Precz z faszystą!

Obrazek użytkownika kryska
Sport

- Będziemy szli razem, ale osobno aż do 2015 roku przeciwko polityce hodowania neofaszyzmu i płodzenia bękartów neofaszyzmu przez Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego - mówił Janusz Palikot na sobotnim, wspólnym z Leszkiem Millerem spotkaniu w Sejmie.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,12875242,Palikot_i_Miller__razem__ale_osobno__by__powstrzymac.html#ixzz2Cb8f8LKF

- W polskiej kadrze powinni grać prawdziwi Polacy - oznajmił dziś rano w Radiu Zet poseł PiS Jan Tomaszewski. W rozmowie z Moniką Olejnik zapowiedział, że nie będzie kibicował Polakom na Euro 2012, bo nie utożsamia się z tą drużyną.
Tomaszewski: gdyby grali prawdziwi Polacy, to z Anglią byśmy wygrali.

"Kim jest Smuda? Niemcem czy Polakiem?"

Poseł PiS zastanawiał się także nad narodowością trenera polskiej reprezentacji piłki nożnej.

- Ostatnio Franciszek Smuda chwalił się Niemcom, że ma dowód osobisty ważny do 2019 r. i że jest Niemcem. Oczywiście to nie jest przestępstwo, ale ja naprawdę chciałbym wiedzieć kim jest Smuda: Niemcem czy Polakiem?

- A jak Niemcem to co? - dopytywała Olejnik.

- To nic. W tym momencie jest usprawiedliwiony tą swoją kadrą. Dla mnie jest to drużyna Laty, Smudy i Polskiego Związku Piłki Nożnej, która moim zdaniem, podkreślam - moim zdaniem - nie ma nic wspólnego z reprezentacją Polski - odparł Tomaszewski.

Ileż to było utyskiwań, ze tak nie można, że to niepostepowe, ze to faszyzm, nacjonalizm i ....

I oto nowy bękart neofaszyzmu - Zbigniew Boniek.

Boniek: Kadra tylko dla piłkarzy, którzy mówią po polsku. PZPN nie chce więcej "farbowanych lisów".

– W reprezentacji powinni występować tacy piłkarze, którzy czują się Polakami. Którzy są Polakami. Kogo mam na myśli? Takich ludzi, którzy mówią po polsku, którzy ten język rozumieją. Nikt nie może powiedzieć o sobie, że jest Polakiem jeżeli nie zna swojego języka – powiedział Boniek w TVN24.

- Kto gra w reprezentacji Polski, powinien mówić po polsku. Nie ma Polaka, który nie mówi po polsku. Nie można powiedzieć, że jestem Włochem, jeśli nie znam języka włoskiego, to rzecz absolutnie jasna - powiedział w Polskim Radiu Boniek, wyraźnie pijąc do tzw. farbowanych lisów.

Wiadomo, że w obecnej reprezentacji po polsku bardzo słabo - albo wcale - mówią Ludovic Obraniak i Damien Perquis.

- Pewną sytuację żeśmy zastali i prawo nie działa wtecz. Uważam jednak, że zarząd powinien jasno się w tej sprawie opowiedzieć - wyjaśnił Boniek.

– Szczerze mówiąc pomysł prezesa Bońka jest dobry. Trzeba wreszcie uregulować kwestię naturalizacji piłkarzy. Tak naprawdę to jest bardzo szeroki temat, o którym wszyscy mówią, ale nikt, do tej pory, nie próbował go rozwiązać. Prezes Boniek chce wprowadzić jasne reguły i za to należą mu się brawa – tak słowo Zbigniewa Bońka komentuje Ireneusz Raś, szef sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.

Boniek zapowiedział też, że PZPN nie zrezygnuje z poszukiwania piłkarzy poza granicami naszego kraju. Wręcz przeciwnie, sieć skautingu ma być jeszcze bardziej rozbudowana. Tyle tylko, że do kadry mają trafiać tylko zawodnicy, którzy jasno będą deklarowali swoje przywiązanie do Polski. Wiele wskazuje więc na to, że wreszcie doczekamy się uregulowania kwestii związanych z naturalizowaniem piłkarzy na potęgę.

http://gwizdek24.se.pl/pilka-nozna/reprezentacja/zbigniew-boniek-ma-dosc-reprezentanci-musza-mowic-po-polsku_291267.html
http://sport.dziennik.pl/pilka-nozna/artykuly/410779,boniek-kto-chce-grac-w-kadrze-musi-mowic-po-polsku.html
http://www.tvn24.pl/wideo/magazyny/boniek-kadra-dla-mowiacych-po-polsku,567219.html?playlist_id=12698

Płody stalinizmu, szable w dłoń, bijcie faszystę!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Słuchałem Bońka na żywo i zdumiałem się, że dano mu skończyć wypowiedź. Czyżby tak zależało mainstreamowi na sukcesie piłkarskim, że dopuszczalna jest nawet faszystowska mowa nienawiści? Przecież za mniej więcej to samo przed Euro 2012 odsądzano Tomaszewskiego od czci i wiary!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307859

Świetnie ilustruje fakt, że dla naszych mediów tudzież innych Rasiów ważne jest nie CO kto mówi, ale KTO mówi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307972

bingo!

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307986