%99czyzna+sprawia+wra%C5%BCenie%2C+jakby+malowa%C5%82+traw%C4%99+farb%C4%85.

2013-04-16
Stadion Miejski w Poznaniu: Zamknięto część trybuny.

Czy trybuna pierwsza na Stadionie Miejskim w Poznaniu grozi zawaleniem? Do konstrukcji dostała się woda, która może zakłócić prawidłowe kurczenie się i rozszerzanie betonu pod wpływem temperatury. Władze Lecha Poznań postanowiły zamknąć trybunę dla kibiców.
W marcu władze Lecha zamknęły część trybuny, która znajduje się nad lożą VIP. Napisała o tym Gazeta Wyborcza. Jej dziennikarze ustalili, że o sprawie nie został poinformowany nadzór budowlany. Jego przedstawiciele obecnie czekają na przekazanie przez POSiR informacji w tej sprawie.

Wojciech Ryżyński, projektant Stadionu Miejskiego w Poznaniu, wyjaśnia, że wykonawca nie zamontował w pechowym miejscu specjalnej podkładki.

- Pęknięty wspornik tymczasowo został podparty - mówi Ryżyński. - Wkrótce funkcję podkładki przejmie specjalna głowica, która docelowo zabezpieczy to miejsce.

Czy takich miejsc jest więcej? Po zimie pojawiło się kilkanaście pęknięć, które obecnie są dokładnie sprawdzane.

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/1816699,stadion-miejski-w-poznaniu-zamknieto-czesc-trybuny,id,t.html

Powodem problemów jest wada w konstrukcji. Wyjaśnił to "Gazecie Wyborczej" projektant stadionu Wojciech Ryżyński. Biegnąca wzdłuż trybuny nr 1 olbrzymia, betonowa belka popękała. Dlaczego? - Rozkuliśmy szpachel, który i tak sam odpadał, a pod nim stwierdziliśmy brak specjalnych podkładek. Miały one chronić konstrukcję przed kurczeniem się betonu pod wpływem niskich temperatur - mówi.

Nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego podkładek nie było. - W projekcie były, ale ich nie ma. Prawdopodobnie wykonawca ich nie zamontował - tłumaczy Ryżyński. I dodaje: - Na razie podparliśmy betonową belkę stalowym wspornikiem.

Wykonawcą obiektu była firma PBG, której spółka córka Hydrobudowa. Tyle, że obie ogłosiły upadłość.

Architekt opracował już plan naprawy trybuny. Problem w tym, że nie ma teraz gwarancji, że wspomniane podkładki są wszędzie tam, gdzie być powinny.

Zmodernizowany Stadion Miejski przy ul. Bułgarskiej otwarto 2,5 roku temu. Kosztował 750 mln zł.

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,title,Czesc-stadionu-Lecha-grozila-zawaleniem,wid,15497567,wiadomosc.html?ticaid=1106f0&_ticrsn=3

Miejski w Poznaniu, wybudowany specjalnie na Euro 2012, na którym swoje mecze w trakcie mistrzostw rozgrywali min. Włosi i Hiszpanie po prostu się rozpada.

Poznański stadion był pierwszą oddaną do użytku areną Euro 2012.
Nadzór budowlany zapowiada przesłuchanie kierownika budowy, a władze miasta szukają dokumentacji stadionu.Trybunę zamknięto – kibice nie mają na nią wstępu.

http://www.euroinfrastructure.eu/infrastruktura/peka-stadion-lecha-w-poznaniu/

Dzisiaj Stadion Lecha pęka, ale... nie w szwach.
Poznański stadion został zmodernizowany kosztem 746 mln złotych i oficjalnie został otwarty we wrześniu 2010 roku. Był jedną z czterech polskich aren Euro 2012, rozegrano na nim trzy mecze grupowe. Może pomieścić ponad 41 600 widzów. Od września 2011 roku operatorem obiektu jest konsorcjum Lech Poznań i Marcelin Management.

I zeby Lechowi nie było żal w warszawie jeszcze drozszy BUBEL.

Co dalej ze Stadionem Śląskim?

Wykluczono ryzyko katastrofy budowlanej na Stadionie Śląskim. Budowę obiektu przerwano po tym, jak w piątek podczas podnoszenia dachu pękły klamry łączące liny. Ciągle nie wiadomo dlaczego. Ewakuowano wtedy wszystkich pracowników i stadionowy hotel.

http://www.tvs.pl/35832,co_dalej_ze_stadionem_slaskim.html

Zawaliła się część dachu na stadionie Wisły.

Na stadionie Wisły zawaliła się część dachu na trybunie południowej. Kilka elementów pleksiglasowych nie wytrzymało obciążenia topniejącego śniegu. Teraz trzeba będzie naprawić szkody i sprawdzić cały dach.
Do zawalenia się części trybun na obiekcie doszło po tym, jak lód, który zgromadził się na zakończeniach wyższych trybun wschodniej i zachodniej, spadł na dachy niższych trybun południowej i północnej.
Czy za załamanie się części dachu nad trybunami stadionu Wisły odpowiedzialna jest pogoda? Wiele wskazuje, że takimi wnioskami chciałyby zakończyć sprawę instytucje odpowiedzialne za wybudowanie i eksploatację obiektu, który kosztował gminę ponad pół miliarda złotych.

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/750411,stadion-wisly-dach-uszkodzil-zly-los,2,id,t,sg.html#galeria-material
http://www.polskieradio.pl/43/279/Artykul/771751,Dach-na-stadionie-Wisly-Krakow-do-remontu

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pałkuje

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351793